חמישה רעיונות ועוד אחד לפעילויות יצירה עם הקטנטנים

החורף הקר הוא הזדמנות מצוינת לבלות זמן איכות משפחתי ולנצל את מוצרי התינוקות הבולטים. הנה כמה רעיונות שיתאימו לטווח רחב של גילאים, ועוד רעיון שמיועד להורים אמיצים במיוחד


חמישה רעיונות ועוד אחד לפעילויות יצירה עם הקטנטנים
מוצרי תינוקות יכולים להפוך לאטרקציה שבה ניתן להשתמש במגוון דרכים. הורים שרוצים לבלות עם הקטנטנים לא צריכים לצאת מהבית או לשאת בהוצאות מיותרות, כי הדבר הכי חשוב הוא לחשוב מחוץ לקופסא. הנה למשל כמה רעיונות לפעילויות שאפשר לעשות בבית וממוצרי תינוקות בלבד:
 
 
 

1. חיתול טטרה ישן הופך לראש דשא

רגילים להשתמש בחיתולי טטרה? שמרו גם חיתולים ישנים והפכו אותם בקלות לראש דשא. זו פעילות שמתאימה לפעוטות ולילדים בגילאי גן. החומרים העיקריים שתצטרכו הם צמר גפן, מספריים, זרעי דשא, גומיות ומדבקות עיניים. הכניסו לחיתול מספר זרעי דשא ומלאו אותה במעט צמר גפן או חול לפני שאתם מתחילים להשקות. 

 

2. השרשת אבוקדו בבקבוק האכלה ישן

בקבוק האכלה ישן הוא מוצר מצוין שבו ניתן להשריש אבוקדו. בצורה הזו תוכלו ללמד את הילדים על מלאכת השתילה, כמו גם להראות להם תוצר סופי לאורך זמן. האבוקדו ישתרש ויהפוך במהירות לחלק בלתי נפרד מהמטבח הביתי. 

 

3. קופסא של תמ"ל הופכת לעציץ

הורים שמתמשים בתרכובת מזון לתינוקות (תמ"ל) כתחליף להנקה יכולים להשתמש בקופסאות הישנות לפעילות מהנה. השימוש העיקרי הוא הפיכת הקופסא לעציץ, על ידי פתיחת החלק העליון ושתילת זרעים או שתילים מוכנים. את הקופסא מציבים בחדר התינוקות או בכל מקום אחר ברחבי הבית. 
 

4. עציץ מוצצים על שיפודים

אם הילדים בדרך להיגמל לגמרי מהמוצצים, אפשר לעודד אותם על ידי עציץ מוצצים ייחודי. את המוצצים תוקעים על שיפודים וכך מחליפים את הפרחים הרגילים בתוצר בפרחי מוצצים. עציץ מוצצים יישאר עם הילדים בתור מזכרת והוא יגרום להם תחושת סיפוק. 
 
 

בובות מפירות יבשים

5. הנבטת קטניות על חיתולים

חיתולי האגיס סופגים יכולים לשמש להנבטת קטניות. החיתולים הם תחליף לקערה עם מים ואפשר להשתמש בהם כדי להנביט את כל הקטניות השלמות וגם דגנים. לאחר יממה כבר ניתן בדרך כלל להבחין בנבט זעיר כאשר בהמשך נראים נבטוטים וכמובן נבטים לאכילה. 
 
בובות מפירות יבשים

הרעיון הנוסף: בובה מפירות יבשים או טריים

על אף האמור לעיל, יש גם פעילויות שאפשר לבצע בבית גם בלי להשתמש במוצרי תינוקות. הסוכר היבש שיש על הפירות היבשים יכול לדוגמא להפוך בקלות לחומר מדביק: בחומר הזה משתמשים כדי לבנות בובה מיוחדת, שתישאר עם הילד למשך מספר ימים לפחות. לחילופין, אפשר לערוך תחרות בובות (מפירות טריים או פירות יבשים )בין בני המשפחה ולאחר מכן לאכול את הבובה הזוכה. השאיפה היא להקנות לתינוקות תוך כדי הפעילות מיומנויות מוטוריות ואולי גם להקנות להם את מושגי החג. 
 
בובות מפירות