הריון תאומים - mamy

כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

הריון תאומים

 • הקשר בין סדר לידת תאומים לתחלואה קצרה וארוכת טווח

  הקשר בין סדר לידת תאומים לתחלואה קצרה וארוכת טווח

  פורסם ב: 21.12.2021

  מחקר חדש שנערך במרכז הרפואי סורוקה בשיתוף עם המחלקה לבריאות הציבור באוניברסיטת בן גוריון בחן את הקשר בין סדר יציאת התאומים מרחם אימם בזמן הלידה, לבין תחלואה קצרה וארוכת טווח של התאומים.

 • הריון אחד עם שני עוברים בגילאים שונים

  הריון אחד עם שני עוברים בגילאים שונים

  פורסם ב: 15.11.2016

  מקרה נדיר ומדהים שהתרחש, אישה נכנסה להריון פעמיים בהפרש של 10 ימים. אם את בהריון עם תאומים או בהריון בכלל הצטרפי אלינו לכנס הריון בזום. פרטים בסוף הכתבה.

   

 • איך ניצל הריון התאומים שלי

  איך ניצל הריון התאומים שלי

  פורסם ב: 09.05.2013

  הרבה זמן אני מתלבטת האם לכתוב או לא, אני לא נוהגת בדרך כלל לשתף בדברים אישיים אבל החלטתי שמספיק שהריון תאומים אחד ינצל בזכות הסיפור שלי וכבר זה שווה את זה.

 • להתכונן כבר בהריון לגידול תאומים

  להתכונן כבר בהריון לגידול תאומים

  פורסם ב: 23.08.2011

  אני מניחה שאף אחת מקוראות שורות אלו, לא תשכח לעולם את הרגע שבו רופאת הנשים מבשרת שהיא שומעת דופק נוסף. יש יאמרו שעבורם זהו רגע מכונן, מרגש, משמח, כזה שאולי ציפו לו כל החיים. ויש נשים שהבשורה הזו עוררה בהן חרדה, חששות אולי אפילו עצב או הלם.

 • שניים (ושלושה) ברחם אחד

  שניים (ושלושה) ברחם אחד

  פורסם ב: 12.04.2009

  מהם הסיכונים בהריון מרובה עוברים? האם כדאי לקחת תרופות לטיפול בבעיות  פריון כדי להביא שלישייה? איך עושים דילול והאם תמיד כדאי ללדת תאומים  בניתוח קיסרי? תשובות לשאלות נפוצות

 • היריון תאומים

  היריון תאומים

  פורסם ב: 17.03.2009

  התגובה להריון תאומים משתנה מזוג לזוג, או בין בני הזוג ויכולה לנוע בין הלם ובהלה מצד אחד להתרגשות מצד שני.  בכל מקרה, היריון הוא תקופה ממושכת המאפשרת לעכל ולהתכונן לבאות. זה זמן מצוין להתחיל להתעניין, לקרוא, לשאול, לשתף ולתכנן. בוודאי יש זוגות החושבים בליבם: "מה כבר צריך לדעת? מטפלים בשני תינוקות וזהו". אולם אין זה כל-כך פשוט...

 • בעיות אצל תאומים זהים - מונוכוריאלים

  בעיות אצל תאומים זהים - מונוכוריאלים

  פורסם ב: 29.08.2008

  הגעתם לאולטרהסאונד הראשון בהתרגשות והרופא מאחל לכם פעמיים מזל טוב, בארץ צפויים להיוולד מדי שנה 400-500 זוגות תאומים זהים. בהריון תאומים ובפרט בהריון תאומים זהים עם שליה אחת, ישנו סיכון רב יותר מהריון של עובר יחיד. ד"ר בועז וייס עושה קצת סדר ומסביר מהם הבעיות הייחודיות להריון תאומים, ומהם הפתרונות והטיפולים המוצעים היום.  

 • סיבוכי הריון תאומים

  סיבוכי הריון תאומים

  פורסם ב: 30.06.2008

  הריון תאומים נוצר באופן טבעי בשיעור של 1 ל-100 הריונות או כתוצאה מטיפולי פוריות. ברוב המקרים מדובר בתאומים לא זהים שמקורם מ-2 ביציות מופרות ובמיעוט מן המקרים בתאומים זהים שמקורם מביצית מופרית אחת.

 • שניים באחד - הריון של תאומים

  שניים באחד - הריון של תאומים

  פורסם ב: 27.12.2006

  הריונות מרובי עוברים, ובעיקר הריונות תאומים, מתרחשים בשיעור של 5%-3% מכלל ההריונות, אך המספר נמצא במגמת עלייה. הסיבה המרכזית לעלייה בשיעור מספר הריונות התאומים נובעת משימוש בתרופות פריון ושימוש בטכנולוגיות הפריה חוץ גופית (ivf).