בדיקות דם בהריון - mamy

כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

בדיקות דם בהריון

 • harmony-NIPS: בדיקת הדם שמגלה תסמונת דאון בעובר

  harmony-NIPS: בדיקת הדם שמגלה תסמונת דאון בעובר

  פורסם ב: 07.11.2018

  בדיקת "הרמוני", שמצליחה לזהות מומים כרומוזומליים בעובר, הופכת בשנים האחרונות לסטנדרט החדש בהריון * בין יתרונותיה: היא לא פולשנית, ניתן לבצעה כבר בשבוע 10 ויש לה אחוזי דיוק גבוהים מאוד * זו הסיבה שוועדת מומחים כבר המליצה לוותר על חלבון עוברי וסקר ביוכימי – ולעבור ל-NIPS * כל הפרטים כאן

 • רשימת בדיקות הדם השלמה להריון

  רשימת בדיקות הדם השלמה להריון

  פורסם ב: 14.04.2016

  יחד עם החויה המורכבת של ההריון, תגלי שמתלווים לתהליך לא מעט בדיקות מסוגים שונים שיש לבצע כדי לוודא שאכן העובר שלך שלם ובריא, וכן שגם את- האם לעתיד בריאה ושלמה. אילו בדיקות נפוצות ומקובלות בארץ?

 • הכל על התבחין המשולש

  הכל על התבחין המשולש

  פורסם ב: 02.03.2008

  התבחין המשולש (חלבון עוברי) בודק שלושה סמנים בדם, אבל הוא לא נותןתוצאות אבחנתיות ומספק רק הערכת סיכונים. ד"ר צבי אפלמן מסביר מה עושים כשהתוצאהלא תקינה  ובאיזה מקרים כדאי לעבור בדיקות נוספות.

 • אבחון סוכרת הריונית

  אבחון סוכרת הריונית

  פורסם ב: 02.12.2007

  העובר אינו יכול לשדר לאם מתי הוא "רעב". לכן, המזון חייב להיות לו בזמינות קבועה. העובר אינו יכול לאכול, מאחר והוא מתפתח בשק הריון סגור. לכן, עליו לקבל מאימו את אבות המזון. במהלך הריון נמצאים במחזור הדם של האם אבות המזון בזמינות כמעט בלתי פוסקת, וללא תלות אם האם סיימה ארוחה או בצום.  תהליך זה מתקיים בזכות הורמונים המווסתים את פעילות חילוף החומרים בגוף. בהריון קיימת השפעה הורמונלית חזקה ביותר.

 • בדיקות דם לגילוי נוגדנים לוירוסים-קריאת תוצאות

  בדיקות דם לגילוי נוגדנים לוירוסים-קריאת תוצאות

  פורסם ב: 28.11.2006

  במהלך ההריון נהוג לבצע מספר בדיקות דם ושתן, בדיקות דם כלליות, בדיקות דם לגילוי נוגדנים לוירוסים, בדיקות סקר ביוכימי (חלבון עוברי), בדיקות סוכר ובדיקות שתן כללית ותרבית. יונת ארד כתבה לנו סדרת כתבות לגבי בדיקות אלה והכי חשוב...כיצד קוראים את התוצאות.

  הכתבה השניה בסדרה, בדיקות דם לגילוי נוגדנים לוירוסים.

 • בדיקות דם כלליות בהריון ובדיקות שתן-קריאת תוצאות

  בדיקות דם כלליות בהריון ובדיקות שתן-קריאת תוצאות

  פורסם ב: 28.11.2006

  במהלך ההריון נהוג לבצע מספר בדיקות דם ושתן, בדיקות דם כלליות, בדיקות דם לגילוי נוגדנים לוירוסים, בדיקות סקר ביוכימי (חלבון עוברי), בדיקות סוכר ובדיקות שתן כללית ותרבית. יונת ארד כתבה לנו סדרת כתבות לגבי בדיקות אלה והכי חשוב...כיצד קוראים את התוצאות.

  הכתבה הראשונה בסדרה, בדיקות דם כלליות ובדיקות שתן.

 • בדיקות חלבון עוברי ובדיקות סוכר-קריאת תוצאות

  בדיקות חלבון עוברי ובדיקות סוכר-קריאת תוצאות

  פורסם ב: 28.11.2006 במהלך ההריון נהוג לבצע מספר בדיקות דם ושתן, בדיקות דם כלליות, בדיקות דם לגילוי נוגדנים לוירוסים, בדיקות סקר ביוכימי (חלבון עוברי), בדיקות סוכר ובדיקות שתן כללית ותרבית. יונת ארד כתבה לנו סדרת כתבות לגבי בדיקות אלה והכי חשוב...כיצד קוראים את התוצאות.
 • בדיקת הריון ביתית

  בדיקת הריון ביתית

  פורסם ב: 19.04.2006

  בדיקת הריון ביתית בוחנת את המצאות הורמון ההריון בשתן. הבדיקה קלה ופשוטה לביצוע. במדפי בתי המרקחת בדיקות הריון ביתיות רבות, אינך צריכה לגשת לרופא על מנת לבצע בדיקה זו.

 • בדיקת דם לגילוי הריון

  בדיקת דם לגילוי הריון

  פורסם ב: 19.04.2006

  בדיקת דם להריון הינה בדיקה המאתרת קיומו של הורמון ההריון – beta-hcg (בטא). קיום הורמון זה בדם מעיד על הריון.

עמודים: 1 | 2