חוג שחיה כאמצעי למניעת השמנה אצל ילדים שמכורים למסכים

השמנה אצל ילדים היא חלק מתחלואת העולם המערבי. לסמארטפונים, טלוויזיה ומשחקי המחשב יש חלק גדול במגפה זו. הילדים לא משלבים פעילות גופנית בחיי היום יום כמו בעבר. משחקי הרחוב שאנו גדלנו עליהם פוגשים את הילדים לעיתים רחוקות מאד.מאת: אורי סלע, מרכז עולם המים


השמנת ילדים כמו השמנה אצל מבוגרים נובעת משתי סיבות עיקריות: הראשונה תזונה לקויה והסיבה השנייה היא חוסר בפעילות גופנית ותנועה. 
 
ההתמודדות עם ילדים שמכורים לטכנולוגיה ולא זזים מהספה או כסא המחשב היא בהחלט קשה, לא כי יש קושי להתמודד עם הילדים, אלא כי הטכנולוגיה השתלטה לנו על החיים. טובי המומחים בעולם יוצרים כפתורים מדליקים שכל מה שצריך לעשות זה רק ללחוץ עליהם, הם יוצרים משחקים הגורמים לילד רק לרצות עוד ועוד, משחקים שיש להם התחלה והסיום הוא בגדר מדע בדיוני... הילדים מסוגלים לא ללכת לשירותים, לא לאכול ולא ירצו לעשות כלום כי הם באמצע המשחק. 
 
אז איך אפשר לשלב בין השניים. להניע את הילדים לפעילות ספורטיבית מחד ומצד שני להגביל את שעות המשחק? השלב הראשון בהתמודדות עם השמנת ילדים היא לגרום להם לקיים פעילות גופנית חווייתית ותחרותית שתגרום להם לרצות 'להזיע' כמו שחייה או כדורגל וכדו' 
 
 'אורי סלע' הבעלים של עולם המים ומייסד שיטת השחייה WEST אומר כי: כדאי לנסות הגישה שאומרת ללכת לקראת הילד וגם לתת גבולות. אחרי המון שיחות עם המון הורים, ניסוי משפחתי וקריאת חומר מהעולם הגעתי למסקנה כי צריך לפרגן לילדים לשחק במחשב או לצפות בטלוויזיה שעה אחרי ארוחת צהריים ובסיום הכנת שיעורי הבית ועד 20 דקות לפני שהולכים לחוג (כל חוג). ביום שישי ובשבת שעתיים כל יום.
 

טיפים לחוג ספורט, לילדים שלא אוהבים ספורט או לא ממש בא להם:

בהצלחה