לידה - מאמרים נוספים - mamy

כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

לידה - מאמרים נוספים

 • "בעצב תלדי בנים" - האם לידת בן אכן קשה יותר?

  "בעצב תלדי בנים" - האם לידת בן אכן קשה יותר?

  פורסם ב: 13.06.2016
  מחקר חדש מבית החולים סורוקה מצא כי הריונות של בנות קשורים לתוצאות מיידיות טובות יותר משל בנים. פרופ' אייל שיינר, מנהל מחלקת נשים ויולדות ב' בסורוקה: "תוצאות המחקר מחזקות את העובדה שקיימים הבדלים בין בנים לבנות כבר במהלך החיים הרחמיים."
 • מדוע שיעור מקרה התמותה בקרב יולדות היה שכיח בעבר

  מדוע שיעור מקרה התמותה בקרב יולדות היה שכיח בעבר

  פורסם ב: 31.12.2015

  תהליך הלידה אומנם נותר זהה משחר ההיסטוריה ועד ימנו אנו. אך עם זאת, ישנם הבדלים בטיב הטיפול אשר אותו מקבלת היולדת בהווה שלהם השפעה ניכרת על בריאותן של היולדות ושל התינוקות.

 • תגליות מדהימות על השפעת אופן הלידה על בריאות האדם

  תגליות מדהימות על השפעת אופן הלידה על בריאות האדם

  פורסם ב: 07.05.2015

  בחודש מרץ 2015 התפרסמה סקירה מדעית מקיפה על הגורמים שמשפיעים על מגוון וסוג חיידקי המעיים לאחר הלידה ועל הקשר בין אוכלוסיית חיידקי המעיים (פלורת המעיים) שמתפתחת לאחר הלידה ולבריאות של האדם שנים רבות מאוחר יותר. אז איך משפיעה הלידה על בריאות התינוק והילד במשך השנים?

 • להסתכל קנקן: 10 רעיונות מקוריים לעיצוב מתנות לידה

  להסתכל קנקן: 10 רעיונות מקוריים לעיצוב מתנות לידה

  פורסם ב: 13.05.2014

  העיצוב של מתנה ליולדת ולרך הנולד הוא כמו הרושם הראשוני במפגש ראשון בין שניים. גם המתנות ליולדת הבנאליות ביותר ייראו הרבה יותר מרשימות וירגשו את היולדת אם יהיו ארוזות בצורה ייחודית. 

 • בשנה החולפת פחות אמהות בחרו ללדת עם אפידורל

  בשנה החולפת פחות אמהות בחרו ללדת עם אפידורל

  פורסם ב: 15.11.2013

  מחקר נתוני הלידה השנתיים של החברה הישראלית לרפואת האם והעובר: ירידה בשיעור הילודה של תאומים ושלישיות. 47% מהלידות בישראל בוצעו תחת אלחוש אפידורלי  - רובן בלידה הראשונה .

 • אמאל'ה! מדריך ההישרדות האולטימטיבי לאחר הלידה

  אמאל'ה! מדריך ההישרדות האולטימטיבי לאחר הלידה

  פורסם ב: 10.09.2013
   האמהות היא מסע מרתק ומאתגר החושף בפני האם הטרייה עולם של מפגשים חדשים- עם התינוק, עם עצמה ועם 'אמהות מנוסות' השואפות להרעיף עליה מניסיונן ולא ממש משנה אחרי איזה מספר לידה היא.  
 • לידה מוקדמת: האם רק סיבוך מיילדותי?

  לידה מוקדמת: האם רק סיבוך מיילדותי?

  פורסם ב: 16.06.2013

  ממחקר חדש במרכז הרפואי סורוקה ובאוניברסיטת בן־גוריון עולה שנשים שילדו בלידה מוקדמת נמצאו בסיכון מוגבר לפתח סיבוכים לבביים במעקב של יותר מעשור.

 • ילדים קטנים תינוקות גדולים

  ילדים קטנים תינוקות גדולים

  פורסם ב: 21.10.2012

  בשבוע החולף נולד תינוק במשקל כמעט 6 ק"ג. הוא נולד בניתוח קיסרי והסיבה למשקלו הגבוה היתה כפי הנראה סוכרת הריונית בה לקתה אמו ללא ידיעתה. משקלם הממוצע של תינוקות בעת הלידה, עומד על שלושה וחצי קילוגרמים. כל חריגה ממשקל זה, הופכת את ילדך ל"גדול", "שמן" או "ענקי". למה זה קורה? ומה עושים?

 • בחזית או בעורף - גבר בלידה

  בחזית או בעורף - גבר בלידה

  פורסם ב: 30.04.2012

  לאחרונה נתקלתי, ממש במקרה, בשיחת גברים לגבי מקומו של הגבר בחדר לידה: האחד שאל  "מה אתה חושב, היכן צריך לעמוד הגבר ליד אשתו בלידה – בחזית, ולראות את התינוק מגיח לאוויר העולם, או בעורף, לצד ראשה, ללטף, לעודד ולהשתדל לא להתעלף?".

עמודים: 1 | 2 | 3 | 4