סיפור של תחפושת- החתול המתגלגל

מכירים את הסיפורים שרצים במשפחה מדור לדור? בדרך כלל אלו סיפורים מצחיקים עם איזה "שפיץ" על איזה סבא, או, דוד רחוק שעברו תוספות מעניינות מפה לפה עם השנים.סיפור של  תחפושת- החתול המתגלגל
יש משפחות שיש להם חפצים מעניינים שעוברים מדור לדור כמו שעוני קיר, שידות, כלי כסף וקריסטל ולכל המחזיק בהם יש בעלות זמנית ואחריות גדולה כיוון שהם ברי המזל לזכות בכבוד של אחיזה ומשמר על החפץ המיוחד ובעל הערך הזה. משפחת הרשקוביץ - לסקר מעבירה תחפושת של חתול ומכאן השם המתבקש "החתול המתגלגל". התחפושת עוברת במשפחה כבר 2 דורות והתחפשו בה כ- 20 תינוקות.
 
סיפורו של נדב לסקר (נכד)
 

 

הכל התחיל ברומניה

משפחתה של סבתי מצד אמי חייתה ברומניה, המשפחה הייתה משפחת חייטים. סבתא רבא שלי לאה ויינשטוק  מספרת שבזכות ידיה הטובות ובזכות זה שמאז שנולדה גדלה לתוך משפחה בה תופרים, מתקנים ועובדים, היא הצליחה לשרוד את השואה. לסבתא לאה הרבה סיפורים מתקופה זו, בהם היא מספרת כיצד הייתה עובדת עבור ה"גויים" וכמה הם אהבו אותה כי ידעה לעשות הכל. היא שמרה לאורך כל המלחמה על ידיה שלא ייפצעו שלא יינזקו ממזג האוויר ובוודאי שלא ממחלות. היא הייתה משאירה את אימה יחד עם אחיה הקטנים, הייתה יוצא בבוקר לכפרים הקרובים עובדת בעבודות בית שונות, תופרת ומתקנת וכך הייתה מקבלת פרוסת לחם, חתיכת תפוח אדמה ולפעמים קצת כסף. בערב הייתה שבה למקום הזמני בו חיכתה לה משפחתה. סבתא לאה, הייתה רק כבת ארבע עשרה כשפרצה המלחמה והיא גילתה תושייה ואומץ רב ובזכות יכולותיה הטובות שרדה ואף הצליחה להציל את אימה ושלושת אחיה הקטנים (אביה נלקח מהם ישר בתחילת המלחמה ולא שב...לעולם).

 

סבתא משי והחתול

סבתא משי -הבת של לאה, נולדה גם היא למשפחה של חייטים. משפחה בה מוסר העבודה היה כה גבוה, ממש ערך עליון. מגיל צעיר למדה גם היא לתפור ולחלום...כך כשנולד בנה הבכור, מתי, אחיה הגדול של אמי, סבתא תפרה את התחפושת עבורו. מתי התחפש לחתול כשהיה בן שנה וכך גם כל הבאים אחריו. התחפושת חתול, כאמור, התגלגלה מיד ליד. אמי ושני אחיה הצעירים "היו חתולים", בת דודה של אימא "הייתה חתולה",בני דודיה של אימא "היו חתולים", בני דודי, ילדיו של אח של אימא "היו חתולים" וכמובן אני וכל אחיי  "היינו חתולים", והחתול עוד נטוי.
השנה התהדרה בתחפושת הילי, בת דודה שניה, בת שנה וחודשיים.
 
התמונות לפי סדר:
הילי בת דודה שניה
בילי אמא שלי
מתי דוד (אח של אמא)
מאורי אחותי
כפיר אחי
יותם אחי
איתי בן דוד
רומי בת דוד
אני נדב