ימי הולדת הפקה יקרה או אירוע צנוע?

האם גם אתם עמדתם מול הדילמה - איך לחגוג את יום הולדת ילדכם היקר? האם במסיבת דיסקו? במשחקיה? האם להפעיל לבד או להזמין מפעיל? האם בבית או באולם? במסיבת פיג'מות או טיסה לחו"ל?אז מה לעשות? מה נכון יותר מסיבה צנועה או מפוארת? איך מחליטים?מאת: שני הורביץ, אמא במשרה מלאה, מאמנת הורים וילדים, מרצה ומנחת סדנאות
ימי הולדת הפקה יקרה או אירוע צנוע?

1. הבינו את מהות רצונם של ילדיכם

מהות רצונם של ילדיכם היא להרגיש אהובים ובמרכז תשומת הלב. המסיבה, המקום, האטרקציה, המתנות והכיבוד, כל אלו הם תחפושות לצורך הבסיסי והפשוט של ילדיכם באהבה ותשומת לב. חיבוק חם ואוהב, מילים אוהבות, מוקירות ומעצימות – תהיה לכך את אותה השפעה שתהיה למסיבה המפוארת והאטרקטיבית ביותר.

למה תשאלו?

כי החגיגה תגמר, ההתרגשות מהמתנות תעבור כהרף עין, האורחים ילכו והזרקורים יעלמו.

ילדיכם ישארו אך ורק עם תחושתם הפנימית. לכן, אהבתכם ונוכחותכם ביום זה, ובכל יום אחר בחייהם, הן העיקר עבור ילדיכם. לא משנה באיזו דרך תבחרו להביאן לידי ביטוי.

 2. ערכים ומצפן אישי

שאלו את עצמכם:"איזו צורת חגיגה תואמת את הערכים, המצפן האישי שלי והמסר שאני רוצה להעביר לילדיי?"

לערוך סוג של חגיגה בתירוץ "כי כך כולם עושים", "כי כך מקובל ונהוג", "כי זה מה שהוא רוצה", לא מביאה לידי ביטוי את אישיותכם והנחייתכם כהורים. זוהי דוגמה לדרך בה ההורים לא לוקחים אחריות על הבחירות שהם עושים בהורות בפרט ובחייהם בכלל. לכן, חישבו על כך תחילה, שתפו את ילדיכם והגיעו עימם לארוע שיתאים עבורם ועבורכם גם יחד.

 3. למדו את ילדיכם כי תחושת האהבה והסיפוק שהם מחפשים, נמצאת בתוכם;

וכל שעליהם לעשות בכדי להרגיש אהובים ומסופקים הינו לבחור בכך (ראו בהרחבה על נושא הבחירה(כולנו מכירים ילדים שערכו עבורם מסיבות גדולות ומפוארות, הוענקו להם מתנות אין ספור ועדיין תחושותיהם הפנימיות הן חוסר סיפוק, "לבד" ובטחון עצמי ירוד. כמו כן, כולנו מכירים ילדים אשר עורכים עבורם ארועים צנועים ביותר והם "מרגישים בשמיים", מלאי אהבה עצמית, בטחון עצמי וסיפוק. 

מה עושה את ההבדל?

בחירתו של הילד ברגש מסויים.

לימוד הבחירה ברגשותיהם ובתחושותיהם, תשחרר אותם לחופשי - לא יהיה להם עוד צורך בריגושים "גרנדיוזים", אטרקציות מלהיבות או דברים חומריים אחרים בכדי להרגיש אהובים, במרכז תשומת הלב ומסופקים.

 התנהלות ההורה בגידול הילד

אהבו וקבלו אותם ללא תנאים, האמינו ביכולות ובמסוגלות שלהם והיו נוכחים איתם לדוגמה: במבט, בהקשבה, בחיבוק.

כך תזכירו להם שוב ושוב, כי הם האהבה, הם ההערכה. הם כפי שהינם יצירות פאר, התגלמות האלוהות, האור והניצוץ. לכן בודאי שיאהבו את עצמם ויהיו בטוחים בעצמם.

 

לסיכום: כל דרך בה תבחרו לחגוג את יום ההולדת, בין אם במשחקייה, אולם, חצר הבית, עם מפעיל או בלעדיו, הינה בסדר. החשוב הוא שעשיתם את הבחירה במחשבה תחילה ובידיעה כי החשוב ביותר לילדיכם ביום זה הוא אהבתכם, תשומת ליבכם ונוכחותכם עימם.

בברכת ימי הולדת שמחים ומאושרים