איך תדעי שאת צריכה "זמן אמא"? ....

כשאת חיה בתוך עומס לאורך זמן את לא במיטבך. כשאת לא במיטבך כל בני הבית מרגישים בזה וגם הם לא במיטבם.  הם חווים אותך עייפה, כעוסה, חסרת שמחת חיים, את כבר פחות מחבקת ויותר נוזפת, את מחכה לשעה בה כולם יישנו במקום להנות איתם כשהם ערים ואת מפספסת. מאת: לירון גור שטייגמן  מנטורית לנשים ואמהות, מנחת סדנאות, מפגשים והרצאות, יועצת ומתמחה באימון אישי וקבוצתי ובמתן כלים לשדרוג איכות החיים שלנו .

 
 

איך תדעי שאת צריכה "זמן אמא"? ....
1. הילדים שלך, בעלך ואנשים אחרים מדברים סביבך ואת שומעת זמזום מציק.
2. כשהקפה של הבוקר הופך להיות חזק יותר, והוא לא הראשון.
3. כשאת שוכבת במיטה לפני השינה ולא מצליחה להירדם כי את שומעת את ערימת הכביסה קוראת לך מהסלון.
4. כשרשימת ה-TO DO LIST  שלך היא כבר מזמן שני דפים ויותר.
5. כשביקור בסופר נראה כמו טיול רווקות.
6. כשזמן הבהייה במסך מתארך מעבר למצופה.
7. כשבעלך נכנס הביתה וכל מה שבא לך זה לברוח.
8. כשאת מצפה ליום שישי בכיליון עיניים ועכשיו רק יום ראשון בבוקר.
9. כשאת מדמיינת את המיטה לצרכי שינה בשעות לא קונבנציונאליות.
10. כשכל שיחה מתחילה ב: "הלוואי ו"...
 
אם זיהית את עצמך בכמה מהנקודות כאן למעלה זה אומר שאת אמא על כל המשתמע מכך- עמוסה, עייפה ובראש שלך מסתובבים יותר מידי דברים שמפריעים לך להיות במיטבך.
כשאת חיה בתוך עומס לאורך זמן את לא במיטבך. 
כשאת לא במיטבך כל בני הבית מרגישים בזה וגם הם לא במיטבם.  הם חווים אותך עייפה, כעוסה, חסרת שמחת חיים, את כבר פחות מחבקת ויותר נוזפת, את מחכה לשעה בה כולם יישנו במקום להנות איתם כשהם ערים ואת מפספסת. את מפספסת את החיים שעוברים לידך.
 

אז מה עושים?

זה הזמן לעשות שינוי. להבין שאפשר לחיות גם אחרת, שאפשר לחיות את החיים בכייף ובקלילות, ולהכניס לתוכם גם שמחה ואהבה.
הדרך להתחיל בזה היא להבין שגם לך מותר. גם לך מותר לפנות זמן לטובת עצמך, גם אם זה אומר שהילדים יהיו עם מישהו אחר.  נכון, זה לא יקרה בדיוק בדרך שלך, יכול להיות שישכחו להביא את המעיל מהגן ויכול להיות שיתנו להם לאכול ממתקים ואת לא אוהבת את זה, יכול להיות שישכחו לצחצח להם שיניים לפני השינה אבל הם יחיו ואפילו יחיו טוב. הם ישמחו ויצחקו וילמדו שהם יכולים לסמוך גם על אנשים אחרים שיטפלו בהם  וזה כייף ונכון לגוון.
 

ומה את עושה בזמן הזה?

את מפנה לעצמך "זמן אמא". זמן שהוא רק שלך. בזמן הזה תדאגי למלא את מקורות האנרגיה שלך שיהיה לך מה לתת לכל בני המשפחה כשתחזרי.
בזמן הזה תצאי בלי עגלה, בלי תיק ענק עם מגבונים ובלי חטיפים וסנדוויצים. תהיי רגועה בזמן הזה כיוון שלא תדאגי שאת צריכה לחגור גם מאחור ולא תהיי דרוכה לאזעקת פיפי מכיוון הספסל האחורי.
בזמן הזה תעשי מה שאת אוהבת ומה שאת חולמת. צאי לסיבוב בקניון ותקני לך חולצה יפה, שבי עם חברה לקפה, אמבטיה חמה וטובה, חדר כושר, ספר טוב על חוף הים, ריצה, או כל דבר אחר שיעשה לך כייף וטוב וימלא אותך באנרגיה.
הזמן הזה הוא נטו שלך ולכן תעשי בו רק מה שאת אוהבת, רק מה שאת חושבת שיהיה לך טוב.
מומלץ ורצוי לתכנן "זמן אמא" מראש בדיוק כמו חוג לילד או תור לרופא.
תכנון מוקדם משמעו למגנט זמן אמא ביומן, למצוא סידור לילדים לאותו יום ולא משנה מה קורה באותו היום למצוא פתרון כדי שזמן אמא לא יבוטל.
 
** כמו שיש "זמן אמא" שמיועד רק לאמא אנא דאגו שיש "זמן אבא" שמיועד רק לאבא וזמן לכל ילד משלו. כדי שכל בני הבית יהיו מלאים באנרגיה משלהם וכדי ליצור שיווין בין כל בני הבית.
 
"זמן אמא" יגרום לך לחזור להיות מאושרת וכשאת במיטבך וכל בני הבית במיטבם תשמעי צחוק ולא זמזום, הקפה של הבוקר יחזור להיות נס, לא תשמעי יותר את ערימות הכביסה צועקות וגם לא את הכלים, רשימת ה- TO DO תתקצר משמעותית, טיולי הרווקות יהיו ליעד שתבחרי, זמן הבהייה במסכים יתקצר משמעותית, כשבעלך ייכנס הביתה תזכו לחיבוק אוהב, יום ראשון בבוקר כבר יישמע כברכה ולא כקללה, את תדמייני את המיטה רק כשתרצי באמת והלוואי יהיה עוד שיר נחמד ברדיו.
 
אמא, צאי לדרך! זמן האיכות שלך עם עצמך- מחכה לך במרחק החלטה, כי כשאת במיטבך כל הבית במיטבו.