טיפים להפקת יום הולדת

הורים רבים מתמודדים לא פעם עם השאלה איזה אירוע יום הולדת לתכנן לילדיהם, האם לבחור בפתרון הקל ולהזמין מפעיל או ליצן שישעשעו את הילדים, אך יעלה ביוקר או לחילופין לארגן חגיגה באופן עצמאי, אך תדרוש מהם תכנון והפקה. "ריקי בילבי", מפיקת ימי הולדת, מציעה טיפים להורים שיבחרו באפשרות של ארגון יום הולדת באופן עצמאי.טיפים להפקת יום הולדת

הורים רבים מתמודדים לא פעם עם השאלה איזה אירוע יום הולדת לתכנן לילדיהם, האם לבחור בפתרון הקל ולהזמין מפעיל או ליצן שישעשעו את הילדים, אך יעלה ביוקר או לחילופין לארגן חגיגה באופן עצמאי, אך תדרוש מהם תכנון והפקה. "ריקי בילבי", מפיקת ימי הולדת, מציעה טיפים להורים שיבחרו באפשרות של ארגון יום הולדת באופן עצמאי:

 

·         מיקום מרווח: יש לבחור מקום מרווח, במידה והוחלט לעשות את האירוע בתוך הבית, רצוי לסדר את הסלון בצורת "ח" על מנת שיהיה מקום לפעילות ולמשחקים, במידה והחלטתם לחגוג בחוץ יש לבחור מקום קריר ומוצל, כמובן שלא קרוב לכביש ורצוי לא על חול, כמו כן מומלץ לוודא המצאות מקור חשמל במידת הצורך.

·         מומלץ לסמן את המתחם שבו אתם חוגגים את יום ההולדת, אם זה בבית, יש לשים בלונים בחוץ בכדי שהילדים יזהו ובמידה והחלטתם על מקום ציבורי, יש לסמן מסביב בכדי שיהיה קל להתמצא

·         קשטו עם ילדיכם: זו ההזדמנות שלכם לבלות עם הילד לפני מסיבת יום ההולדת ולשתף את הילד בעשייה וביצירת האירוע שלו- נפחו יחדיו בלונים, תלו אותם, ניתן לשלב שרשרות נייר ואפילו דקלים קטנים מפלסטיק.

·         אין צורך להפריז בכיבוד: ילדים נהנים מנקניקיה בלחמנייה, חצי פיתה עם שוקולד /חומוס. לגבי ממתקים, הכינו שקיות אישיות/ צלחות אישיות. מומלץ להימנע משולחן כיבוד עליו צפויים הילדים להתנפל.

·         שתייה של ילדים: מומלץ טרופיות, פטל, מיץ ענבים. לא מומלץ משקאות מתוקים מוגזים, הורים רבים מתנגדים שילדיהם יישתו משקאות אלו.

·         סבלנות עם המתנות: רצוי להכין מראש סלסלת מתנות ולהכין את הילד לכך שאת המתנות פותחים בסוף האירוע.

·         פרסים: אפשר לחלק בסוף האירוע פרס קטן לכל ילד, בכדי שיזכרו את היום לטובה. רצוי שלא להפריז, ניתן לרכוש מתנות מדליקות בחנויות של שקלים בודדים לפריט. כמו כן, לא מומלץ לקיים תחרויות נושאות פרסים, עצם ההנאה הינה פרס, כך תמנעו עוגמת נפש מילדים שלא זכו בפרס.

·         הפעלות: במידה ובחרתם במפעיל בחגיגת יום ההולדת, היעזרו בהמלצות חברים, היפגשו עם המפעיל הנבחר, בכדי לדעת מי הוא האדם, וודאו מספר ימים לפני כן שהוא זוכר להגיע לאירוע.

·         הפעלה עצמאית: במידה ובחרתם להפיק יום הולדת באופן עצמאי, יש לשים לב כי ההפעלות שאתם בוחרים הינן הפעלות שמתאימים לטווח הגילאים הנכון. לדוגמא לילדים בטווח גילאים של 5+, ניתן להתאים משחקים כמו בנים נגד בנות, מצא את המטמון, אם הילדים צעירים יותר כדאי להתמקד במשחקי יצירה, ריקודים וברכות.

·         ילדים מאבדים ריכוז מהר: לכן אם ישנם ילדים רבים בטווח גילאים משתנה, כדאי לחלקם לקבוצות ולתת לכל קבוצה משחק יומולדת אחר, או לחילופין לשחק משחקי חברה המתאימים לקבוצות גדולות.