משלוחי מנות לצוותי מד"א באהבה

משלוחי מנות לצוותי מד"א באהבה
 
בעוד מתנדבי מד"א יצאו בפורים לחלק משלוחי מנות, לשמח ילדים, קשישים, משפחות נזקקות ועוד במסגרת הפעילות ההומניטארית שנערכה במד"א בכל רחבי הארץ, הופתעו והתרגשו חובשים ופאראמדיקים של מד"א בעיר הדרומית ערד ובעיר יבנה כאשר הגיעו להביא להם משלוחי מנות 2 ילדים שחייהם ניצלו בזכותם, וכאות תודה הגיעו עם משלוחי מנות לחג הפורים.
 
מקרה אחד מרגש במיוחד הוא סיפורו של שלום דובער יונה מערד, ילד בן 10 שלפני כשנה לקה בדום לב, טופל ע"י צוותי מד"א שביצעו בו פעולות החייאה מתקדמות וממושכות והצילו את חייו. שלום בן ה-10 החלים, חזר לתפקוד מלא ושומר על קשר הדוק וממושך עם צוות מד"א. בשבתות, אירועים וחגים חוזרים להיפגש המטפלים עם שלום ומשפחתו, ואף ארגנו סיור לשלום בתחנה. במהלך החג הגיעו שלום ואמו קרן והעניקו לחובש בכיר במד"א ישראל כץ ולפאראמדיק מד"א אלישיב אמתי משלוח מנות אישי. קרן, אמו של שלום: "הפתענו את הצוות היקר במשלוח מנות מכל הלב בהוקרה על הטיפול המסור והצלת החיים של בננו היקר שלום. ה' שלח אותם אלינו, אילולא הם, הייתי מאבדת את שלום. אנחנו בקשר הדוק מאז המקרה, הם שליחים של בורא עולם ועושים עבודת קודש שאין שניה לה".
 
ביבנה הגיעו לאירוע פורימון בעיר בני משפחה שחיי בנם בן השנתיים ניצלו בזכות תגובה מהירה של כונני מד"א כשבשבוע שעבר הוזעקו צוותי מד"א לגן ילדים בעיר, מאיר לוי כונן מד"א רכוב על אופנוע-מד"א שהיה הראשון להגיע למקום, מצא ילד כבן שנתיים מחוסר הכרה כתוצאה מחנק, בזכות ההגעה המהירה הצליח מאיר לפתוח את נתיב האוויר של הילד ולהציל את חייו. הפגישה בין מאיר לוי למשפחתו של הילד הייתה מרגשת מאוד, ובני המשפחה הודו למציל ילדם. אמו של הילד: "קיבלתי טלפון מהגן שהילד מכחיל והרגשתי איך אני מאבדת עשור מחיי באותה שניה. למזלי הגננת מיהרה להתקשר למוקד 101 של מד"א ותוך דקה הגיע לגן אופנוע ועליו כונן מד"א שהציל את הילד. אנשי מד"א עושים עבודת קודש ורציתי להגיד להם תודה באופן אישי".
 
מנכ"ל מד"א, אלי בין: "בדרך כלל המתנדבים של מד"א מפתיעים ילדים בבתי חולים עם משלוח מנות בפורים – אבל תמיד נחמד להיות אלו שמופתעים. בהרבה מקרים הצלת החיים הופכת לקשר לכל החיים, וכשזה מגיע בחג שכולו שמחה – אז הלב מתרחב פעמיים. אני מאחל המשך חג פורים שמח לכל בית ישראל".