צעירה ושמה קרם אנטי אייג'ינג? זהירות!!!

תכשירי קוסמטיקה נוגדי הזדקנות, יכולים לבגר עור צעיר!!

על פי עבודתם של שני רופאי עור בריטים מאד מפורסמים, נשים צעירות, מתחת גיל 40 שרוצות למנוע את הזדקנות העור דרך שימוש בתכשירים נוגדי הזדקנות העור, יכולות להרוס את עור פניהן לתמיד! מדאיג!!!מאת: לוטי זילברמן מהנדסת כימיה תואר שני, עם התמחות בתרופות,תזונה וסביבה


צעירה ושמה קרם אנטי אייג'ינג? זהירות!!!
לפי ההגדרה שלהם הפעילות היא בדיוק הפוכה מהמצופה. כמו מראה של שזיף טרי שנראה כמו שזיף מיובש.
 

השפעתן של נשות הוליווד 

התרבות שהביאו איתן נשות הוליווד מביאה לשימוש לא נכון של התכשירים האלה.

שחקנית אחת, יפיפיה בת 20 הצהירה שהיא כבר משתמשת בתכשירים נוגדי הזדקנות על מנת להיראות יפה יותר.
 
 
 

 

מהן הבעיות של תכשירי האנטיאייג'ינג?

 

1. התכשירים הם מאוד שומנים ויכולים לסתום העור היפה בגיל צעיר. לפי הצהרתה של ד"ר סוזן מאיו רופאה יועצת בקליניקה של לונדון, צעירות המשתמשות בתכשירים הללו יכולות לקבל אקזמה המוכרת בשם "occlusive folliculitis". במקרה זה, הזיעה לא יכולה לצאת מהנקבוביות הסתומות וגורמת לגירוי יתר של העור ולנפיחות.
 
2. התכשירים הללו מכילים בדרך כלל רטינוידים (סוג של ויטמין A ) וחומצות אלפא-הידרוקסית.
ד"ר ניק לוב העובד גם בלונדון וגם בלוס-אנג'לס הצהיר לאחרונה בעיתון דיילי מייל ( Daily Mail) : "המרכיבים האלה נמצאים בתכשירים נוגדי הזדקנות העור והתפקיד שלהם להוריד את השיכבה העליונה של העור ולהמריץ את התחדשותו. עור צעיר מגיב לא טוב למרכיבים הפעילים האלה והתוצאה משימוש על עור פנים צעיר היא גירוי, התפוררות העור ואדמומיות".
 
3. לפי ד"ר לוב, אם לצעירות האלה יש מזל והן מפסיקות את הטיפול בזמן, התופעות הללו יכולות להיעלם. אם לא, הן יוצאו כסף רב במטרה לשקם את העור הפגום.
 
4.  בעור פנים מבוגר, עולים היתרונות על החסרונות כתוצאה משימוש בתכשירים אלו. מומחי יופי רבים ברחבי העולם סוברים  שהשימוש בהם על עור פנים צעיר, הוא אינטנסיבי ומזיק.
 
5. הלן לין, מומחית בבריאות נשים בבריטניה, הצהירה שהקרמים האלה יכולים להוריד את השיכבה העליונה של העור ולהעלות את הרגישות לנזקי השמש.
 
6. ד"ר לוב מחזק את הדיעה וממליץ לכל אלה המשתמשים בתכשירים עם רטנוידים וחומצות אלפא הידרוקסית להימנע מחשיפה לשמש, או להשתמש בהם רק בלילה.
 
7. האירוניה היא, שהם יכולים לגרום לנזק שרצינו למנוע בעזרת הקרמים, כגון כתמים, פיגמנטציה ואפילו קמטים.
 

המלצות דר' לוב איך לשמור על עור צעיר?

 

לא לעשן
 
לא להשתמש במיטות לשיזוף
 
להשתמש בתכשירים קוסמטיים בהתאם לגיל, שמכילים גם הגנה נגד שמש ובשום פנים ואופן לא להשתמש בתכשירים המיועדים לנשים בגיל שהוא פי 2-3 מגילן .
 
 חשוב לדעת ! ההמלצה של ד"ר לוב לנשות בריטניה הצעירות, תקפה גם לצעירות בארץ! ראו הוזהרתן!