לילה (לא) שקט איך לטפל בגזים וריפלוקס אצל תינוקות

הורים רבים נתקלים בקשיים סביב בעיות עיכול אצל תינוקם. כאשר התינוק לא נינוח, סובל מהתכווצויות בבטן, מתקשה לישון ופולט הרבה, אנו נמצאים במצב של חוסר אונים ומחפשים פתרון איך להקל עליו. תרופות הומאופטיות/קונבנציונאלית, הגבהה של המיטה, עיסויי וכדומה, לא מטפלים במקור הבעיה וההקלה על התינוק אינה לאורך זמן.לילה (לא) שקט איך לטפל בגזים וריפלוקס אצל תינוקות
ד"ר יאן מזרחי, מטפל בכיר במרפאת שר"פ+, בוגר האוניברסיטה הגבוהה בצרפת ומומחה בטיפול בבעיות עיכול אצל תינוקות, משתף אותנו במקור הבעיה ומהו הטיפול האפקטיבי ביותר עם תוצאות לאורך זמן:
"בעיות עיכול אצל תינוקות הן לא גזרה משמיים ואין סיבה לחפש פתרונות ממושכים ומייגעים שלא באמת מחזיקים מעמד. ניתן לטפל בריפלוקס וגזים ב 4 טיפולים בלבד".
 
למי שמרים גבה על ההצהרה של ד"ר יאן מזרחי, נאלץ להתמודד עם לא מעט עובדות שהוא ממהר לשלוף על מנת לגבות את דבריו. הטיפול האוסטאופתי של ד"ר יאן מזרחי אושר במחקרים קליניים בארה"ב ובאירופה. כמו כן, בצרפת ובמדינות נוספות, כל תינוק שנולד ייפגש עם אוסטאופת בכיר כבר בבית החולים על מנת לעבור בדיקה של תקינות עמוד השדרה והאיברים הפנימיים. בדיקה זו הכרחית כשם שכל תינוק עובר בדיקה אצל רופא ילדים.            
 
מאות תינוקות בישראל טופלו תחת ידיו של ד"ר יאן וחזרו להיות רגועים ושלווים. כך מספרת אמא של רומי בת החודשיים: "מגיל 3 שבועות רומי סבלה מגזים, התכווצויות, לילות בלי שינה, באמת שניסינו הכל. החלטתי לנסות את הטיפול האוסטאופתי אצל ד"ר יאן מזרחי ואני יכולה להעיד שכבר מהטיפול הראשון הרגשתי הקלה".
 
והנה מה שאמא של רומי מספרת:
 
 

 

מה גורם לריפלוקס וגזים?

"גורם אפשרי אחד הינו בשלב הלידה, כאשר התינוק עובר בתעלה ומשם יוצא לאוויר העולם, בזמן המעבר השרירים זזים מעט וגורמים לפעילות לא תקינה במערכת העיכול של התינוק. בתופעת ריפלוקס נבחין בכיווץ לא תקין בסרעפת ובגזים נראה כי האוויר שהתינוק שואף נכנס למיקום הלא נכון במעי הגס".
 

אבל עדיין לא הבנתי מהי שיטת הטיפול?

"בתחילת הטיפול מתבצע אבחון ע"י נגיעות המסייעות לבדוק את האיברים הפנימיים של התינוק, עמוד השדרה והסרעפת ולאחר מכן יותאם הטיפול הרלוונטי. הטיפול מתבסס על לחיצות ונגיעות עדינות לשחרור הלחץ המופעל על האיברים הפנימיים". 
 

כמה טיפולים נדרשים?

"ברוב המקרים נדרשים בין 3 ל 5 טיפולים. אנו נלווה את ההורה והתינוק בכל התהליך עד לטיפול מלא בבעיה. חשוב לנו שההורה והתינוק יסיימו את התהליך רגועים ושלווים".
 

מילה לסיכום?

"אני קורא לכל הורה לתינוק שסובל מגזים ו/או מריפלוקס, להגיע לקליניקה של שר”פ+ ולחזור לשגרת חיים נעימה יותר".
תודה ד”ר יאן.
 

לפרטים נוספים אודות הטיפול, ניתן ליצור קשר בטל 072-3281835 או ללחוץ כאן

ד"ר יאן מזרחי אוסתיאופט