'מבול' לידות 9 חודשים אחריי 'מבול' של גשם..

'מבול' לידות 9 חודשים אחריי 'מבול' של גשם..
סיבה אפשרית לפני 9 חודשים: 
ימים שלמים גשומים במהלך דצמבר 2016 שהיה הגשום ביותר מאז 1992 
 
בחדר היולדות בבית החולים 'קפלן' ברחובות נרשם בחודש ספטמבר 2017 שיא לידות חדש של כל הזמנים: 682 תינוקות, בהם 22 לידות תאומים, 343 בנים ו 339 בנות. במהלך החודש תוגברו חדרי הלידה, מחלקת יולדות והתינוקייה בקפלן ברופאים, אחיות וכוחות עזר שגילו מקצועיות, מסירות ואדיבות רבה ליולדות ולבני משפחתם. מדובר בעליה מכובדת של כ – 9% לעומת חודש אוגוסט, כ 25% (!) לעומת חודש יולי, וכ – 6% לעומת חודש ספטמבר אשתקד. 
 
במהלך חודש ספטמבר 2017 נולדו 124 תינוקות אשדודיים, 66 בנים ו 58 בנות, 169 תינוקות רחובותיים, 77 בנים ו – 92 בנות, 46 תינוקות מקריית מלאכי, 20 בנים ו – 26 בנות, ו – 45 תינוקות מיבנה, 24 בנים ו – 21 בנות.
 
אחת הסיבות המשוערות לעלייה המרשימה היא מזג האוויר הגשום מאוד לפני תשעה חודשים שככל הנראה הביא זוגות רבים לשהות בין השמיכות בביתם. נתוני השירות המטראולוגי מעלים כי חודש דצמבר 2016 היה הגשום ביותר מאז שנת 1992 וקר יחסית לעונה. החל מה 12 בדצמבר ועד לסופו היה פרק גשם ארוך עם הפוגות קצרות.  
 
ד"ר רוני לוי, מנהל חדר לידה במרכז הרפואי קפלן, אמר כי יש אושר גדול בקפלן – שיא לידות של כל הזמנים. "אני רוצה להודות לכל אחת ואחד מאנשי הצוות הרפואי בחדר לידה ובמחלקת יולדות על מסירות ומקצועיות ואמפתיה ליולדות ולבני משפחתם גם בשיא הלחץ", הוא אמר. "הצוותים עברו לילות של לידות רבות, אפילו הגיעו ל 14 לידות במשמרת אחת, ואני מצדיע להם על שביעות הרצון הגבוהה של היולדות". הוא אמר שלא ברור לחלוטין מדוע היו כל כך הרבה לידות, אך אולי הגשמים הרבים שירדו במשך ימים שלמים בחודש ינואר מהווים אחת הסיבות ל'בייבי בום' במהלך ספטמבר, תשעה חודשים לאחר מכן. "במהלך דצמבר ירדו גשמים במשך ימים שלמים ללא הפסקה, בפרט בחלק השני של דצמבר, ונשבו רוחות חזקות, ואולי האנשים היו בין השמיכות  בביתם והתפנו למצוות פרו ורבו...".  
 
הצוות הרפואי בקפלן מאחל לכל היולדות, התינוקות ובני המשפחה מזל טוב וחג שמח !