איך לגדל ילדים יצירתיים ושמחים יותר

בספרו החדש מסביר דר' פינקי פיינשטיין, כי בכל אדם טמונים כישרונות יצירה וחשוב מכך, להורים תפקיד מכריע בעיצוב אישיותו של הילד כיצירתי יותר, ומכאן גם כשמח ומאושר יותר.איך לגדל ילדים יצירתיים ושמחים יותר

יצירתיות, היא אחת התכונות החשובות המעניקה לנו כלים משמעותיים ביותר לחיים. יצירתיות היא היכולת להתמודד, לפתור, לחקור, לגלות, להעז, להמציא, להתבונן, להצחיק ומה לא. היא חשובה ביותר בכל תחומי החיים כמו: משפחה, עבודה, חברים, עסקים ועוד. 

 

כל הילדים אוהבים ליצור בדרכים שונות ולפתח את דמיונם, אך רק מעטים צומחים להיות מבוגרים יצירתיים בחיי היומיום. רבים חושבים שהדבר נובע מכך שאינם ברוכי כישרון.

 

בספרו החדש "איך לגדל ילדים יצירתיים ושמחים יותר" (הוצאת "אורנית") מסביר   דר' פינקי פיינשטיין, פסיכיאטר ומנהל המרכז לציור אינטואיטיבי, כי בכל אדם טמונים כישרונות יצירה וחשוב מכך, להורים תפקיד מכריע בעיצוב אישיותו של הילד כיצירתי יותר, ומכאן גם כשמח ומאושר יותר.

 

ספר זה מעניק להורים כלים פשוטים ויעילים ליצור לילדיהם מצע אידיאלי לצמיחתם לאנשים שמחים ויצירתיים יותר. דרך זו מדגישה את הצורך של הילדים בהורים תומכים, מעודדים ואוהבים, יותר מאשר בגירויים חיצוניים. באופן זה יכולה להשתפר החוויה המשפחתית כולה, כך שכל ילד יוכל למצוא את הנתיב היצירתי שלו.

 

על מנת להקל על ההורים ליישם את העקרונות, כולל הספר תרגילים פשוטים שניתן ליישם אותם באופן מיידי ולהתחיל לחולל את המהפך. ההורים עצמם אינם משוחררים מהתבוננות פנימית, שכן הורה מתוסכל לא יוכל לטפח כראוי את ילדיו. הספר מתמודד עם אינספור השאלות שכל הורה מעסיק בהם את עצמו: מה עושים עם רגשות האשם, "עודף מחמאות" – האם יש דבר כזה, הצבת גבולות, חופש פעולה, ילדים היפראקטיביים ועוד.

 

דר' פינקי פיינשטיין, פסיכיאטר "אחר", מנחה סדנאות עם דגש על גילוי היצירתיות הייחודית בכל אדם ומנהל המרכז לציור אינטואיטיבי בתל-אביב.

ספריו הקודמים: "רגע לפני הפסיכיאטר", "ריפוי בציור אינטואיטיבי", "סרטן – יצירת חיים".

 

להשיג ברשתות ובחנויות הספרים.

המחיר: 78 שקל.