כל מה שרצית לדעת על הנקת תאומים

הנקת תאומים היא בהחלט אפשרית. רבות הן האמהות לתאומים שהצליחו להיניק שני תינוקות עד תום התקופה המומלצת על פי האקדמיה האמריקאית של רפואת ילדיםבאדיבות: אתר MeNika.co.il  פורטל ההנקה של ישראל


כל מה שרצית לדעת על הנקת תאומים

הנקת תאומים היא בהחלט אפשרית. רבות הן האמהות לתאומים שהצליחו להיניק שני תינוקות עד תום התקופה המומלצת על פי האקדמיה האמריקאית של רפואת ילדים (שזה למעשה עד מחצית השנה הראשונה לחיים הנקה מלאה בלבד ומגיל 6 חודשים תוספות של מזון מוצק והמשך ההנקה כל עוד שהאם והתינוק מעוניינים בכך).

 

אם את בהריון עם תאומים ומתלבטת בין הנקה לבקבוקים, הנה כמה עצות שיעזרו לך להגיע להחלטה:

§         כמעט כל אישה אחרי לידה יכולה ליצור חלב המספיק לתאומים ואפילו לשלישייה – הכל תלוי בך. הדבר מצריך אנרגיה רבה, סבלנות ונכונות .

§         הנקה תדרוש ממך את אותו הזמן כפי שתידרשי אליו בשאר התחומים בהם עליך יהיה לספק את צרכיהם ומחסורם של התינוקות.

§         יש הטוענות כי הנקה הופכת את העניין ליותר קל ברגע שמתרגלים להרגלי האכילה של התינוקות ובלי כל הטרחה להכנת הציוד (לשטוף, לחטא, לייבש, להכין מחדש וכד') – בייחוד כשאין לידך עזרה – האוכל תמיד זמין ומוכן בטמפרטורה הנכונה.

§         בבתי היולדות לא תמיד נמצאת מומחית להנקה ובבתי היולדות יהיה קל יותר לצוות להאכיל את התינוקות בבקבוקים – זכרי! ההחלטה היא בהחלט שלך! מומלץ עוד טרם הלידה ללמוד איך להיניק תאומים באחד המפגשים של ליגת לה לצ'ה או לקבל ייעוץ פרטני אצל יועצת הנקה.

§         גם אם תצליחי להניק באופן חלקי, יהיה לך קל לעבור להנקה מלאה אחרי שתגיעו הביתה.  כדאי לך להתחיל עם הנקה. תמיד יהיה לך קל לעבור לבקבוקים – אך אם את מתחילה עם בקבוקים, יהיה קשה בהרבה לחזור להנקה.

§         בין המדריכות והיועצות, אפשר למצוא אמהות שהיניקו תאומים. אין הדרכה טובה מזו שבאה מאם מנוסה – השתדלי לא לקבל עצות מאנשים שלא מעודדים אותך ושאין להם כלל ניסיון בהנקה.

§         אין חוק ברזל אודות ההנקה ולא כדאי להחליט על כך לפני שהם נולדים. בכל מקרה, אם בהתחלה ההתחברות התינוקות לשד אינה חלקה, רצוי לקחת כל אחד בתורו. כאשר האחד כבר יונק בהנאה, חברי את השני. הימים הראשונים הם תקופת הלמידה – לך ולתינוקות.