דיקור סיני לנשים בהריון

נשים הריוניות רבות שואלות לגבי טיפול בדיקור סיני בזמן ההריון . במאמר זה אסביר את הסיכונים והסיכויים הטמונים בקבלת טיפול בדיקור סיני בזמן ההריון, וחשיבות קבלת טיפול מידי מטפל בעל ידע ונסיון מתאימים בתחום זה.מאת: אורן רחמני - מטפל ברפואה סינית , מומחה בטיפול בנשים , ילדים ותינוקות.

 


דיקור סיני לנשים בהריון

מזל טוב! אתם בהריון, התרגשות רבה, עדיין לא סיפרתם לפורום המורחב את החדשה המרעישה. את קוראת מגזינים, משוטטת באתרים וקונה ספרים בנושא, רוצה לדעת כמה שיותר על החודשים הבאים בחייך ובחיי התינוק ואיך אפשר להתכונן אליהם בצורה הטובה והבריאה ביותר,  ובמקרה שמעת מחברות שלך שיש גם דיקור סיני והוא יכול לעזור לך בחיזוק הגוף, והכנתו לקראת הלידה הצפויה.

 

נשים הריוניות רבות שואלות לגבי טיפול בדיקור סיני בזמן ההריון . במאמר זה אסביר את הסיכונים והסיכויים הטמונים בקבלת טיפול בדיקור סיני בזמן ההריון, וחשיבות קבלת טיפול מידי מטפל בעל ידע ונסיון מתאימים בתחום זה.

 

רפואה סינית לנשים, יש דבר כזה?

ברפואה הסינית מוקדש פרק שלם לרפואת נשים בלבד, זאת מתוך הידיעה כי כל אישה נושאת בגופה רחם, אשר מהווה שער לחיים חדשים בעולם. ברפואה הסינית נקשר הרחם אל הלב והכליות, שני מרכזים החיוניים מאוד לתפקודה הפיזי והמנטלי של כל אישה, כאשר במשך שנות התבגרותה של כל ילדה לנערה ונערה לאישה, וגופה עובר בכל פעם שלב נוסף בדרך אל מצב של פוריות מקסימלית. הסינים מחלקים שלבים אלו בחיי האישה באמצעות "מחזור 7 השנים".

 

הרפואה הסינית לנשים צברה נסיון רב בן אלפי שנים לטיפול במצבים שונים במהלך חיי האישה, החל מבעיות מחזור, פריון וחיזוק גוף האישה לפני הריון, דרך בעיות המתעוררות בזמן ההריון, וכלה בחיזוק הגוף לאחר הלידה, ואיזון הגוף עם הכניסה אל גיל הבלות, כאשר תמיד ישנו קשר אדוק בין גופה של האישה למתחולל בנפשה.

 

על ההתעברות נאמר כי היא קורה כאשר "התמצית הלבנה של הגבר" פוגשת את "התמצית האדומה של האישה", ובמהלך ההריון עצמו בכל שליש יש איבר אשר מהווה נדבך משמעותי להריון, לפי החלוקה הבאה:

שליש ראשון- כליות, אשר אחראיות לתמצית, המכילה את כל החומרים החיוניים לתמיכה בעובר. שליש שני- בשליטת הכבד, אשר אחראי לאגירת דם בגוף ומסייע בהזנת האם והעובר.

שליש שלישי- בשליטת הטחול- אשר אחראי להחזקת איברים בגוף, ובהחזקת התינוק בגוף האם.

 

 

מהו דיקור סיני?

הדיקור הסיני הוא אחת משיטות הטיפול ברפואה הסינית, אשר מתארת את הגוף שלנו כמכלול המשלב גוף ונפש. לפי הרפואה הסינית ישנם ערוצי אנרגיה הקרויים מרידיאנים הזורמים לאורך ולרוחב בגופנו, ועליהם מצויות נקודות דיקור רבות. כאשר מופיעה חסימה באיזור או איבר מסויים בגוף, יבואו בעקבותיה גם הכאב וסימנים נוספים אשר יאותתו על מצוקה של הגוף, בהם נטפל באמצעות דיקור נקודות מסוימות ברחבי הגוף. הדיקור אינו כואב, ומתבצע באמצעות מחטים דקות מאוד, סטריליות וחד פעמיות. זאת לאחר תשאול מקיף של המטפל, ואבחנת דופק והתבוננות בלשון, אשר ילמדו על סימנים מעידים נוספים של הגוף.

 

למה דיקור סיני בהריון?

ההריון הוא תקופה אשר מביאה עימה שינויים רבים לחייה של כל אישה, בזמן זה גוברת החשיבות לשמירה על בריאותה הפיזית והמנטלית של האם והעובר, והריון תקין ישפיע גם על כל מהלך חייו הבוגרים של התינוק.

דיקור (וגם צמחי מרפא, רפלקסולוגיה ועוד ) יכולים לסייע בהקלה על תופעות ההריון השונות כגון כאבי גב ואגן, לחץ בכתפיים ובצוואר, בצקות, בחילות בוקר, חרדות, סטרס, שינויים במצב הרוח, דכאון, עובר לא שקט, הפלה מאיימת ועוד.

הדיקור הסיני יכול לסייע גם בשלבים מתקדמים של ההריון, בהיפוך עובר במידה ועדיין לא התהפך, או בזירוז לידה, זאת באמצעות שימוש בנקודות מתאימות לכך, והדרכה של בן/ בת הזוג לעבודה בבית.

 

חשוב לציין כי לא כל נקודות הדיקור מותרות לשימוש במהלך ההריון, ישנן נקודות אסורות לדיקור. ברוב המקרים, עדיף לטפל החל משבוע 12-13 ואילך אלא אם מדובר בבעיה הדורשת טיפול מוקדם יותר ומצבה הפיזי של האם מאפשר זאת.

 

לסיכום, ביכולתה של הרפואה הסינית להציע פתרונות רבים לאישה במהלך כל חייה, ובפרט במצב רגיש כמו ההריון, דיקור סיני הוא רק אחד מן הכלים המוצעים ונוספים אליו צמחי מרפא, שיאצו, טווינא, רפלקסולוגיה ועוד.