טיפים לגידול ילדים בגישה ההוליסטית

בעידן המודרני שבו סדר היום עמוס והורים  רבים  מתמרנים בין קריירה, דאגות פרנסה, ניהול בית, כיצד ניתן באמת לגדל ילדים בריאים ומאושרים. בתרבות השפע, הנטייה  היא  להעמיס על הילדים שפע חוגי העשרה ופעילויות,  צעצועים משוכללים, משחקים ושעות מחשב וטלוויזיה בלתי נגמרות. גידול ילדים על פי גישה הוליסטית  משמעה לחיות חיים שלווים ושלמים.מאת: ד"ר מוטי לוי הרופא הראשי של רשת מרפאות כללית רפואה משלימה
2P סטודיו

טיפים לגידול ילדים בגישה ההוליסטית

בעידן המודרני שבו סדר היום עמוס והורים  רבים  מתמרנים בין קריירה, דאגות פרנסה, ניהול בית, כיצד ניתן באמת לגדל ילדים בריאים ומאושרים. בתרבות השפע, הנטייה  היא  להעמיס על הילדים שפע חוגי העשרה ופעילויות,  צעצועים משוכללים, משחקים ושעות מחשב וטלוויזיה בלתי נגמרות. גידול ילדים על פי גישה הוליסטית  משמעה לחיות חיים שלווים ושלמים, חזרה לפשטות,  עם יותר הקשבה מרחב וסבלנות. להתייחס אל הילדים ואל הצרכים שלהם ולא אל מה שאנחנו חושבים שהם צריכים.

 

להלן טיפים   לגידול  ילדים בגישה הוליסטית וכיצד הופכים את  תקופת הילדות  ליותר נכונה ושלמה:

 

1. להשאיר את העבודה מחוץ לבית:  אל תביאו את העבודה הביתה. קחו  מספר דקות של  נשימות הרפיה בטרם תיכנסו הביתה מיום עבודה עמוס.

2. דגש על  פיתוח הדמיון ויצירתיות: מומלץ להכין מספר צעצועים פשוטים ביחד עם הילדים מחומרים שמצויים בבית. כגון: הכנת בובות בד, הדבקות, גזירות. אם עובדים מידי על אינטלקט מאבדים את היצירתיות בדרך.

3. קריאת סיפור  לפני השינה : החום והאהבה שבקולו של ההורה  יהוו בשבילו זכרון ילדות ומקום לשוב אליו בבגרותו.

4.  זמן איכות: מומלץ לפנות  זמן איכותי לשהייה עם הילד. חשוב לו יותר להיות אתכם מאשר עוד צעצוע יקר

5. הורים הם מודל לחיקוי בעיקר בשנים הראשונות של הילד. מומלץ להבליט את הצדדים החיוביים בשעות שאתם בבית. הילד מאמץ את אורח החיים של ההורים באופן אינסטינקטיבי ע"י חיקוי.

6. מומלץ לאכול ארוחה משפחתית  משותפת לפחות אחת במהלך היום  ולא מול מסך הטלויזיה.

7. שמירה על  סדר יום קבוע של הילד  והקפדה על שעות קבועות, יטיבו גם בתחומים רבים אחרים בחייו.