עושים סדר בסל ההריון בין הקופות השונות

את חולמת על הקמת משפחה. את הנסיך כבר מצאת. לבית החדש עם מרפסת השמש כבר נכנסת. עכשיו הגיע הזמן לשלב הבא והמרתק ביותר –הבאת תינוק לעולם.... אז מה יעזור לך לבחור קופ"ח שתלווה אותך בהריון?
 


מאת: דנה אדרי פינבלט


עושים סדר בסל ההריון בין הקופות השונות
מגלגלת בראש את המחשבות שרצות במהירות. מהססגוניות ביותר,כמו צבע העגלה ובחירת הטפט הנכון לחדר שלו ועד ההוצאות שמתחילות כבר עכשיו, עוד לפני שבכלל התעברת, כמו בדיקות גנטיות, בדיקות כלליות ונטילת חומצה פולית ל"הכשרת הקרקע".
 

את מגלה פתאום, שעוד לפני שבכלל חשבת אם להסתכל על בגדים ורודים או כחולים, יש כבר הרבה מחשבה עבודה וגם הוצאות.

הו אז, את מתחילה לדבר עם חברות שלך שכבר ילדו ועברו את המסלול הארוך הזה, איפה, מי ומה הכי כדאי לך? שהרי אין חכמה כבעלת ניסיון. ופתאום עולה השאלה הבנאלית, רגע אני בקופת חולים כללית ובעלי במכבי, זה משנה משהו בכלל ?

 

מה המשמעות של בחירת קופת חולים?

אז זהו, שקופת החולים בה תעבירי את הריונך בעלת משקל חשוב ביותר גם במובן של השירותים המוצעים לך אבל בייחוד במובן הכלכלי.

הבדלים של מאות שקלים חבויים באותיות הקטנות של הביטוחים המשלימים שמציעות בגאווה הקופות השונות. אישה תעבור בממוצע 3 הריונות בחייה. ובזמן קצר, תעבור בדיקות רבות ויקרות. ישראל נמצאת במקום של כבוד בכמות הבדיקות שאישה תעבור במהלך הריונה. אנחנו רוצים תינוקות בריאים ומושלמים. הקופות יודעות את זה ולפיכך "מטפלות" היטב בקהל היעד הזה שנקרא- נשים בהריון.

בדיוק כמו שבתי החולים השונים רוצים שתלדי בין כתליהם ופותחים עבורך עוד ועוד חדרים מיוחדים ללידות נינוחות ופסטורליות, כך גם קופות החולים מוסיפות ומרחיבות את סל ההריון הכי אטרקטיבי עבורך וזה לא רע בכלל-להיפך אנו מעודדים תחרות.
 

איך בוחרים קופה?

משיטוט באתרים המהודרים של הקופות השונות, תמצאי נוסחאות לחישוב ההחזרים עבור כל  בדיקה, בין אם היא בוצעה באופן פרטי או בוצעה עם הרופאים שבהסדר של הקופה.

יש קופות בהן סל ההריון הוא סכום כללי אותו תקבלי עבור השירותים והבדיקות שתצרכי בהריון. בכל מקרה, אין ממש אחידות שתאפשר לך להשוות בצורה פשוטה איפה באמת הכי זול לך. בנוסף יש גם את המחיר החודשי עבור הביטוח עצמו שגם הוא צריך להיכנס למשוואה.

בקיצור את יכולה לשבת עם הרואה חשבון שלך, או, שתיהני מעבודת הקודש שעשינו ב-mamy עבורך.
ניסנו ליצור אחדות ונקודות להשוואה בין בדיקות ההריון המרכזיות וכך יצרנו ..
 

טבלה אחידה עם שם הבדיקה ועלות ההשתתפות שלך בכל ביטוח

 תוכלי לראות שלכל ביטוח יש נקודות חוזק ותורפה. תבדקי מה חשוב לך וכך תוכלי להחליט על הסל הכי משתלם עבורך.

שימי לב!  לפני שאת רצה להחליף קופת חולים... יש לברר מהי תקופת האכשרה של הקופות – כלומר מתי מתחילה תקופת הזכאות שלך מזמן ההרשמה.  

לחצי על הטבלה כדי לקבל טבלה גדולה וברורה יותר....

 

 

כמובן שמעבר למספרים יש גם את עניין הרופא שלך, שאת כבר מכירה וסומכת עליו, הקרבה והנוחות לקופת החולים שלך, היחס והשירות.

כל אלה הם קריטריונים חשובים בהחלטה שלך, איפה תעברי את ההריון על הצד הטוב ביותר.

מעבר לזה הכל בידיים ובבטן שלך!! שיהיה לך בהצלחה:)

 
***המידע בכתבה זו אושר ע"י נציגי קופות החולים - .ט.ל.ח