סגנונות אופנה גם בהריון

בתקופות השונות בחיים, סגנונו נשמר או משתנה, בהתאם לאופיינו, תקציבנו, עיסוקנו, גיל סטאטוס וכו', בפרט בתקופת היריון ואחר לידה.

ישנן נשים שסגנונן הולם אותן ויש כאלה המעוניינות לשנות או לשדרג אותו בתקופות השונות.מאת: נועה קייסמן, סטייליסטית, מעצבת הופעה וסגנון, בוגרת "שנקר" ובעלת תואר ראשון בסוציולוגיה

מנחה סדנאות, הרצאות ויועצת אישית, מנהלת פורום סגנון חיים.


סגנונות אופנה גם בהריון

לכל אחת מאיתנו סגנון מסוים, גם אם נדמה לנו שלא, גם "פשוט", ספורטיבי זרוק או נוח זה סגנון, ולכל סגנון אמירה מיוחדת.

הסגנון הקלאסי

מאופיין באיכות גבוהה של הבדים, בתפירה מעולה, באביזרים מועטים ויוקרתיים ובצבעים אחידים, בדרך כלל שחור, לבן, כחול (המסמל אצולה) ונגיעות של אדום המקנה נשיות.

מתאים יותר לנשים מעט מלאות הזקוקות לחיטוב ולכינוס איברים, וכמובן לנשים שעיסוקן מחייב מראה כזה.

שימוש בווסטים וז'אקטים יסתירו היטב את עודפי השומן ויגרמו לך להרגיש צרה ומוקפדת יותר.

דווקא בתקופת ההיריון לא הייתי מתכנסת בגזרות ובדים כל כך הדוקים, עלול ליצור רושם של מחנק לך ולעובר, אלא אם, שוב, עיסוקך או מעמדך מחייב זאת. גם איני ממליצה ללבוש שחור בתקופה יפה ונשית זו, ישנם צבעים שמחים יותר. בתקופה של לאחר לידה ולאחר הנקה טוב יותר להתכנס בווסטים וחולצות מכופתרות (אפילו ממשי או כותנה נעימה), וכך להסתיר את הבטן ולהרגיש טוב יותר, להרגיש שוב "לבושה".

 

הסגנון הדרמטי

מציע מראה בלתי נשכח ומוגזם, שימוש רב בצבע השחור (דוגמא טובה היא רונית אלקבץ( איפור כבד, סוגי בדים חזקים כמו עור וסטן, אלמנטים של נוצות, פרוות, פייטים, תסרוקות ענקיות וגיאומטריות  )כמו אצל שפרה מבית "האח הגדול") ותכשיטים בומבסטיים. חשוב לאישה בעלת גוון עור בהיר להיות מודעת לכך ששימוש בשחור עלול ליצור מראה דרמטי במיוחד וכן חשוב לנשים מלאות להפנים שתכשיטים ענקיים עלולים ליצור מראה מוגזם. לדעתי מחמיא פחות לתקופת ההיריון ולאחר הלידה.

 

הסגנון הספורטיבי

נפוץ מאוד בארץ, מתאים לאקלים, לכלכלה ולאורח החיים של האישה הישראלית המתרוצצת בין לשים את הילדים בגן ולרוץ לעבודה וחזרה. סוגי הבדים כמו לייקרה וכותנה קלילים מאוד, זולים ונגישים בדרך כלל, צבעוניים מאוד, בעלי הדפסים מגוונים ו"נזרקים על הגוף", בדר"כ בלי אביזרים בכלל או אביזרים מגוונים מחומרים שונים: פלסטיק, עץ, חרוזים וכו', מקנה מראה וסגנון מאוד "נוח", מילה שאני שומעת מנשים רבות.

מאותן סיבות, יש להיזהר שלא "ליפול" וליצור מראה זרוק, זול וחסר התאמה, מחשבה או שיק, יש להיזהר מאותם בדים דקים ועדינים הנצמדים ומבליטים בטן. אפשר ליהנות וליצור מראה ספורטיבי שיקי עם מעט מחשבה: לשלב אביזרים, נעליים, תיקים מעניינים, תספורת, איפור עדין, ווסטים וכו'.

 

הסגנון הרומנטי

האלטרנטיבה שלי לסגנון הספורטיבי, סגנון שאני מאוד אוהבת והתחברתי אליו בתקופת ההיריון. לדעתי מתאים לשלב אלמנטים ממנו לכל מי שרוצה להרגיש קצת יותר נשית ומתוחכמת.

הסגנון מתהדר בבדים קלילים כמו שיפון, מלמלות ותחרות, ושימוש בשכבות.  כך שאם יש לך חזה קטן ואת מבקשת ליצור אשליה של נפח, לכי על הרומנטיקה. פחות מתאים לנשים מלאות, מפני שהבדים "נשפכים" ולא "מחזיקים". האקססוריז מגוונים: פלסטיקים, עץ, סיכות, עגילים ושרשראות סבתא ויד שנייה, הצבעים צבעי אדמה, מאוד נוח ומחמיא בתקופת ההיריון, ההנקה ואחרי הלידה ( אחרי הלידה כדאי לשלב עם קלאסי), מומלץ!

 

לסיכום- לכל אחת הסגנון שלה, ניתן לדבוק בו וניתן לעצבו מחדש.