בחילות בהריון – מדריך הישרדות

זה קורה ל- 6 עד 8 נשים מתוך 10 ומתחיל בשלב מוקדם, יחסית, של ההריון – בדרך כלל אחרי האיחור הראשון של המחזור, זהו סימן ההיכר להריון בסדרות ובסרטים – הבחילות. הן נקראות "בחילות בוקר", שם מטעה ללא ספק, שכן הן נמשכות כל היום ברוב המקרים.מאת: טובה קראוזה דיאטנית קלינית מתמחה בתזונת נשים הרות ולאחר הלידה.


בחילות בהריון – מדריך הישרדות

זה קורה ל- 6 עד 8 נשים מתוך 10 ומתחיל בשלב מוקדם יחסית של ההריון – בדרך כלל אחרי האיחור הראשון של המחזור זהו סימן ההיכר להריון בסדרות ובסרטים – הבחילות.

הן נקראות בחילות בוקר, שם מטעה ללא ספק, שכן הן נמשכות כל היום ברוב המקרים.

הבחילות יכולות להיות מלוות בהקאות מועטות אך 2% מהנשים סובלות מהקאות לאורך כל היום, מצב הקרוי "היפראמסיס גרבידריום" ומצריך אשפוז לצורך מתן נוזלים דרך הוריד למניעת התייבשות. עקרונית, אם האישה מסוגלת לשתות ולצרוך מזונות קלים לעיכול (כמו צנימים, גבינה לבנה, תפוח, בננה, אורז, גזר, קישוא ועוף) לא נשקפת כל סכנה לעובר.

אולם אם הבחילות נמשכות מעבר לשליש הראשון, אם האישה מקיאה ללא הפסקה או אם היא יורדת במשקל, המצב חורג מהנורמה ודרושה בדיקה רפואית כיוון שקיימים סיבוכים נדירים של הריון אשר יכולים לגרום לבחילות ולהקאות חמורות.

החדשות הטובות הן, שברוב המקרים, הבחילות חולפות עד סוף השליש הראשון של ההריון (בסביבות השבוע ה- 13). בשורה משמחת נוספת היא שעצם הבחילות הנן סימן לכך שהסיכוי להפלה נמוך. זאת משום שהבחילות נגרמות עקב עליה ברמות הורמונים שונים (כמו הורמון גונדוטרופין כוריוני, אסטרוגן ופרוגסטרון) כך שנוכחות הבחילות פירושן שההורמונים מופרשים ברמות הרצויות, ואפשר לישון בשקט.

הכל טוב ויפה, אבל מה עושים בינתיים? איך נספק את כל מה שדרוש לאם ולעובר בשלב כה קריטי של ההריון למרות חוסר התיאבון, הבחילות ו / או ההקאות?

הטיפים הבאים עשויים לסייע:


כל אישה מוצאת את הפטנט שעוזר לה. כדאי להתייעץ עם נשים אחרות וללמוד מניסיונן, תוכלו לגלות להפתעתכן, שאכילת מלפפונים, הרחת לימונים, צחצוח שיניים במי קרח או כל עצה אחרת אכן עוזרים לכן.