התקפי בכי הקשורים בעיכול - איך מזהים ומה עושים? - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

התקפי בכי הקשורים בעיכול - איך מזהים ומה עושים?

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 03.01.2015

התקפי בכי בתינוקות רכים הינם תופעה נפוצה  עד גיל 3-4 חודשים. הבכי נמשך פעמים רבות כמעט בלי הפסקה כ 3 שעות ביום ויותר, מופיע לפחות 3 פעמים בשבוע, בעיקר בשעות הערב ונמשך למשך 3 שבועות לפחות. מה אפשר לעשות? איך נקל על התינוק?באדיבות רננה מזרחי דיאטנית קלינית, ומנהלת מדעית מטרנה


התקפי בכי הקשורים בעיכול - איך מזהים ומה עושים?
התקפי בכי בתינוקות רכים הינם תופעה נפוצה  עד גיל 3-4 חודשים. הבכי נמשך פעמים רבות כמעט בלי הפסקה כ 3 שעות ביום ויותר, מופיע לפחות 3 פעמים בשבוע, בעיקר בשעות הערב ונמשך למשך 3 שבועות לפחות וכאילו לא די בבכי עצמו, הבכי מלווה בפנים סמוקות, אגרופי התינוק קפוצים, ונראה בבירור שהתינוק סובל מכאבי בטן.
תופעה זו מכונה בפי רבים גזים או בעגה הרפואית infantile colic. חשוב שתדעו שזוהי תופעה שכיחה המתרחשת אצל כ70% מהתינוקות בחודשי חייהם הראשונים, כפי שעולה ממחקר שנערך בקרב אמהות לתינוקות עד גיל 4 חודשים המדווחות כי תינוקן סבל מגזים ואי נוחות במערכת העיכול.
 
תופעת הקוליק קשורה ככל הנראה לתהליך הבשלת המעי ולהסתגלותו לחיים מחוץ לרחם, ובמסגרתה התינוק סובל מהתקפים של בכי שיכול להיות ממושך, ובדרך כלל בשעות קבועות של היום. לרוב התקף הבכי יסתיים רק כאשר התינוק (וההורים) כבר מותש, אך לעיתים קרובות תשחרר רגיעה (לפעמים זמנית) אחרי יציאה או פליטת אויר.
 
העובדה שמדובר בתופעה טבעית המתרחשת גם בקרב תינוקות יונקים, אינה מפחיתה מהקושי בהתמודדות עימה והיא מביאה הורים רבים לביקור אצל רופאי הילדים על מנת לוודא שהכל תקין ולקבל הנחיות כיצד להקל על תינוקם.
 
לחכות עד חלוף התופעה סביב גיל 3-4 חודשים אינו בגדר אופציה לתינוק ולהוריו הסובלים ויש אמצעים שונים להקל עליו. 
 

מה ניתן לעשות?

אם התינוק יונק, אפשר לנסות להפסיק שימוש במוצרי חלב בתפריט האם על מנת לראות אם יש הטבה.
במידה ויש שיפור ניתן להמשיך בתפריט המנעות זה כל עוד ההנקה נמשכת ולהקפיד על נטילת תוסף של סידן. במידה והתינוק ניזון מתחליף חלב כדאי לבחור בכזה המיועד למצבי אי נוחות במערכת העיכול המכיל רכיבים ייחודים המסייעים לעיכול קל. 
 
מומלץ שתחליף החלב יכיל פרוביוטיקה מסוג L.Reuteri הקיימת באופן טבעי בחלב אם, וזאת כי הוכחה במספר מחקרים שנערכו בשנים האחרונות, יעילות פרוביוטיקה זו בהפחתת משך בכי תינוקות עם קוליק, ובהקלה על מצבי אי נוחות במערכת העיכול כמו עצירות ושילשולים. 
 
בזמן ההאכלה חשוב להקפיד שזרימת החלב מהפטמה לא תהיה מהירה מדי, מה שעלול להוביל לבליעת אוויר ולהחרפת תופעות הקוליק.
 
לאחר שבחרתם את תחליף החלב המתאים ביותר לתינוקות הסובלים מגזים, תוכלו להקל על תינוקכם בעוד כמה דרכים מעבר לתזונה עצמה, למשל ע"י החזקתו כך כשבטנו מונחת על זרועכם. אל תחששו מכך ש”יהפוך מפונק "או ש”יתרגל להיות על הידיים" והרבו להחזיקו קרוב אליכם תוך הענקת חום, אהבה ורוגע שיעזרו לו בעת הכאב.
 
אמבט חמים או עיסוי בכפות הרגליים יכול לעזור. גם עיסוי עדין לבטן יכול להקל: ניתן להפשיט אותו מבגדיו (לוודא כמובן שהסביבה חמימה מספיק) ולעסות את בטנו במרכזה בתנועות סיבוביות ומעגליות בכיוון השעון.
 
בכל מקרה, היו סבלניים כמה שאפשר, ובכך תנסכו תחושת ביטחון ורוגע גם בתינוקכם. 
 למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו