טיול משפחות ליוון

הפעם בחרתי להציג כמה טיפים לאוהבי הים והחופים. פיתחתי פעם "תיאוריה" לפיה הבריות נחלקים באופן גס לשתי קבוצות: אוהבי הים והחום ואוהבי ההרים והקור. יתכן שפעם יצליחו המדענים  לבודד את הגן הנושא תכונה זו...



מאת: נטע טרגל שמואלי, בעלת נטע טיולים, חוויה משפחתית בחו"ל


טיול משפחות ליוון

שלום לכם, משפחות מטיילות !

הפעם בחרתי להציג כמה טיפים לאוהבי הים והחופים. פיתחתי פעם "תיאוריה" לפיה הבריות נחלקים באופן גס לשתי קבוצות: אוהבי הים והחום ואוהבי ההרים והקור. יתכן שפעם יצליחו המדענים  לבודד את הגן הנושא תכונה זו...

אם אתם מאוהבי הים והחופים הרי שהפתרון פשוט – סעו ליוון. את יוון גיליתי בסוף שנות השבעים עת השכילו הורי החביבים לקחת אותי לשם ועם "פרוץ" הילדים ומתוך הנוחיות שבדבר השתדלתי גם אני לקחת אותם לשם,כל אימת שהדבר היה אפשרי.

יוון  היא מקום אידיאלי לחופשה משפחתית. הים שקט כמו בריכה. המים נקיים וצלולים. מזג האוויר נעים. האוכל טעים, בריא ופשוט. הנוף הים תיכוני משרה שלווה ומזכיר לנו קצת את נופי הגליל העליון.

פשטות - זה שם המשחק ביוון.

אחרי שנה של ריצה ועבודה קשה - אין כמו חופשה שלווה עם המשפחה בוילה יפה באי יווני!



טיפ מספר 1 ליוון

עדיף לנסוע לקראת סוף אוגוסט ועדיף עוד יותר בתחילת ספטמבר. רוב התיירים כבר עזבו, מזג האוויר נפלא והמחירים יורדים. אז יש סיכוי להכיר קצת יוונים ולפגוש אותם סבלנים יותר וידידותיים יותר. (לא שככה הם לא..). לקראת סוף ספטמבר מזג האוויר בד"כ מתחיל קצת להתקרר וטמפרטורת המים יורדת, עדיין כיף לטייל, אבל לרחוץ בים פחות.



טיפ מספר 2 ליוון

אני מעדיפה איים שאין בהם שדה תעופה ושההגעה אליהם נעשית באמצעות המעבורת. הסיבה הראשונה, יש סיכוי לפחות תיירות שכבר מציפה את איי יוון, במיוחד בחדשי החופש הגדול. הסיבה השנייה, זוהי חוויה והרגשה של מסע והילדים מאד אוהבים זאת.

שני איים האהובים עלי במיוחד הם סקופלוס שבקבוצת האיים הספוראדיים וקפלוניה שבקבוצת האיים היוניים. בגלל כמות המשקעים הגבוהה יחסית, האיים ירוקים, הציקדות מצקצקות בעוז והים כחול ושקט כהרגלו. אז מרגישים כמו חלק ממשפחתו של ג'ראלד דארל ובגוף משתררת תחושה אמיתית של חופש ושלווה .

טיפ מספר 3 ליוון

קחו וילה ואפשר כמובן עם חברים על מנת להוזיל עלויות. אין כמו חופשה בוילה פרטית, רצוי עם בריכה. הילדים ישתגעו על זה ולכם תהיה הרגשה של  "בני אצולה". לא מגיע לכם אחרי שנה של עבודה קשה??

 

אל תשכחו תמיד להשאיר עוד יום חופש בארץ או לנחות ביום חמישי. חשוב לחזור לשגרה בצורה הדרגתית, אחרת כל ההשפעה של החופש נמוגה כלא הייתה והרי טעינת המצברים היא חלק מהסיבה שיצאנו. לא כן?

שלכם ,

נטע