אתר חדש ומקיף בנושא הפסקות הריון

האתר מיועד למי שלא בטוחה מה עמדתה בנוגע להפלה והיא מבקשת לקבל מידע על התהליך הצפוי לה במקרה שתחליט לבצע הפסקת הריון, על הפרוצדורות הצפויות לה מול מערכת הבריאות ואולי לשמוע נשים אחרות מדברות על כך, כדי לקבל טיעונים לכאן או לכאןאתר חדש ומקיף בנושא הפסקות הריון

שיחה קצרה עם מיטל שרון, מיוזמות ומקימות האתר החדש:

www.pro-choice.org.il שמטרתו לתת מידע מקיף, אובייקטיבי ואמין בנושא הפלות

 

קצת עלייך - מה הרקע שלך?

אני יוזמת ערבי ההרצאות הקצרות "12 דקות", סופרת, עובדת בשיווק באינטרנט, ובלוגרית.

 

מה הביא אותך להקים את האתר

את האתר הקמתי ביחד עם אורי ברוכין. הקמנו את האתר כי רצינו ליצור מקום שבו ירוכזו מידע רפואי על הפלות, מידע על מערכת הבריאות, מידע על מדיניות הנוגעת להפלות ולבריאות האישה וטורים אישיים של נשים הקשורים בנושא, כדי שמי שמחפשת ברשת מידע שכזה תוכל למצוא אותו בקלות, מבלי שיופעל עליה לחץ. את האתר הקמנו בעזרת מידע מהספר "נשים לגופן" ובעזרת נשים שהתנדבו תרום לנו טקסטים פרי עטן.

הקמנו את האתר עכשיו, בין השאר כתגובה להחלטה להעניק פרס לעמותת "אפרת".

 

איזה מידע ניתן למצוא באתר?

מידע על הפסקות הריון ועל הדרכים לבצע אותן, מידע על אנשי הקשר במערכת הבריאות ועל ההליכים הצפויים במידה ותחליטי לבצע הפלה, עמדות הדתות השונות בנוגע להפלה, מידע אודות מדיניות הפלות במדינות שונות, סיפורים אישיים של נשים שונות שעמדו בפני דילמת ההפלה בעצמן.

 

למי הוא מתאים?

האתר מתאים לכל מי שעומדת בפני ההחלטה האם לעשות הפלה והיא מתלבטת בה. חשוב לומר, לעתים נשים נכנסות להריון והן יודעות בדיוק מה הרגשתם כלפיו. לחלק מהנשים ברור מאד כי הן מתכוונות לבצע הפלה ואין להם עם כך שום בעיה. נשים אחרות בטוחות כי ההריון הזה רצוי וכי הן הולכות להיות אימהות גאות. האתר הזה מיועד למי שלא בטוחה מה עמדתה בנוגע להפלה והיא מבקשת לקבל מידע על התהליך הצפוי לה במקרה שתחליט לבצע הפסקת הריון, על הפרוצדורות הצפויות לה מול מערכת הבריאות ואולי לשמוע נשים אחרות מדברות על כך, כדי לקבל טיעונים לכאן או לכאן.

 

מי כותב את התכנים?

המידע הרפואי והמידע על מערכת הבריאות – מתוך הספר "נשים לגופן – בריאות, גוף, מיניות, יחסים" בהוצאת עמותת נשים לגופן, בעריכת טל תמיר. חלק מהמידע ליקטנו מהרשת ותרגמנו לעברית.

חלק נוסף הוא טורים אישיים שקיבלנו בתרומה מהכותבות.

 

האם הספקת לקבל תגובות על המידע באתר?

קיבלנו הרבה תגובות מחזקות ואפילו כמה קטעים נוספים מכותבות שרצו לחלוק את סיפורן עם גולשות האתר.