הנחיות חדשות לביצוע הפלה תרופתית

החברה הישראלית לאמצעי מניעה ובריאות מינית יוצאת בהנחיות והמלצות חדשות לביצוע הפלות תרופתיות ובין היתר ממליצה לנשים עם משקל עודף לשקול דרך זו על פני גרידה. וגם אזהרה – לא לשתות מיץ אשכוליות בזמן הטיפול.הנחיות חדשות לביצוע הפלה תרופתית

הנחיות טיפוליות חדשות של החברה לאמצעי מניעה ובריאות מינית כוללות הקלות משמעותיות לנשים המבצעות הפלה תרופתית (המיועדת עד לשבוע 7 של ההריון) וגם המלצה לנשים כבדות משקל לשקול הפלה תרופתית על פני גרידה. "ידוע כי הפסקת היריון ניתוחית בנשים עם משקל עודף קשה יותר מבחינה טכנית, בעיקר בגלל הקושי לחשוף את צוואר הרחם ולחדור לחלל הרחם" מסביר יו"ר החברה, פרופסור דניאל זיידמן. "משך פעולה ממושך יותר ואובדן דם רב יותר תועד בקרב נשים בעלות משקל עודף שעברו הפסקת היריון בגרידה או 'שאיבת ריק'.  גם ההרדמה הכללית קשה ומסוכנת יותר עבור נשים שמנות מאד".

במחקר רטרוספקטיבי שבדק את תוצאות הטיפול בנשים במשקל עודף, עם bmi מעל 30 ק"ג/מ"ר, נמצא כי הפסקת היריון מוקדמת עם מיפפריסטון (מיפג'ין) ומיזופרוסטול (ציטוטק) לא נמצאה בקשר עם סיכון מוגבר לסיבוכים.נמצא שאצל נשים עם משקל עודף שעברו הפסקת היריון תרופתית לא הייתה עלייה בצורך בהתערבות כירורגית, לא התרחשה עלייה במספר הנשים שלא השיגו הפלה שלמה תוך שבועיים ולא נרשמה עלייה במספר בדיקות המעקב שנדרשו.

בנוסף, מעדכנת החברה הישראלית לאמצעי מניעה, על ביטול מספר הגבלות שימוש ומספקת הוראות נטילה עדכניות:

·         איסור על שתיית מיץ אשכוליות במהלך הטיפול בהפלה תרופתית זאת משום שמיץ אשכוליות מאט את פינוי התרופה מהגוף וכך יכול להעלות את רמתה בגוף. מיץ תפוזים מותר לשתיה.