טיפולי שיניים מומלצים לילדים

הנה 5 עצות וטיפולים שיכולים לחסוך לכם הרבה כסף והרבה עוגמת נפש, ויכולים לחסוך לילדיכם כאבישיניים ומצוקות!טיפולי שיניים מומלצים לילדים

 

1. ביקור היכרות במרפאה

כדאי להקדיש לפחות ביקור אחד במרפאה כשאין כלל כאבים! הילד יוכל להכיר את הכיסא המיוחד, את המכשירים השונים ומעל לכל – את הצוות המטפל. הוא יוכל לשחק עם המיכשור ועם הצוות, ולשאול שאלות. לביקור כזה אני מתייחס כטיפול לכל דבר – ביקור כזה עם תוצאה טובה ישיג שיתוף פעולה נהדר מילדים, שיהיו פתוחים לקבלת טיפולים שונים ללא פחד!

 

2. הדרכה בהיגיינה אוראלית – להורים ולילדים

קבלו מהרופא עצות והמלצות לגבי כיצד לשכנע את הילד לצחצח ולגבי תזונה בריאה יותר, וכן לגבי מברשת ומשחה המתאימים לילד. הילד יכול להיות שותף נפלא בשמירה על השיניים!

 

3. ניקוי פלאק ואבנית

גם ילדים חשופים לדלקות חניכיים, במיוחד בגלל שאינם מצחצחים בצורה יעילה. מומלץ לנקות את הפלאק והאבנית בביקורת מדי חצי שנה. הצטברות חיידקים על גבי השיניים עלולה גם לגרום להווצרות חורים. כדאי לאבחן כל בעייה מייד בתחילתה, כדי לפתור אותה בקלות!

 

4. ציפוי פלואוריד

לאחר ניקוי הפלאק והאבנית, מומלץ לבצע גם ציפוי פלואוריד לשיניים – טיפול זול ומהיר, שמחזק את השיניים ומגן עליהן מחיידקים ומעששות.

 

5. איטומי חריצים

בשיניים האחוריות, הן בשיני חלב והן בשיניים קבועות, יש חריצים וחרירים. איזורים אלו מועדים לעששת (בגלל שרידי מזון וציחצוח לקוי), והזנחתם עלולים להוביל לעקירה כבר בגיל צעיר. באיטום חריצים ממלאים את החריץ בחומר מיוחד (דומה לחומר בממנו מכינים סתימות לבנות), ובכך יש מספר יתרונות:

* שן שעברה איטום חריצים תהיה מוגנת הרבה יותר מעששת, דבר שיחסוך לילד (ולכם) עששות מכאיבות וטיפולים לא נעימים.

* אין צורך לקדוח בשן כדי לבצע איטום חריצים.

* אין כלל כאבים באיטום חריצים, ואין צורך בזריקה. כאן טמון "בונוס" נוסף – אפשר להראות לילד שהמקדחים והמכשירים האחרים אינם מכאיבים, ואפילו מדגדגים... זהו יתרון פסיכולוגי גדול לקראת ביצוע סתימה.

* עלות כספית נמוכה – מחיר איטום חריצים הוא כחצי ממחיר סתימה, וכשישית ממחיר ביצוע טיפול שורש בשן חלבית וכתר טרומי אח"כ. (בשיניים קבועות המחיר גבוה עוד יותר !)

* הטיפול מאוד מהיר וקל, בטיפול אחד אפשר לסיים איטומי חריצים במספר שיניים בבת-אחת.

 

לסיכום: מומלץ להגיע לביקור היכרות במרפאה, לבצע ניקוי קל ובדיקת השיניים, לקבל הדרכה בהרגלי ציחצוח ותזונה נכונים, ולהתחיל בטיפולים קלים ולא כואבים – אך חשובים מאוד: איטומי חריצים בשיניים אחוריות – גם בשיני חלב, וגם בשיניים קבועות, לפני שמתעורר צורך בסתימות כואבות, יקרות ומיותרות!