תינוק מת היום כשנשכח ברכב במודיעין

תינוק מת היום כשנשכח ברכב במודיעין

צוות מד"א חילץ היום תינוק כבן חצי שנה חסר הכרה במצב אנוש מרכב במודיעין, נעשו מאמצים רבים להציל את חייו אולם התינוק מת.

 

התינוק בן חצי שנה חולץ מרכב שננעל כשהוא מחוסר הכרה ובמצב אנוש, תוך כדי נסיונות ומאמצים להציל את חייו. התינוק פונה לבית כנסת סמוך ושם נמשכו המאמצים להצילו. כוחות משטרה שנמצאים במקום פתחו בחקירה.

*עדכון המאמצים כשלו והתינוק מת.

התינוק שחולץ היה מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה עם סימני מכת חום. 

נמסר כי לדברי בני המשפחה, התינוק נשכח ברכב בבוקר וכשהגיעו בצהריים הוא נמצא ללא דופק ונשימה. חובשי מדא בצעו בו פעולות החייאה ובשלב זה מצבו מוגדר אנוש. 
 
על פי נתוני ארגון "בטרם" למניעת היפגעות ילדים, מאז שנת 2008 מספר המקרים המדווחים של ילדים שנשכחו או נלכדו ברכב עומד על 794 ילדים, 30 מהמקרים האלו הסתיימו במוות. אלפי מקרים נוספים לא מדווחים או לא מגיעים לכדי טיפול גורמים רפואיים. בשנת 2018 בלבד שלושה ילדים מצאו את מותם בעקבות שכחה במכונית.
 
סמנכ"לית הארגון, מיכל בר-דורון, מסרה כי "אנו נמצאים בעיצומו של החופש הגדול, בו השגרה מופרת. מחקרים מראים כי שכחה ברכב מתרחשת בעיקר בתקופות של יציאה מהשגרה, כאשר ההורה מוטרד, עייף או דעתו מוסחת. במקרים אלו משתלט על ההורה 'הנהג האוטומטי' והוא עלול לשכוח את היקר לו מכול. חשוב להבין כי זה יכול לקרות לכל אחד מאיתנו, ולכן יש לאמץ הרגלי התנהגות בטוחה. בתום הנסיעה תמיד לוודא שלא נשאר ילד מאחור: להשאיר את התיק במושב האחורי, לשלוח תזכורות להורה השני בתום נסיעה או כל הרגל אחר שיגרום לכם לא לשכוח את הילדים".
 
*תמונת אילוסטרציה