סאונה כטיפול באוטיזם

רוב האנשים אינם מודעים לכך שביקור בסאונה יכול להיות גם טיפול רפואי. חוקרים גילו לאחרונה, שטיפול בסאונה מקל על ילדים אוטיסטיםמאת: לוטי זילברמן, מהנדסת כימיה תואר שני עם התמחות בתרופות,תזונה וסביבה

 

סאונה כטיפול באוטיזם
 
הורים לילדים אוטיסטים עוקבים כל הזמן אחר התפתחויות חדשות ברפואה על מנת להקל על הילדים וגם על המטפלים בהם. כל דרך שיכולה לעזור להם לפתח קשרים עם העולם שבחוץ מהווה התקדמות. למרבה הצער, עד כה הרפואה המודרנית לא מצאה הרבה פתרונות. אין כיום תרופות או ניתוחים שיכולים לטפל ביעילות באוטיזם אבל ישנן אפשרויות טיפול, שאינן באות משיטות הרפואה המודרנית ויכולות לעזור.
 
רוב האנשים אינם מודעים לכך שביקור בסאונה יכול להיות גם טיפול רפואי. חוקרים מצאו שילדים אוטיסטים מגיבים באופן חיובי לטיפול בסאונה הנקרא "Far Infrared Sauna  ".
שיטת הטיפול כוללת שימוש בסאונה על מנת לחמם הגוף- החימום מזרז תהליכים רבים בגוף. אחד התהליכים הוא שיחרור המתכות הכבדות מהגוף דרך הזעה. סאונה מעלה את החום הפנימי של הגוף ותהליך ההזעה משחרר את הרעלים מהגוף. מחקרים מצאו שלילדים עם אוטיזם יש מתכות כבדות בדם במיוחד כספית.
 
מנגנון אחר, באמצעותו משפיעה הסאונה על ילדים עם אוטיזם, פועל בזמן העלאה של טמפרטורת הגוף. ידוע, שחום גבוה מסייע בהתמודדות של הגוף במחלות ומנקה אותו. הורים לילדים אוטיסטים מדווחים, שאחרי מחלה עם חום, ילדיהם מתפקדים טוב יותר הן מבחינה קוגניטיבית והן מבחינת הקשר עם הסביבה.
 
הטיפול עםFar infrared Sauna  יכול לשפר את המערכת החיסונית וזרימת הדם בגוף של הילד.
 
לסיכום
טכניקה זו של הסאונה עובדת בטמפרטורות נמוכות יותר עם תוצאות זהות לאלו של סאונות אחרות. בשיטה ספציפית זו, החימום של הסאונה נעשה באמצעות אור.
 
המחקר נעשה על ידי ד"ר Chung Wong , חוקר המתמקד בבעיות אוטיזם ואף פירסם ספר "New Autism Cure" The ABC of Biomedical Treatment of  Autism. הספר כולל כל החידושים בטיפול באוטיזם ויכול להדריך את ההורים איך לעזור לילדיהם.