איך לעצב מטבח בטיחותי לתינוקכם?

חשוב לשמור על בטיחות הילדים בבית כאשר אנחנו יוצאים עם הילדים מחוץ לבית, אנחנו פעמים רבות מנסים לשמור ולהשגיח עליהם הרבה יותר מאשר בבית. החשש שלנו מנדנדות שבורות בגני המשחקים, ממדרגה עקומה או מנוזל מחליק הוא הרבה יותר משמעותי כאשר אנחנו בחוץ. איך לעצב מטבח בטיחותי לתינוקכם?
למרות הרצון העז לשמור על הילד מהעולם, חשוב מאוד שנזכור שרוב התאונות קורות לילדים דווקא בתוך כותלי הבית שלהם. חשוב לשמור על בטיחות הילדים בבית המגורים, ולהקפיד שהוא יהיה מותאם עבורם. התאמת בית המגורים עבור תינוקות דורשת ויתורים ושינויים מסוימים, בעיקר כאשר התינוק מתחיל לזחול ולפתח שליטה מוטורית בידיים. 
 

איך נוכל לעצב מטבח בטוח עבור תינוקות 

אחד החדרים עם פוטנציאל התאונות הגבוה ביותר עבור תינוקות הוא המטבח. מטבחים נבנים פעמים רבות מתוך מחשבה פונקציונלית בלבד, ולשימושם של מבוגרים. מאחר וכיום מטבחים רבים בנויים בחלל אחד עם סלון הבית, הסכנה שהתינוק יגיע למטבח וייפגע גדלה פי כמה. הדרך לעצב מטבח בטוח עבור תינוקות היא בעזרת מספר דגשים שיש לשים אליהם לב:
 

למדו את הילד לעשות שימוש בטוח במטבח

טיפול במטבחים והכנתם לתינוק היא אמנם חשובה, אך לאחר שהילד מתבגר המשימה הופכת להיות כמעט בלתי אפשרית. לא ניתן להרחיק את הילד מכלל הסכנות במטבח, ולכן ישנה חשיבות רבה לכך שתלמדו אותו כיצד להשתמש בצורה נכונה בכלים השונים. לעיתים קרובות, הרחקה מוגזמת ומניעת סיכונים יוצרות אצל הילד דחף וסקרנות גדולה בנוגע למטבח, וחוסר ידע בנוגע לכללי הזהירות. נסו לתת לילד לעבוד אתכם במטבח, הסבירו לו על הכלים השונים ותנו לו להתנסות בסביבה מבוקרת ותומכת, וכך תשפרו משמעותית את בטיחותו גם בעתיד.