לידה פעילה

הספר מאוד עזר לי לקבל החלטה שאני באמת מעוניינת בלידה טבעית. נתן לי המון מידע וכוח איך אני מתכוונת לפעול במהלך הלידה. מומלץ לכל מי שמתכוונת או שוקלת ללדת בלידה טבעית ובכלל מי שרוצה לדעת יותר על מהלך הלידה.
 


מאת: ג'נט בלאסקאס


לידה פעילה
"הלידה הוא אחד הרגעים המופלאים בחייך. בין אם תלדי בבית החולים או בבית, עם אפידורל או בלי, ספר זה יעניק לך את הידע, ההשראה והכלים הנחוצים כדי להתכונן ללידה בדרך השלמה ביותר, לבחור באמת כיצד את רוצה להביא חיים אל העולם, ולחוות את הלידה בדרך הנכונה ביותר עבורך"
 
'לידה פעילה, המדריך ללידה טבעית' הוא ספרה של ג'נט בלאסקאס שיצא לאור בשנת 1992. את המושג 'לידה פעילה' טבעה לראשונה בלאסקאס לפני כשני עשורים, במטרה לגייס את היולדות עצמן לעמוד על שלהן בלידה, תרתי משמע... מטרתה של המחברת הייתה ליצור שינוי חברתי ביחסו של הממסד הרפואי ללידה, אשר ראה ביולדת "מטופלת" ובלידה "הליך רפואי", כזה המצריך התערבות וניהול של רופא, תחת אצטלה בטיחותית של שלום האם והילוד, גם כאשר לא נשקפה להם סכנה כלל. מכאן, גורסת בלאסקאס, המושג "לידה פעילה" קורא תיגר על אותה פאסיביות וקורא לנשים לבצע את ההיפך מהדרך המתוארת לעיל, קרי ללדת בתנוחות זקופות ולהחזיר את השליטה בלידה ליולדת. הספר מציג מחקרים רבים המוכיחים שכאשר הלידה היא טבעית ופעילה, היולדת נהנית מיתרונות רבים: הלידה קצרה יותר, שכיחות מקרי המצוקה העוברית נמוכה יותר, הצורך בהתערבויות רפואיות פוחת והיולדת סובלת פחות. נשים החוות לידה פעילה יוצרות קשר ראשוני טוב יותר עם תינוקן וחשות שביעות רצון רבה יותר. הן מרגישות כי הן תורמות לתהליך הלידה ומשוחררות מתחושות של פאסיביות, חוסר אונים, פחד ולעיתים גם השפלה, הכרוכות בשכיבה על הגב וחיבור למכשירים. 
 
בספר תמצאו : 
מידע עדכני, ייחודי ומקיף ליולדות, למלווים ולאנשי מקצוע תוך התייחסות למציאות הקיימת בישראל, לאפשרויות ליישום לידה פעילה בארץ (כולל מרכזים, קורסים ואתרי אינטרנט) ולמחקרים עכשוויים. 
הסברים על היתרונות והחסרונות של ההתערבויות הרפואיות המקובלות בלידה. 
עצת ליצירת סביבה נוחה ותומכת ללידה, בבית החולים או בבית. 
הצעות לתנוחות שיסייעו להתקדמות תהליך הלידה ולהתמודדות טובה יותר עם הכאב. 
תרגילי יוגה מפורטים להיריון מלא חיוניות ולהתאוששות מהירה לאחר הלידה. 
מידע על אמצעי טיפול הוליסטי להיריון וללידה: שימוש במים, עיסוי, צמחי מרפא, הומאופתיה ועוד. 
 
 
הספר מאוד עזר לי לקבל החלטה שאני באמת מעוניינת בלידה טבעית. נתן לי המון מידע וכוח איך אני מתכוונת לפעול במהלך הלידה. מומלץ לכל מי שמתכוונת או שוקלת ללדת בלידה טבעית ובכלל מי שרוצה לדעת יותר על מהלך הלידה.
 
125 שח
להשיג בחנויות הספרים המובחרות