איך הצלחתי להרות

אני אם ל-3 בנות מקסימות, עברתי 5 הריונות - 2 הפלות טבעיות והרבה מכשולים בדרך. את הבת הראשונה הריתי לאחר שעברתי מסכת יסורים של טיפולי פוריות, 2 הפלות ובסופו של דבר לאחר כמעט שנתיים של ניסיונות חבקתי את דניאל בזרועותיי.מאת: ענת כהן


איך הצלחתי להרות

ברצונילשתף אתכם הגולשים בדרך שבה פעמיים הצלחתי להיכנס, אפילו בקלות להריון.אין זוכמובן נוסחה בדוקה ומוכחת מחקרית אולם ברצוני לספר לכם, כך אולי אצליח לעזור לזוגאו שניים.

אני אם ל-3 בנות מקסימות, עברתי 5 הריונות - 2 הפלות טבעיות והרבהמכשולים בדרך.
את הבת הראשונה הריתי לאחר שעברתי מסכת יסורים של טיפולי פוריות, 2 הפלות ובסופו של דבר לאחר כמעט שנתיים של ניסיונות חבקתי את דניאלבזרועותיי.

את ליאור הריתי גם לאחר מספר ניסיונות טיפול באיקאקלומין,אסטרופם וכוריגון.

כשניסיתי להרות את אופיר,אחרי כמעט שנתיים שלניסיונות כושלים, טיפולי פוריות מתקדמים יותר, החלטנו לבצע בדיקות כלליות שלי ושלבעלי (שהוא לא אבי הבנות הגדולות שלי) וגילינו את הסיבה לקושי שלי להרות - יש לירחם דו-קרני שלפי חוות דעת הרופאים, זהו הרחם המסובך ביותר לקליטת הריון, הרחם בנוימשתי קרניים כשבאמצע ישנו חיץ, הביצית מתקשה להתביית על רירית הרחם ולפתח הריון. גםכשנכנסות נשים כבר להריון עם רחם כזה, הסבירות שתהיה הפלה ב-12 השבועות הראשוניםהיא של כ-40%.

החלטנו ללכת על הפריה (אין לנו ילדים משותפים ולכן הגיעלנו עפ"י חוק הבריאות), והתחלתי לעשות שינוי בתזונה שלי - ירקות וגבינות, פחותדברי מתיקה ויותר ירקות ירוקים, אגוזים ושקדים.

הפסקתי לקחת את כל תרופותהפריון, על מנת לנקות את הגוף שלי לקראת ההפריה.
אחרי חודשיים הריתי ללא כלעזרה ויש לי תינוקת מקסימה בת שנה ושבוע בשם אופיר (באחד הגיליונות הקודמים סופרסיפור הלידה שלה).

כשאופיר היתה בת 3 חודשים התחלנו שוב לנסות להרות (אני בת 39 ושלומי היה רווק כשנישאנו - מגיע לו עוד ילד, לא? וגם לי, תמיד רציתי 4ילדים!).

לאחר 3 חודשים הלכנו שוב אל הרופא וקיבלנו קוקטייל איקאקלומין,אסטרופם וניסינו במשך שלושה חודשים. אחרי 3 חודשים אמרתי די, אין לי סבלנות לזהכבר.

ב-8 ליוני 04 התחלתי שוב בתזונה מאוזנת כפי שציינתי קודם, ירדתי קילובשבוע במשך 8 שבועות וב-1 לאוגוסט גיליתי שאני הרה.

אני מציעה לנשים שקשהלהן להרות ומבחינה פיזיולוגית הכל תקין אצלן,לנסות את השיטה שלי, לי היאהצליחה פעמיים ואני אמורה ללדת ב-9 לאפריל 05 - שבועיים לפני גיל 40 - לו הייתימתכננת, זה לא היה יוצא כל כך טוב!

ועכשיו לתגובת הרופאים -הרופאשלי טוען שהרפואה מוצאת פתרון תרופתי לבעיות פריון, אולם במקרה שלי, יתכן כיפסיכולוגיה הפוכה עבדה, מה זה אומר?

תמיד מאד רציתי להרות -אף פעםלא נתתי לזה לקרות לבד, כמו שקורה אצל כל זוג שמחליט להרות, בדקנו בבדיקות ביתיותבמצב שהיה איחור לא מוסבר, אפילו של חצי שעה!שינוי התזונה לפי דעת רופאי לאהוכח כקשור ישירות להצלחה,אולם בהחלט הוא מציין כי יש לינק בין תזונה מאוזנתומבוקרת ובין פעילות מערכות הורמונאליות בגוף וזו כנראה הסיבה שהצלחתי להרות בדרךזו.

בהצלחה לכולן