דמיון מודרך במהלך הלידה

בחדר הלידה משמשת טכניקה זו להרגעת הגוף, להרפייה ולשלווה.  אלה אלמנטים חשובים המרכיבים לידה קלה ומהירה. שליטה ורגיעה יביאו אותך בחדר הלידה למספר יתרונות.מאת: נטע דורון
דמיון מודרך במהלך הלידה

עם קצת דמיון חופשי – מהו דמיון מודרך?

יצחק קלפטר הרשה לעצמו "עם קצת דמיון חופשי" לדמיין דברים רומנטיים בלתי אפשריים...ואכן, אנו מרבים לדמיין ולחלום בהקיץ, בזמן שאנו ערים מאוד. למעשה, מבלי משים, אנו מנתקים את מוחנו מגופנו באותו הזמן, מעין הפנוט עצמי. מפליגים למחוזות אחרים.

זוהי יכולת אנושית מופלאה שניתנת לכיוון ולפיתוח מעבר ליכולת הטבעית הרגילה. כאשר יכולת זו מובלת ומונחית, התועלות רבות וחיוביות. וזהו דמיון מודרך.

 

דמיון מודרך  - הלכה למעשה

מדובר בשילוב של טכניקות הירגעות והרפיה. פשוט מדמיינים עצמים או מצבים מסוימים באמצעות מגוון החושים. כך מתרגלים שליטה על המוח ועל תפקודים גופניים.

דמיון מודרך קושר גוף ונפש לצורך התרגעות והרפיה.

לדוגמא, אדם מדמיין את גופו כחזק ובריא. מועבר במוח תסריט הצלחה כזה. הוא מדמיין כי הוא נפטר מהבעיה וגופו חזר לתפקד כפי שהיה רוצה.

דמיון מודרך - איך זה בדיוק נעשה?
לחסרי רקע יש צורך במדריך. הטיפול יכול להיעשות אחד על אחד או אחד מול קבוצה. המדריך מסייע למודרכים לחוות את החוויה במלואה מבלי לסטות למחוזות אחרים וכך הפוקוס המחשבתי מרוכז מאוד.
לדוגמא,תתבקשו  לדמות צבעים, מראות, קולות, ולהרגיש מגוון תחושות גוף. לעיתים כדי לדמיין תמונה מסוימת תמצאו את עצמכם מעלעלים באלבום התמונות הפנימי החרוט בזיכרונכם. כאשר תמצאו את התמונה המבוקשת, כזו שמעודדת אתכן להרפות, להרגיש נינוחות ובטוחות, תגלו שלמעשה אתן חוות יותר שליטה על מחשבות. יותר עוצמה פנימית. במקביל, "תתקן" התמונה הרצויה מהלכים שגויים בגוף, ותגרום לו להתחזק להתחזק.

טיפול של דמיון מודרך נמשך בין חצי שעה לשעתיים. ישנן שיטות בהן חוזרים על הטיפול מספר פעמים בשבוע.


דמיון מודרך בחדר הלידה

בחדר הלידה משמשת טכניקה זו להרגעת הגוף, להרפייה ולשלווה.  אלה אלמנטים חשובים המרכיבים לידה קלה ומהירה.

שליטה ורגיעה יביאו אותך בחדר הלידה למספר יתרונות:


תרפיית הדמיון המודרך – מספר שיטות

אם החלטת "ללכת על זה" בחדר הלידה, כדאי שתדעי שיש לטכניקת הדמיון המודרך מספר גרסאות: שיטת סילבה, שיטת קיי, שיטת nlp אשר כולן יעזרו לך ליצור את הדימויים ועולם הדמיון המתבקש על מנת לצמצם את כאבי הצירים ולקבל שליטה מלאה על גופך.

תרצי, מדובר במעין נבואה שמגשימה עצמה: "לידה קלה".


לידה קלה – אם רק תדמייני...

אז כפי ששר ג'ון לנון, רק דמיינו...לידה נטולת כאבים, קלה ובשליטה. לטכניקת הדמיון המודרך יש את הכוחות לעזור לך לעבור לידה טבעית כמה שיותר, נטולת חתכים, חומרים מאלחשים, עצבים וכאבים. אז הפליגי בדמיונך אל מחוזות נטולי כאב בו תינוקך מגיח לאוויר העולם בקלות.

 

לידה קלה!