הלפטופ והפגיעה בפוריות - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • לוח אירועים mamy
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

הלפטופ והפגיעה בפוריות

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 13.09.2009

אתם (והכוונה לזכרים שביניכם) מניחים את המחשב הנייד על הברכיים? חוקרים אמריקנים סבורים, שאתם  עלולים לפגוע בפוריות שלכם. החוקרים מדגישים כי 15 עד 20 אחוזים מהזוגות הצעירים מתקשים להיכנס להריון ובמקרים רבים הדבר נובע מבעיות פוריות של הגבר. עוד אומרים החוקרים, כי בעשורים האחרונים ירידה בפוריות הגבר.  מאת: ד"ר שמואל גבעון  רופא משפחה בקבוצת הכללית, באדיבות אתר האינטרנט של "שירותי בריאות כללית"


הלפטופ והפגיעה בפוריות

אתם (והכוונה לזכרים שביניכם) מניחים את המחשב הנייד על הברכיים? חוקרים אמריקנים סבורים, שאתם  עלולים לפגוע בפוריות שלכם. החוקרים מדגישים כי 15 עד 20 אחוזים מהזוגות הצעירים מתקשים להיכנס להריון ובמקרים רבים הדבר נובע מבעיות פוריות של הגבר. עוד אומרים החוקרים, כי בעשורים האחרונים ירידה בפוריות הגבר.  

"המחשב הנייד (laptop) מעלה את חום הגוף באזור האשכים", טוען ד``ר יפים שיינקין מהמחלקה לאורולוגיה באוניברסיטת ניו יורק בסטוניברוק. בכך מצטרף המחשב לגורמי סיכון נוספים, כמו אמבטיות חמות, סאונות ומכנסיים הדוקים, אשר על פי השערות פוגעים בפוריות הגבר.

צוות החוקרים, בראשותו של ד"ר שיינקין, בדק 29 גברים צעירים בריאים בין הגילאים 21 עד 35, ששהו במשך שעה בחדר שניתן היה לשלוט בטמפרטורה שלו. הטמפרטורה באזור האשכים עלתה הן אצל הגברים שהמחשבים שלהם פעלו והן אצל הגברים שהמחשבים שלהם היו כבויים. אבל העלייה של הטמפרטורה בקרב אלה שמחשביהם פעלו הייתה גבוהה ב - 2.7 מעלות בממוצע בהשוואה לעלייה של הטמפרטורה בקרב אלה שמחשביהם לא פעלו.

 

מדובר בבעיה טכנולגית?

אין מקום להאשים רק את הטכנולוגיה. התנוחה חייבה את המשתתפים להניח את המחשב על הירכיים כשהם צמודים כדי לאזן את המכשיר, מה שעזר להעלות את הטמפרטורה. עם זאת, החום שפלטו המחשבים בהחלט תרם לבעיה. הטמפרטורה בתחתית המחשבים עלתה מ  -  31 מעלות עד קרוב ל-40 מעלות צלזיוס אחרי שעה, והעלייה הייתה דומה בשני סוגי המחשבים שנבדקו. "עבודה במחשבים נישאים כשהם מונחים על הירכיים גורמת לעלייה משמעותית בחום של אזור האשכים כתוצאה מחשיפה לחום ועקב התנוחה האופיינית", אומרים החוקרים.

 

האם די בעלייה של הטמפרטורה כדי לפגוע בפוריות הגבר?

החוקרים לא יכולים לומר בוודאות. עם זאת, הם מציינים שמחקר אחר הראה שריכוז הזרע פחת ב-40 אחוזים כשהטמפרטורה הממוצעת של שק האשכים עלתה במשך היום במעלה אחת בלבד.   

על פי נתונים שהתקבלו בשנת 2005, יותר מ-60 מיליון אמריקנים השתמשו במחשבים נישאים בשנת 2005 בארצות הברית, ועוד 90 מיליונים ברחבי העולם. מאז אותה השנה, מספר המשתמשים גדל. לכן, החוקרים  מציעים לצעירים להפחית את שעות השימוש במחשבים הניידים כשהם מונחים על הירכיים, ומציעים לבצע מחקרים נוספים שיבדקו את הנושא.   

 

 
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו