תשמרו על הילדים... מהטלוויזיה - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • לוח אירועים mamy
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

תשמרו על הילדים... מהטלוויזיה

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 13.07.2011

במסמך רשמי, שפורסם בסוף החודש שעבר, מפרט אחד הגופים הנחשבים בעולם בתחום רפואת הילדים "האקדמיה האמריקאית לרפואת ילדים" (american academy of pediatrics) את מסקנותיו באשר להשפעת התקשורת על השמנת היתר ומחלות נלוות לה בילדים, וממליץ להורים להגביל את זמן החשיפה של הילדים לטלוויזיה ולאינטרנט לשעתיים, כמו גם לפקח על התכנים שאליהם הם נחשפים.תשמרו על הילדים... מהטלוויזיה

בשנים האחרונות הולכות ומצטברות העדויות על הקשר בין הרגלי הפנאי של הילדים ומגפת השמנת היתר. נייר עמדה שפורסם לאחרונה ע"י האקדמיה האמריקאית לרפואת ילדים, מיישר קו ומנחה את רופאי הילדים באשר למדיניות המומלצת במפגשם עם הורים.

במסמך רשמי, שפורסם בסוף החודש שעבר, מפרט אחד הגופים הנחשבים בעולם בתחום רפואת הילדים "האקדמיה האמריקאית לרפואת ילדים" (american academy of pediatrics) את מסקנותיו באשר להשפעת התקשורת על השמנת היתר ומחלות נלוות לה בילדים, וממליץ להורים להגביל את זמן החשיפה של הילדים לטלוויזיה ולאינטרנט לשעתיים, כמו גם לפקח על התכנים שאליהם הם נחשפים.

 

לפי מחברי המאמר, לחשיפה לאמצעי המדיה השונים, הן מבחינת הכמות, והן מבחינת האיכות, ישנה השפעה משמעותית על התפתחות השמנת היתר ומחלות נלוות בקרב ילדים. הסיבות נעוצות, בין היתר בחשיפה לפרסומות ותכנים המעוררים את הרצון לאכול ג'אנק פוד בקרב הילדים, ומחסור בפעילויות של אורח חיים בריא, כגון התעמלות, ארוחות משפחתיות, פעילויות חברתיות המשפיעות על התפתחות הילדים ועוד.  ד"ר גילה רוזן, מנהלת המחלקה לתזונה קלינית ברמב"ם מאשרת כי לפרסומות שהילדים נחשפים אליהן יש קשר הדוק לתזונה לקויה: "המדיה מחנכת את הילדים לצרוך מזונות מזיקים", אומרת ד"ר רוזן, "בנוסף, הישיבה מול הטלוויזיה גורמת לחוסר פעילות, אכילה מוגברת ודוחקת את הארוחות המשפחתיות שלהן יש חשיבות גדולה מבחינת איכות התזונה ומבחינות אחרות כגון אינטראקציה משפחתית, סמכות הורית ועוד. מדובר בנושא מאוד בעיתי ולראייה בימים אלו מקדמים הצעות חוק להסרת פרסומות לאוכל בשעות שבהן ילדים צופים".

 

את החינוך לתזונה נכונה, ואורח חיים בריא, מחזקים בחיפה מזווית נוספת ובימים אלו מושקת תוכנית בשם 0125 (0 שתייה ממותקת, 1 שעת פעילות, 2 שעתיים צפייה ו-5 פירות וירקות ביום) בבתי הספר בחיפה. התוכנית החינוכית, שד"ר רוזן נמנית על ועדת ההיגוי שלה, הינה שת"פ של גורמים שונים, ביניהם ע.חיפה, משרד החינוך, משרד הבריאות, וועדי ההורים ועוד.

 

טלוויזיה חינוכית?

אחת ההנחיות של האקדמיה לרופאי הילדים היא תשאול ההורים לגבי משך זמן החשיפה של הילדים לטלוויזיה ולמחשב, ומיקום המכשירים בבית (בחדרם של הילדים או במרחב ציבורי בבית)? מטרת השאלות היא לבנות פרמטר שעל פיו יוכלו ההורים לפעול ע"פ המלצות הארגון המגבילות את זמן הצפייה האיכותי של ילדים לשעתיים ביום, כאשר לילדים מתחת לגיל שנתיים מומלץ לא להיחשף לטלוויזיה או למחשב כלל.

המאמר מתאר מחקר שבוצע לאחרוני בקרב כ- 700 ילדים בגילאי 7-12, אשר צרכו טלוויזיה ומחשב מעל לכמות המומלצת. בקרב הילדים הללו נמצא כי הם בסיכון מוגבר של פי 4 להשמנת יתר. לעומתם, ילדים בגילאי טרום בי"ס, שנחשפו לתכנים תקשורתיים באופן מוגבל ומבוקר, בשילוב פעילויות גופניות וחברתיות, סבלו פחות מהשמנת יתר, בשיעור של 40%.

 

נתון נוסף שעולה מן המסמך הוא הקשר בין חשיפה לתכני טלוויזיה ומחשב לבין סטרס ומחלות הקשורות בו, כמו גם שימוש בחומרים ממכרים מזיקים (כגון סמים, הסנפות דבק וגז וכו'), בעיות התנהגות, מחלות קרדיו-וסקולריות ועוד.

 

לדבריו של ד"ר עידי מצר, ראש השירות למחלות עיניים בילדים ופזילה בביה"ח לילדים ברמב"ם, גם הגבלת הצפייה לשעתיים, טומנת בחובה סכנות לעיניים. תסמונת ראיית מחשב (cvs), המתפתחת עקב צפייה ממושכת במסך, עלולה לגרום לבעיות שונות, ביניהןהתעייפות של העיניים, תחושת צריבה, גירוי, אודם, טשטוש ראייה ועוד. "הגישה לנבדק הסובל מ-cvs כוללת טיפול בגורמים רבים", מציין ד"ר מצר, "שינוי סביבת העבודה, משקפים, תאורה מתאימה וטיפול בגורמים סביבתיים יחד עם הפסקות יזומות בעבודה רצופה מול מחשב- כל אלה יאפשרו שמירה על בריאות האנשים ושיפור יכולתם לצפות בנוחיות במסכים".צפו בד"ר גילה רוזן נותנת חמישה טיפים לתזונה בריאה בילדים:

 http://www.youtube.com/user/rambammedicalcenter?feature=mhum#p/u/5/3y_d7a6j9dg


איך שומרים על בריאות העיניים של ילדיכם? ד"ר עידי מצר מסביר:

http://www.youtube.com/user/rambammedicalcenter?feature=mhum#p/u/4/spheapubkrc

 

 
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו