מעבר מיניקה או משתיה בבקבוק לכוס שתיה

טכניקת השתייה מן הכוס שונה מטכניקת היניקה, שכן בשתייה מכוס התינוק נאלץ להפעיל שרירי פה חדשים, שלא הופעלו ביניקה. מכלול התנועות החדשות מחזק את השליטה בחלל הפה ובעתיד יסייע להגייה נכונה של צלילים וקולות.באדיבות טאליה סחר - יבואנית ומשווקת מוצרי PUR בישראל


מעבר מיניקה או משתיה בבקבוק לכוס שתיה

המעבר לשתיית נוזלים

טכניקת השתייה מן הכוס שונה מטכניקת היניקה, שכן בשתייה מכוס התינוק נאלץ להפעיל שרירי פה חדשים, שלא הופעלו ביניקה. מכלול התנועות החדשות מחזק את השליטה בחלל הפה ובעתיד יסייע להגייה נכונה של צלילים וקולות.

השתייה מן הכוס מזמנת לתינוק התנסות מורכבת- התינוק צריך ללמוד להכניס לפיו כמות מסוימת של נוזלים ובו בזמן לשלוט בנוזלים שכבר מצויים בחלל הפה ולבלוע אותם מבלי להשתנק.

קיימים הבדלים ברגישות החושית באזור הפה אצל ילדים שונים. ישנם ילדים שאזור הפה מאוד רגיש ולכן הם מתקשים להתמודד עם גרייה רבה באזור זה. למשל, לכלוך באזור הפה יגרום להם אי נוחות רבה, הם יתקשו לעבור לאכילה של מזונות מגוונים ויעדיפו לאכול מספר מצומצם של מזונות, ולהימנע משינוי בצורת ההאכלה או מרכיב המזונות. לכן המעבר מיניקה לשתיה מכוס תהיה קשה עבורם, בגלל הלחץ הנוצר על השפתיים בעת השתייה מהכוס. לעומתם ישנם ילדים שזקוקים לגרייה רבה באזור הפה ולפיכך ישמחו להפעיל איזור זה על ידי אכילה, מציצה ושתייה. ילדים כאלה לא יתרגשו מלכלוך באזור הפה, ישמחו לאכול מגוון רחב של מאכלים, ירבו להכניס חפצים רבים לפה או להחזיק משהו בפה באופן קבוע.

 

עצות למעבר קל ובטוח מיניקה לשתייה בכוס

כדי לעודד את הילד בדרכו לעצמאות, רצוי לקנות לו כוס צבעונית, עם ציורים, שמוצאת חן בעיניו, לתת לו פידבקים חיוביים כשהוא מצליח לשתות כמו "אתה שותה כמו גדול מכוסות של גדולים".