שירות 'יועצת הנקה און-ליין' ייעוץ ותמיכה בוידאו צ'אט אינטרנטי

שירות 'יועצת הנקה און-ליין' ייעוץ ותמיכה בוידאו צ'אט אינטרנטי

בנוסף, 'קו חם' לקבלת מידע וייעוץ טלפוני

 

לרגל חודש עידוד הנקה המצוין החל ב-1 לאוגוסט 'שירותי בריאות כללית' תקיים פעילות ייעוץ, הדרכה והסברה לעידוד הנקה אשר תתפרס על כל חודש אוגוסט. במרכז הפעילות שירות חדשני מבוסס וידאו המאפשר ליולדת להתייעץ און-ליין עם יועצת הנקה, מביתה הפרטי ברגעים המשמעותיים של החזרה מבית החולים.

 

השירותים שתעניק הכללית במהלך חודש אוגוסט:

 

·         יועצת הנקה און-ליין -  חדש ובלעדי: שירות ייעוץ והדרכה לאמהות הטריות בוידאו צ'אט אינטרנטי. השירות מאפשר ליולדת הטריה ליצור קשר באמצעות אתר האינטרנט של הכללית עם יועצת ההנקה אשר תדריך ותייעץ און-ליין תוך כדי צפייה באם המניקה, בתינוקה ובאינטרקציה ביניהם.

יולדת המגיעה הביתה עם תינוק בן יומיים מוצאת עצמה  לעיתים אובדת עצות. על אף שהנקה נחשבת פעולה טבעית היא מלווה לעיתים בתחושות אי נוחות ותלונות על כאב, גודש, כמות חלב לא מספקת וכיוצ"ב. בהיעדר תמיכה הולמת היולדת עשויה לחוש תסכול ולוותר על  ההנקה בשלב מוקדם. חלק לא מבוטל מהקשיים שהאם נתקלת בהם הינם צפויים, מוכרים וניתן לצלוח אותם עם מעט הדרכה, תמיכה ועידוד מקצועיים אשר יספקו את הכלים והכוחות להמשיך ולהניק. שירות יועצת הנקה און-ליין מכוון לספק את התמיכה המקצועית המשלימה הדרושה לאם וזאת כשהיא בסביבתה הטבעית ומבלי שתידרש לצאת מביתה.

 

לדברי ד"ר יוסי בהגון, מנהל הרפואה המקוונת ב'כללית' "מניסיוננו המוצלח בהפעלת שירות רופא ילדים און-ליין למדנו כי לייעוץ רפואי ובריאותי הניתן באופן מקוון יש ביקוש רב. שירות יועצת הנקה און-ליין הינו שירות בעל ערך מוסף אמיתי שכן הוא מאפשר לנו לתמוך ולעודד את האם המניקה בסביבה הטבעית שלה ושל תינוקה מבלי לצאת מהבית".

לקבלות השירות יש לגלוש לאתר הכללית, תוך דקות ספורות נציג יוצר קשר ומנחה את הלקוחה כיצד לנהל שיחה אינטרנטית ובמקביל יועצת ההנקה מופיעה על מסך המחשב.

כדי להבטיח פרטיות מרבית כל שיחות הוידאו מתקיימות מחדר סגור.

השירות יינתן חינם מה-8 לאוגוסט ועד לסוף חודש אוגוסט בין השעות 12:00 - 08:00.

 

·         'קו חם' ייעוץ טלפוני במוקד הנקה 2700*: במהלך כל חודש אוגוסט יופעל במוקד האחיות של ה'כללית' 'קו חם' לקבלת מידע והתייעצות בנושאים שונים בתחום ההנקה. השירות יינתן בשעות הבוקר וניתן לצד קו התמיכה הקבוע בנושא היריון ולידה.

 

·         יועצת הנקה עד הבית: לקוחות 'כללית מושלם' אשר מבקשות ליהנות משירות אישי יכולות להזמין יועצת הנקה אישית הביתה בעלות של 150 ₪ לפגישה ראשונה ו-50 ₪ לפגישה נוספת. כמו כן, לקוחות 'כללית מושלם' זכאיות להנחות ברכישת והשכרת משאבות הנקה.   השירות ניתן עד לבית הלקוחה.

 

·         בנוסף, במהלך כל השנה ניתן לקבל שירותי הדרכה וייעוץ להנקה במסגרת מעקב בתחנות טיפת חלב של הכללית.

 

לדברי ד"ר דורית וייס, האחות הראשית של שירותי בריאות כללית "בנוגע לחשיבותה ויתרונותיה של ההנקה קיימת תמימות דעים. הוכח כי ההנקה היא ההמשך הישיר לתהליכי ההריון והלידה והדרך הטבעית לספק לתינוקות צעירים את אבות המזון להם הם זקוקים לשם התפתחות וגדילה תקינים ובריאים. הנקה לאורך זמן מקדמת את בריאותם הגופנית והנפשית של התינוק והאם כאחד. ההנקה וחלב האם מקדמים את הקשר בין האם לתינוקה, מספקים  לתינוק הגנה מפני מחלות זיהומיות, מפחיתות את הסיכון לתינוק לחלות בסכרת נעורים ומחלות לב בגיל מבוגר יותר".

ד"ר וייס מוסיפה כי "להנקה יש תרומה מוכחת לבריאות האם, בכך שמשפיעה על כווץ הרחם לאחר הלידה, מאפשרת חזרה מהירה יותר למשקל שלפני הלידה, משפיעה על עיכוב הביוץ והגדלת המרחק בין ההריונות, מפחיתה את הסיכון לסרטן שד ושחלות, ותורמת לתחושה של סיפוק אישי והגברת הדימוי העצמי".

 

ארגוני הבריאות המובילים בעולם ובישראל רואים בהנקה כשיטת ההזנה המיטבית לתינוק מנתונים שנאספו ע"י ארגון הבריאות העולמי ברחבי העולם עולה ששיעור הנקת הילודים לאחר הלידה הוא מעל 90% ובארצות מסוימות אף מעל 98%. כעבור 4-5 חודשים יורד שיעור ההנקה בצורה דרסטית לכ- 50% ומטה. בישראל על פי סקר להנקה שנערך על ידי שירותי בריאות הציבור ב- 2002 נמצא כי 73% מהיולדות מניקות עד חודש מהלידה ו-37% עד חצי שנה.

לפרטים נוספים לחצו : יועצת הנקה און ליין