סקר: כשליש מההורים יעדיפו לוותר על טקס ברית המילה - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

סקר: כשליש מההורים יעדיפו לוותר על טקס ברית המילה

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 21.05.2006

מסקר שערך פורטל mamy, עולים ממצאים מדהימים: יותר ויותר הורים בוחרים למול את ילדיהם שלא מטעמי מצווה.

ממצאי הסקר: 64.4% מההורים ציינו כי יבצעו את הברית מטעמי מצווה,  ו 29.1% מההורים מלים את בניהם מסיבות בריאותיות וחברתיות (16.6% כדי לא לגרום לילד בעיות חברתיות, 10.4% כי זה חשוב לבריאות, 2.1% כי זה חשוב להוריהם).

 4.8% לא מלים את הבנים מסיבות אידיאולוגיות ודתיות ( 2% מתנגדים לפגיעה בשלמות הגוף, 1.6% אינם יהודים ו1.2% בגלל שמדובר בפעולה המכאיבה לתינוק).

 בסקר ענו עוד 1.7% מההורים שאינם מתאימים לאף אחת מהתשובות שהציע הסקר.

בסקר השתתפו 1418 הורים.

 

ניקול ישר מנהלת ועורכת הפורטל ויוזמת הסקר: תוצאות הסקר אכן מאששות את מה שאנו רואים מדי יום במפגש עם ההורים לילדים, אנו חשים במגמה שהולכת ומתגברת של הורים שבוחרים למול את בניהם רק מטעמים אישיים שונים (כמפורט בתשובות הסקר), או אפילו שלא למול את הילדים כלל.

עוד מציינת ישר כי: אין תשובה חד משמעית לגבי ההשפעות של ברית המילה על התינוקות, הן מבחינת ההשפעה על חיי המין בעתיד, והן על המצב החברתי של מי שלא נימול, וכן, האם באמת יש יתרונות בריאותיים לברית המילה.

 הרופאים, הפסיכולוגים ואנשי הדת  חלוקים בדעותיהם.

חשוב לציין כי במדינתנו שבה מילת תינוקות הנה פעולה המושרשת עמוק בתרבות ובהיסטוריה שלנו כעם ונתפסת כדבר מובן מאליו, השאלות האלו עדיין פתוחות ללא מענה.

אנו פונים כאן מעל במה זו לגופים הרלוונטיים לחקור את הנושא ולספק תשובות מתאימות להורים.

 

 בהתייעצות עם מספר מומחים בתחום הובאו בפנינו הדעות כדלקמן:

 

 פרופ' שאול דולברג, מומחה ברפואת ילדים, ילודים ופגים, רופא-מוהל:

המחקרים המראים כי לברית מילה יתרונות רפואיים אינם נמצאים במחלוקת בין הרופאים בעולם. גם עצם העובדה ששיעור הסיבוכים המשמעותיים וארוכי הטווח של פעולת המילה הם זניחים הוא נתון מקובל. מה שמצוי במחלוקת עזה הוא השאלה האם מן היתרונות הבריאותיים כדאי להמליץ על מילה לכל הזכרים? התשובה נמצאת באזור האפור שבין שיקולים רגשיים, כלכליים ורפואיים ורוב המומחים מסכימים כי אין צורך בהמלצה למילה גורפת. יש לזכור שגם אם הנימוק למילה הנו דתי או חברתי, הסיבות הרפואיות עומדות בעינן.

חווית הכאב במילה: מחקרים מראים שתינוקות שעברו ברית מילה מגיבים בבכי ארוך ועז יותר למתן החיסונים בגיל 4 חודשים ו 6 חודשים. מחקר המשך של אותם חוקרים מראה שאלחוש בברית המילה מוריד ואף לעיתים מעלים את תופעת הזיכרון. אין גם מידע לגבי זיכרון הכאב בגיל מבוגר יותר. חוקרים אלה מסכמים את מחקרם בהמלצה הגורפת לטיפול מיטבי להפחתת כאב בעת ביצוע ברית מילה.

 

 

ד"ר נורית רינות, החוג למדעי ההתנהגות המסלול האקדמי המכללה למנהל ראשל"צ: ידוע לי על מחקר משנת 1997, שמצא שתינוקות נימולים מבטאים תגובת כאב חזקה יותר כשהם מקבלים חיסונים.

החוקרים מציעים, שלברית המילה יש השפעות ארוכות-טווח על התנהגות הכאב של התינוק משום שהיא יוצרת שינויים באופן בו מערכת העצבים המרכזית מעבדת גירויים של כאב.

 

פרופ' גריגורי ברכמן, רופא נשים ומיילד, מומחה בעל שם עולמי בתחום הפסיכולוגיה של ההיריון וחיי הנפש של העובר, מהמרכז הקליני הבין תחומי באוניברסיטת חיפה: "תינוקות זוכרים את ברית המילה במהלך חייהם מכיוון שאינה  נעשית תחת הרדמה המוהלים מבינים את השפעותיה של ברית המילה ונותנים לתינוקות הנימולים יין בכדי לטשטש את ממדי הטראומה ולהקל עליהם".

 ברכמן מוסיף כי "מחקר שהתבצע בבריטניה מראה כי תינוקות שעברו ברית מילה הגיבו בבכי ממושך יותר לחיסונים שהתקבלו בזריקות. תינוקות נימולים הגיבו באופן כללי בצורה חריפה יותר לפרוצדורות רפואיות לעומת תינוקות שלא נימולו".
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו