הרדמה אפידורלית בלידה

בסופם של כ 40 שבועות הריון, מגיעה...כן כן נפתיע אתכן עכשיו   ה  ל  י  ד  ה  !!! אחת השיטות לשכך כאבים בלידה ולהקהות את הגוף התחתון היא הרדמה אפידורלית. מה זה? מתי עושים?בסופם של כ 40 שבועות הריון, מגיעה...כן כן נפתיע אתכן עכשיו   ה  ל  י  ד  ה  !!! אחת השיטות לשכך כאבים בלידה ולהקהות את הגוף התחתון היא הרדמה אפידורלית. מה זה? מתי עושים?


הרדמה אפידורלית בלידה
"אפידורל - המצאת המאה", "אני לא מבינה איך נשים ילדו פעם..", "שלא תעיזי ללדת בלי אפידורל". ועוד כהנה וכהנה....שומעים את הנשים מצהירות במסדרונות בתי היולדות. האפידורל כמשכך כאבים הוא אכן המצאת המאה, אך האם הוא מתאים לכל אחת?
 
 
 

הסיכונים הקשורים באפידורל:

 

 

עוד המלצות וטיפים בנוגע לקבלת אפידורל

תנוחה נכונה הינה חשובה ביותר בזמן קבלת האפידורל על מנת לעבור את הפרוצדורה במהירות וביעילות. אם יש לך צלצול באוזניים, דפיקות לב מואצות, אם את מתחילה לאבד תחושה ברגליים, או עקצוץ סביב הפה שלך הודיעי למיילדת או למרדים.
 
מינון נוסף של תרופה ניתנן כדי לגרום לך להרגיש נוח.  5-10 דקות לאחר מינון זה את תרגישי את הרגליים שלך מתחילות להתחמם. 15-20 דקות לאחר מכן את תרגישי את הצירם מתקצרים.
 
הצנתר יחובר למשאבה שתטפטף את האפידורל לכל אורך הלידה. במקרים נדירים בהם האפידורל לא משפיע יהיה צורך להכניסו שנית... כנראה לא הוכנס למיקום נכון. המיקום הנכון במיטה הוא קריטי כדי לאפשר לתרופה לעבוד ביעילות. את צריכה להישאר במיטה ולאכול רק קרח או ארטיקים ברגע שהאפידורל חובר.
 

מוזמנות לצפות בסרטון בנושא