יונת מלניק היא... גם אמא, גם אישה

את יונת איתרתי מביטה בנו מבוישת בין המדפים של h & o. בהתחלה, אני מודה, לא הצלחתי לקרוא אותה – המבט המבויש הזה פשוט לא התיישב לי עם סגנון לבושה, שכלל חולצה צמודה מעוטרת בתחרה באזור המחשוף וזוג מכנסיים שחורים צמודים. לאחר תחלופת מילים קצרה הבנתי – הביישנות באמת קיימת שם, היא פשוט נמצאת בקונפליקט עם איזו אישה סקסית ובשלה שרק מתה שייגלו אותה... החלטתי לתת לה מקום של כבוד.מאת: יעל רוזנולד-סטייליסטית וקניינית אישית
צילום:
גיל מורון-קורו

יונת מלניק היא... גם אמא, גם אישה


יונת מלניק  מראשל"צ


את יונת איתרתי מביטה בנו מבוישת בין המדפים של
h & o. בהתחלה, אני מודה, לא הצלחתי לקרוא אותה – המבט המבויש הזה פשוט לא התיישב לי עם סגנון לבושה, שכלל חולצה צמודה מעוטרת בתחרה באזור המחשוף וזוג מכנסיים שחורים צמודים.

 

 

לאחר תחלופת מילים קצרה הבנתי – הביישנות באמת קיימת שם, היא פשוט נמצאת בקונפליקט עם איזו אישה סקסית ובשלה שרק מתה שייגלו אותה.

החלטתי לתת לה מקום של כבוד.

 

על-מנת לחוש את השטח, קרי – את טעמה של אותה סקסית בשלה דלעיל, ביקשתי מיונת להצביע עבורי על פריט אחד שייקלע לטעמה. אחרי הפריט השחור החמישי, עשיתי שימוש בזכות הוטו הנתונה לי, ולקחתי את המושכות לידיי.

החלטתי ראשית, לפני שנחזור לשחור (שבהחלט ענה לי על הגדרת המשימה עבור יונת), עליי ללמד אותה לא לפחד מצבעים, גם אם השילוב שלהם נראה לה מופרך, בלתי מתקבל על הדעת, ובכלל – מטיל בספק את שפיותי ושפיותה כאחד.

כשאספנו את חצאית הקפלים התכלכלה, בסגנון שנות ה-50, ושילבנו אותה עם החולצה הדו-שכבתית הורדרדה, חלפה הבעת תדהמה וזעזוע על פניה של יונת. למזלי, ולמזלה, היא המירה במהרה את ההבעה הבלתי-נעימה הזו באותו חיוך מבויש כובש, כאומרת "את הסטייליסטית" (אך בעצם מתכוונת להגיד: "אפשר את זה בשחור במקום???").

 

המראה שהתקבל משילובם של שני אלו, היה שמרני מעט בהשוואה למראה אליו חתרתי, והצבעוניות עדיין לא הייתה בדיוק "זה", כך שבעצם התקבל מראה שפוסח על שני הסעיפים. כנאמר: "זה טוב, אבל זה לא מצוין!"

השאיפה למצוינות הובילה למראה הבא – שילוב של זוג מכנסיים קצרים בצבע בז', כחלק מתרבות הספארי הפושה במחוזותינו, יחד עם חולצה בצבע סגול חציל, בעלת שרוולים תפוחים מעט במראה מתקתק.

מי היה מאמין? בתוך זוג המכנסיים השחורים, הסתתרו זוג רגליים מדהימות שרק חיכו למכנסי-ספארי קצרצרים על מנת להגיח לאוויר העולם.  שילוב מושלם, לדעתי.

במשפט האחרון הסתתר למעשה רמז מקדים – דעתי אמנם דעה חזקה ומוצקה היא, אך מכיוון שלא אני אצטרך לחיות עם תוצאות אותה דעה מוצקה, אני נוטה לעיתים לרגעי חסד בהם אני מתחשבת בדעתה של היא העומדת מולי. הפעם החיוך המבויש של יונת הכיל גם אלמנטים מאיימים, כרומזת לי לא להתעקש על אהבתי זו למראה הנ"ל. ואני, המבינה רמזים, לא התעקשתי.

עדיין, נחושה לצבוע את עולמה של יונת בצבעים, התאמתי לה זוג מכנסי ג'ינס כהים באורך הברך (איתנה בדעתי לא להסתיר את הרגליים האלו שלה), בשילוב עם חולצת צווארון לבנה וטרנדית, גברית משהו, בשילוב עם קרדיגן קיצי ורוד, ולצורך הגדלת הניגודיות הצבעונית – נגיעה קלה של צבע, בדמות שרשרת פלסטית בירוק תפוח.

שתיקה? הסכמה?

כשהבאתי לה אי-אלו זוגות של נעליים תואמות, הבנתי כי נכבש לו יעדי. צבעוניות נכנסה לעולמה מעוטר השחורות של יונת.

 

כעת, משנחה דעתי, פניתי ליעד הנוסף שהגדרתי מבעוד מועד, להדגיש-לחשוף את האישה הבשלה הסקסית שהתחבאה לה שם.

על-כן, נבחרו להן שתי שמלות – האחת (אני מקווה שאתן יושבות) בשחור, והשנייה (עדיין יושבות?) בלבן.

הבחירה בשני הצבעים הללו הייתה יכולה בקלות להפיל אותנו בחזרה למחוזות השעמום. אחזתי את ידה של יונת, באופן מטפורי, והכנסתי אותה אל ארץ הפלאות של האביזרים הנלווים (יכונו להלן: "אקססוריז").

לשמלה השחורה הותאם שרוולון שחור, שהסתיר את מה שהיה אמור להסתיר, והכניס מימד נוסף של תחכום לשמלה השחורה הקטנה. אל השניים צוותה גם שרשרת כסופה ארוכה ועבה.

 

סימנו v ענק והמשכנו הלאה, ליצירת המראה הבא.

לאחר שסיימנו התכתשות קלה בנוגע לשמלה הלבנה (שקוף? לא שקוף? מחמיא? לא מחמיא?), נאספה שרשרת שהורכבה מכמה שרשראות בגוונים של זהב, לבן ושנהב, וזוג נעליים חום אלגנטי, שלא הכיל ולו רמז קל שבקלים לסוליית-קש (הכי חשוב – לא ליפול לקלישאות. גם אם השמלה חלומית ורכה, לא תמיד הבחירה הטבעית תהיה בסנדלים בסגנון "חזרתי עכשיו מנופש, וסחבתי אותם כל הדרך משם". גם לא עגילי צדפים).

סיימנו.

אה, עוד לא?

עכשיו, לוקחים את כל הכבודה, ונוסעים לדגמן.

עבור הצילומים, נבחרה השמלה הלבנה על כל אקססוריה.

מרק מעצב השיער התאים לשמלה הסקסית-רכה הזו, מראה שמשלב את שני העולמות – מחד, מוקפד, ובכל זאת- היו שם שתי צמות קטנות שהשתלשלו בחן לצד קוקו-בלוף.

שלומית המאפרת בחרה עבור יונת מראה טבעי.

הופ... מצטלמים.


נגמר היום.

לאחר מעשה, העידה יונת כי היום הזה היה מאד מלמד עבורה, כי למדה כיצד לטשטש אזורים בעייתיים, וכי נשבר בה הקיבעון לצבע האחיד.

"מי היה מאמין שורוד וירוק מתאימים?", כך אמרה.

אני האמנתי.

הפקה: פורטל mamy.
ביגוד: h&o  קולקציית קיץ 2008: שמלה/טוניקה- 160 ₪, שרשרת- 80 ₪, נעליים- 200 ₪.
סטיילינג: יעל רוזנולד-סטייליסטית וקניינית אישית.  
צילום: "גיל מורון- שירותי צילום וגרפיקה".
עיצוב שיער: מרק קולקר- מעצב שיער ומורה בכיר לעיצוב שיער ותסרוקות.
איפור: "סטודיו שלומית"- איפור מקצועי, בי"ס לאיפור וקוסמטיקה הוליסטית.