איך תדעי שאת מוכנה?

יום אחד זה מגיע. אי אפשר לצפות את זה מראש וזה מגיע בלי התראה מוקדמת. יש פרפרים לא מוסברים בבטן ואנחנו מתחילות לשים לב לפרטים שלא שמנו לב אליהם קודם לכןאיך תדעי שאת מוכנה?

עד גיל מסויים, בשלהי שנות העשרים שלי, בכל פעם שמישהו העלה את הרעיון או השאלה: "נו, אז מתי תעשו ילד?" הייתי עונה בביטול מוחלט שאני עדיין צעירה וזה עוד ממש רחוק ממני. מה לי ולחיתולים עכשיו כשאפשר לקפוץ לוויקאנד רומנטי בספונטניות ורק להתאמן על זה....

אבל יום אחד זה מגיע. אי אפשר לצפות את זה מראש וזה מגיע בלי התראה מוקדמת. יש פרפרים לא מוסברים בבטן ואנחנו מתחילות לשים לב לפרטים שלא שמנו לב אליהם קודם לכן:

 

עולם חדש נגלה לנו

פעם, הייתי פותחת את האינטרנט, טלוויזיה, עיתונים והייתי רואה רק פרסומות אופנה, עיצוב, חו"ל וקולינריה. המוח סירב לראות סוג אחר של פרסומות. פתאום נוספו תכנים חדשים: חיתולים, תחליפי חלב, בגדי הריון ובכולם מציצים קטנטנים שממיסים לך את הלב...

 

אנחנו מוקפות בתינוקות

שמתן לב פעם, כמה אימהות עם עגלות יש בקניונים ובבתי הקפה בשעות הבוקר? ה-מון! והם כאלה בונבונים בעגלות המפונפנות שלהם.. ואיזה מתוק התינוק של השכנה (מוזר, הוא כבר בן שנה אבל רק עכשיו שמתי לב שיש לה בכלל תינוק).  מאיפה כולם הגיעו פתאום?

 

כשהחברות מודיעות שהן בהריון

עד עכשיו עשינו הכל ביחד. למדנו ביחד, התגייסנו באותה שנה, גרנו ביחד במעונות באוניברסיטה ורקדנו בחתונות אחת של השניה. פתאום החברה הכי טובה שלך מבשרת לך בעיניים נוצצות שהיא בהריון.  ובמקום לחשוב בלב שאיזה משוגעת היא ומה היא עושה את זה לעצמה עכשיו, את מתחילה לבהות בהקיץ ולדמיין איך תבשרי לה בהתרגשות על ההריון שלך... ואופס, מה זאת הצביטה הזאת בלב שיש לך עכשיו פתאום?

 

פתאום כולן מסביבנו בהריון

המבט שלך מתעכב על הריוניות ואת בוחנת מבלי משים את הלבוש שמחמיא לקימורים החדשים וכמה הן נראות או לא זוהרות.  פתאום נראה לך שכולן בעבודה מודיעות על הריון. כל אלה היו מסביבך גם קודם אבל רק עכשיו בעצם התחלת לשים לב אליהם...

 

מתעכבות ליד חלונות ראווה של בגדי תינוקות

יו, איזה מאמי! בגדים קטנטנים ושמלות מסתובבות בגודל של בובה ממיסים אותנו לגמרי.. זוכרות שעד עכשיו, חלפנו על פניהם בלי למצמץ?

 

עיצוב חדרי ילדים

חדר העבודה שלכם, שעיצבת אותו עם שולחן העבודה העתיק שמצאת בשוק הפשפשים במחיר מופקע. פתאום, את מתחילה למדוד בעיניים איפה יכולה לעמוד מיטת תינוק ואיפה שידת ההחתלה ואולי גם וילונות מקסימים בורוד או בכחול.

 

שמות של ילדים

מתחילות לגלגל שמות של ילדים עם שם המשפחה? מצטערות כשהחברות בוחרות בשם יפה שאולי היה יכול להתאים גם לכן?


אם את מזדהה עם כמה מהסימנים פה, כנראה שההורמונים שלך מתחילים לעבוד. אולי זה יקח יותר זמן או פחות אבל "כדור השלג" התחיל להתגלגל וכנראה שכן, בקרוב אצלכם יראה מוחשי מתמיד...