בת שנתיים וחצי מחדרה בלעה צבר מגנטים

בת שנתיים וחצי מחדרה בלעה צבר מגנטים
ב"הלל יפה" שלפו אותם מקיבתה לפני שנגרם נזק.
 
הילדה הובהלה ביום שישי בצהריים על ידי הוריה לחדר מיון ילדים של המרכז הרפואי הלל יפה. שם, בפעולה מהירה שבוצעה במכון הגסטרואנטרולוגי בתהליך של אנדוסקופיה תחת הרדמה מלאה, נשלפו המגנטים, לפני שנגרם נזק משמעותי.
 
"זו לא הפעם הראשונה שנתקלים אצלנו במשחק הזה של המגנטים", מסבירה ד"ר אורלי אישך אדיב מנהלת השירות לגסטרואנטרולוגיה ותזונה בילדים של המרכז הרפואי הלל יפה, שנקראה בדחיפות לחדר המיון ביום שישי האחרון וביצעה את הפעולה לשליפת המגנטים. "מדובר במשחק פופולארי לילדים, אך עבור תינוקות ופעוטות עלול להיות הרסני, משום שהללו נוטים להכניס לפה צעצועים ומשחקים, כפי שקרה לפעוטה בה טיפלנו".
 
ד"ר אישך שיבחה את הרופאה בחדר מיון ילדים, ד"ר מורן אבו מוך, שהייתה ערה לדחיפות הפעולה, הודיעה לד"ר אישך וגייסה באופן מידי אחות מהמכון הגסטרואנטרולוגי ומרדים. מהירות תגובת חברי הצוות הביאה לכך שהמגנטים עדיין נכחו בקיבה ונשלפו בזמן הקצר של כשעה מזמן הגעתה לחדר המיון של הפעוטה. 
 
"כל דקה במצב שכזה היא קריטית, כי הנטייה של מגנטים היא להידבק זה לזה דרך דופן המעי במידה שהיו מתקדמים מהקיבה", מסבירה ד"ר אישך, "מלבד סכנת חנק, הסכנה, במיוחד במקרה הנוכחי הייתה \ שייווצר חור במעי של הפעוטה עם תחלואה קשה ומסוכנת היא מסכמת. 
 
כאמור, המגנטים נשלפו כיחידה אחת, והפעוטה, שהושארה להשגחה כיממה, שוחררה לביתה ביום המחרת בבריאות תקינה. 
 
הורים יקרים הזהרו במיוחד.... כהורים אנו מודעים לסכנה בהכנסת חפצים קטנים לפה אולם יש חפצים מסוכנים במיוחד שהפגיעה מהם חוזרת על עצמה:
כדורי מגנטים קטנים כפי שקרה במקרה זה
קרעי בלון שהתפוצץ שגורמים לחנק ואפילו למוות בעת שפעוט מכניס אותם לפה ובטעות הם נכנסים לקנה הנשימה.
ועוד... היו מודעים והרחיקו את הסכנות מבעוד מועד.