גברים והריון, עזרי לו לעזור לך לצלוח את התקופה המיוחדת

4 דרכים חשובות שפשוט עושות את ההבדל-שיגרמו לך ולגבר שלך לצלוח את תקופת ההריון בשלום.גברים והריון, עזרי לו לעזור לך לצלוח את התקופה המיוחדת

בתפקידו כשותף מספר אחת להריון שלך, יש לנו כמה טיפים ורעינות בשבילכם, איך יוכל הבעל ליהנות מהחוויה יותר. אז תני לו לקרוא את הכתבה או שתסבירי לו מה את צריכה ואיך הוא יכול לעזור.

 

#1 בזמן ההריון הבעל יצטרך "לבלוע" המון

במיוחד בהריונות ראשונים. עליו לוודא שאת יודעת, שאת מוזמנת בכל רגע לפרוק ולספר על כל השינויים הקטנים (והגדולים!) שמתרחשים עכשיו: עצבים על תהליכים צפויים, חרדה לאיזה מין אמא תהיי, תלונות על הרגליים הנפוחות שלך. הוא יכול לחשוב שמה שקורה בראש שלך ממש לא הגיוני אבל עדיף שישמור את המחשבה הזאת לעצמו. 
מסר לגברים: אל תגיד "תפסיקי לדאוג" או "תירגעי". הצע עזרה במציאת מידע; לך איתה לרופא יחד לפגישות; 
קח אחר צהריים חופשי כדי לבלות יחדיו. וכיוון שאתם צוות, אל תתאפקי, תשתפי את הפחדים שלך. שתפו את הדאגות שלכם והכל יהיה הרבה יותר קל עבור שניכם. 
 

#2 עזרה רבה יותר בעבודות הבית

את לא רק עייפה בימים אלה, אלא גם פגיעה רגשית. אז הוא מצידו יצטרך "ללכת עוד קילומטר" עם מטלות הבית, במיוחד מאז שהבליטה הזאת שיש לך מקדימה לא ממש מסייעת לטאטא את הרצפה. 
מסר לגברים: תעזור יותר! ותחשוב על דרכים נוספות להקליל את העומס שלה, כך שהיא תוכל לנמנם או פשוט להרים את הרגליים. אם אתם יכולים לשכור עוזרת בית לתקופת ההריון ובחודשים הראשונים לאחר שהתינוק מגיע, זה יהיה פתרון נהדר. 
 

#3 מחמאות

את הרי אשה לא צריך להסביר לך על מחמאות ומה המשמעות שלהן.
מסר לגברים: תגיד לה שהיא נראית טוב כשהיא יוצאת בבוקר, אל תחסוך בביטויי חיבה ותציע עיסוי לכתפיים או לרגליים.
 
 

#4 עזרי לו להישאר מעודכן-

כמובן שהוא יודע איך נכנסת להריון - אבל שם בערך זה נגמר...סביר להניח שהוא כל פעם מחדש מרגיש מופתע על ידי כל השינויים המתרחשים בבטן שלך.
מסר לגברים: לך איתה לביקורים אצל הרופא שלה ולכל השיעורים שקשורים ללידה לכו יחד. למד על גופה ועל התפתחות התינוק שלכם, יש מלא מלא מידע באינטרנט- מה קורה יום אחר יום ושבוע אחר שבוע. כך תוכל להתעדכן בכל שלב של המסע. תוכל להרשים אותה כאשר תאמר לה שאתה אוהב את הקו החדש על הבטן שלה ואתה אפילו תדע את שמו. או שאתה יכול להפתיע אותה כאשר תכריז שהתינוק שלכם הוא בגודל של אבוקדו היום. ככל שיהיה לך מידע רב יותר, כך תרגיש רגוע יותר לגבי נושאים כמו סקס במהלך ההריון (לא, לא תפגע בתינוק) ומתי התינוק מגיע סוף סוף...
 

ולסיכום

תקשרי עמו את צרכייך ככל שניתן וכל הזמן. אל תשמרי דברים בבטן..כי בעצם אין לך שם ממש מקום...