פונדקאות - mamy

כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

פונדקאות

 • ילדתי תינוקת מדהימה שהיא לא שלי...

  ילדתי תינוקת מדהימה שהיא לא שלי...

  פורסם ב: 03.07.2021

  הכרנו, לראשונה, לפני שנה וחצי. המבטים הצטלבו, התחושות התהדקו ומהר מאוד הבנו שה"שידוך" הזה מדוייק ואנחנו יוצאים לדרך. דרך שחלמתי עליה לפני 20 שנה בדיוק! עוד לפני שחשבתי בכלל על ילדים משל עצמי...פונדקאות.

 • פונדקאות בחו"ל: לא מוותרים על הזכות להיות הורים

  פונדקאות בחו"ל: לא מוותרים על הזכות להיות הורים

  פורסם ב: 06.05.2021

  זוגות רבים מגלים כי הם אינם מסוגלים להביא ילדים לעולם וזאת לאחר עשרות טיפולי פוריות מתישים. אי לכך אותם זוגות זקוקים לשירותים של אם פונדקאית שתישא את התינוק ברחמה, ותסייע לזוג להפוך להורים מאושרים.

 • טיפים ועצות לזוגות שמתחילים בתהליך פונדקאות בחו"ל

  טיפים ועצות לזוגות שמתחילים בתהליך פונדקאות בחו"ל

  פורסם ב: 26.02.2019

  בטרם ההחלטה הגורלית של בחירת מסלול פונדקאות בחו"ל ולאחר המסע המייסר שעברתם בעולם הפריון, אין עוד מקום לטעויות וסיכונים ויש לבצע בדיקה מעמיקה בידי מי אתם מפקידים את גורלכם. חשוב מאד לשים לב לעצות הבאות ולשאול את השאלות הקשות ביותר.

 • רוני בית הלוי- נתנה את המתנה הכי גדולה שיש

  רוני בית הלוי- נתנה את המתנה הכי גדולה שיש

  פורסם ב: 31.07.2013

  רוני הייתה בתשעת החודשים האחרונים אם פונדקאית לזוג אנשים ששנים רבות ניסו ללא הצלחה להביא ילד לעולם. רוני במעשה אצילי ואמיץ הלכה בצורה כל-כך מדוייקת וממוקדת לעבר מטרה גדולה להעניק את "המתנה הכי גדולה שיש" תוך תחושת שליחות ושלמות ראויה להערצה והערכה

 • היבטים משפטיים והלכתיים בפונדקאות חו"ל - חלק ב

  היבטים משפטיים והלכתיים בפונדקאות חו"ל - חלק ב

  פורסם ב: 18.12.2011 במאמר הראשון ראינו את ההבדלים בין הליכי פונדקאות המבוצעים בארץ לפי החוק החלק בישראל, לבין הליכים הנערכים בחו"ל ובמיוחד בקזחסטאן. במאמר זה נבחן את ההיבטים ההלכתיים של הליכים אלה, ובעיקר על מעמדו של הילד הנולד כתוצאה מהליכים אלה.
 • היבטים משפטיים בפונדקאות חו"ל - חלק א'

  היבטים משפטיים בפונדקאות חו"ל - חלק א'

  פורסם ב: 12.12.2011

  בטיפולי הפריון המבוצעים כיום, נעשה שימוש בטכניקות רפואיות מתקדמות ביותר, אשר משתכללות ומתפתחות כל הזמן בקצב מרשים. להליכים האלה ישנן השלכות בתחומים רבים – רפואיים, משפטיים, הלכתיים, סוציולוגיים, תרבותיים ועוד. במאמר זה אבקש להתמקד בעיקר בהליכי הפונדקאות המבוצעים בחו"ל, ובהיבטים המשפטיים וההלכתיים של הליכים אלה.

 • מהי פונדקאות?

  מהי פונדקאות?

  פורסם ב: 03.11.2010

  ישנן נשים שגופן אינו מסוגל לשאתהריון, אם משום העדר רחם או משום שמבנה הרחם שלהן לקוי, אם בשל מחלה ממנה הן סובלותוהריון עלול לסכנן, ואם משום שהריונותיהן אינם מגיעים לבשלות ועובריהן נופלים בשלבמוקדם, כשהם אינם בני-חיות. כאשר לנשים אלו יש שחלות פעילות, ניתןלסייע להן באמצעות פונדקאות.

 • פונדקאות: למי זה מתאים וכיצד עושים זאת?

  פונדקאות: למי זה מתאים וכיצד עושים זאת?

  פורסם ב: 28.11.2009

  פונדקאות מודרנית מהווה כמובן את האפשרות היחידה של נשים שנולדו ללא רחם או שעברו כריתת רחם בשל מחלת סרטן או דמם בלתי נשלט לאחר לידה, להשיג ילדים גנטיים משלהן. כיום הורחב השימוש בפונדקאות והוא מוצע גם לנשים שלרחם שלהן נגרם נזק שמונע מהן לשאת הריון.

 • פונדקאות – מנקודת מבטו של החוק

  פונדקאות – מנקודת מבטו של החוק

  פורסם ב: 01.06.2009

  החוק קובע כי הליך של פונדקאות יכול להתבצע רק ביחס לבני זוג נשואים ותוך שימוש בזרע של הבעל. לגבי הביציות קובע החוק כי המגבלה היחידה היא שהביציות לא יהיו של האם הפונדקאית - האם הנושאת את ההיריון. כלומר ביחס לביציות ניתן לעשות שימוש בביציות של בת הזוג עצמה - האם המיועדת, או תוך שימוש בתרומת ביציות.

עמודים: 1 | 2