כאבי בטן בתינוקות – על הסיבות והפתרונות - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

כאבי בטן בתינוקות – על הסיבות והפתרונות

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 05.07.2010

אחת הסיבות השכיחות לפנייה לרופא הילדים עם תינוק קטן הינה חוסר שקט, בכי למרות שהתינוק אכל לשובע החיתול נקי ואין לו  חום גבוה או כל סיבה אחרת להיות רגיז. לכאבי בטן בתינוקות מספר סיבות שאותן ייקח הרופא בחשבון בעת הבדיקה: מאת: ד"ר מיקי שטיין, מומחה ברפואת ילדים 


כאבי בטן בתינוקות – על הסיבות והפתרונות

קוליק / גזים

הסיבה השכיחה ביותר והידועה ביותר לחוסר שקט אצל תינוקות הינה "קוליק", "גזים".  כשליש מהתינוקות סובלים מכאבי הבטן וחוסר השקט שמופיעים ללא כל סיבה נראית לעין במרבית המקרים בשעות אחה"צ והערב, החל מגיל שבועיים וחולפים עד גיל 3-4 חודשים. הכאבים יום יומיים נמשכים מס' שעות, מגיעים בגלים והתינוק בד"כ מתמתח , מכווץ את הרגלים לכיוון הבטן ופולט גזים אין הבדל בין תינוקות יונקים ותינוקות המקבלים תחליף חלב אם. על מנת להגדיר את התינוק כסובל מ"גזים" הבכי וחוסר השקט צריך  להמשך יותר משלוש שעות ביום , יותר משלושה ימים, בשבוע ובמשך 3 שבועות לפחות וכן שנשללו סיבות רפואיות אחרות הגורמות לבכי וחוסר השקט. הסיבות הגורמות ל"קוליק" אינן ידועות ישנן תיאוריות שונות אך אף אחת מהן לא הוכחה.יש לזכור שאמנם מדובר בתופעה לא נעימה, מעייפת להורים, אך חולפת עצמונית ואינה גורמת לנזק לטווח ארוך. אפשר לנסות להקל על התינוק באמצעים שונים – החזקה על הידיים, נענוע בעגלה או במיטה. אין צורך בטיפול תרופתי אך אפשר לנסות תרופות טבעיות. למשל "טיפות "גלי כל" שהורים רבים מדווחים שמקלות ומפחיתות את הסימפטומים והבכי.

מחסור באנזים המפרק את הלקטוז

ישנם תינוקות הניזונים מתחליף חלב אם הסובלים מחסר אנזים המפרק את הלקטוז (מן סוכר הנמצא בחלב פרה ממנו מכינים תחליפי חלב אם). מבוגרים הסובלים מחסר האנזים מדווחים על כאבי בטן עזים ריבוי גזים ושלשולים. תינוקות קטנים... בוכים, סובלים מריבוי גזים ושלשולים מימיים ואף דמיים. חוסר השקט והבכי הינו לכל אורך היממה. הכאב מוקל מעט על ידי האכלה אך מופיע שוב ושוב. החלפת תחליף חלב האם של התינוק לכלכלה ללא לקטוז פותרת את הבעיה. חוסר השקט חולף התינוק שקט יותר, כמות הגזים והיציאות פוחתים.

רפלוקס ושטי

בעיה שכיחה נוספת הינה "רפלוקס ושטי" קרי, חזרת מזון לוושט מהקיבה, פליטות וחוסר שקט. כל תינוק פולט, אך כאשר הפליטות הינן זמן רב לאחר האוכל מלוות בחוסר שקט, בכי וחוסר שגשוג סביר להניח שהתינוק סובל מרפלוקס ושטי. לעיתים התינוק אינו פולט ורק חוסר השקט והבכי לכל אורך היממה מביאים את האם והתינוק לרופא הילדים. גם במקרה זה הבכי וחוסר השקט הינם לכל אורך היממה. בד"כ אכילה מרגיעה לזמן קצר את התינוק. הטיפול בעיקרו שמרני, החלפת כלכלה למזון יעודי, או הסמכת תחליף חלב האם ע"י קורנפלור מבושל, ואפשר גם לתת "אלגיקל" שהינו תכשיר טבעי המצפה את דפנות הקיבה והושט ומסייע בפתרון הבעיה. 
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו