הולכים לגן עם אימא!

חופשת הלידה בה אנו לומדות להכיר את התינוק החדש שהצטרף למשפחתנו הינה תקופה נהדרת שחולפת במהרה. שלושה וחצי חודשים חלפו ביעף ואת מאריכה ומאריכה את חופשת הלידה עד לתקופה בלתי מוגבלת.

אט אט את מוצאת עצמך אובדת עיצות לגבי איך  תעבירי את היום עם תינוקך וממש לא בא לך שוב לקפוץ לקניון...גן עם אימא בהחלט עשוי להיות פתרון עבורך!מאת: דנה צפריר
הולכים לגן עם אימא!

השהייה עם התינוק בבית נהדרת עבורך ועבור תינוקך אבל בשלב מסוים את חשה כי תינוקך זקוק למסגרת נוספת ואת אינך מעוניינת לוותר על המעורבות האישית שלך במהלך שנותיו הראשונות.

מה גם שמכורח המציאות התרבותית ישנה חשיבות גבוהה לכך שהתינוק ינהל יחסי תקשורת בסביבת ילדים בני גילו (כשיחד עם זאת חשוב לציין כי קיימת חשיבות גבוהה להימצאות דמות מבוגר בסביבתו של התינוק לא רק מטעמי הבטיחות הברורים אלא גם על מנת לאפשר לתינוק התפתחות תקינה - החיכוך עם דמויות בוגרות ממנו מאפשר לו קבלת מושג אודות הצפוי לו בהמשך).

היבט נוסף וחשוב מאוד הינו הצורך שלך, האישה הנשארת עם תינוקה בבית, בתמיכה רגשית ואינטלקטואלית אותה ילדיך אינם מסוגלים לתת לך.

על "גן עם אימא" שמעת?

גן עם אימא הינה מסגרת הקיימת בעולם וגם בארץ,  מסגרת המציעה בערך כשלושה מפגשים שבועיים, במהלכן ההורה מגיע עם הילד ונהנה משירותי גן כגון פינות יצירה, חוגי ילדים, פינות אוכל וכיו"ב. בגן הילד נחשף למגוון פעילויות, לחיי חברה של ילדים בגילו ולגננות מוסמכות.

המפגשים במסגרת גן עם אימא מאפשרים לילד להתפתח עם בטחון המוקנה לו עקב הליווי התומך והאוהב של אימו. בנוסף אימהות מעידות כי במהלך המפגשים הן מוצאות עצמן לומדות לא מעט מניסיונן של אמהות אחרות ומקבלות עצות חשובות הן מהגננות והן מהאימהות האחרות המשתתפות במסגרת. עוד מספרות האימהות כי הן מוצאות חיי חברה ונחת אישית מהמפגשים בגן עם אימא.

"גן עם אימא" למי מתאים בעיקר?

נשים מקשת תחומים רחבה מגיעות למפגשים בגן עם אימא, החל מנשים עצמאיות, המחזיקות קריירה, סטודנטיות, ועד נשים אשר מעדיפות בשלב זה של חייהן בקריירה על אש נמוכה. מכנה משותף של הורות מעורבת מאחד ביניהן, בין חוויותיהן הדומות והשונות, מכנה משותף זה בהחלט מקרב לבבות ואף יוצר חברויות חדשות לאורך שנים קדימה.

גן עם אימא נותן מענה לאימהות אשר החליטו להשאר עם ילדיהם בבית ומחפשות מסגרת פעילה המשלבת מפגשים חברתיים עם הורים וילדים באותו טווח גילאים של ילדיהן.

הוגי התוכנית מעידים עליה כעל כזאת המתאימה להתפתחות בקצב אישי - יש ילדים אשר זקוקים למרחב התפתחותי בקצב נמוך יותר לעומת ילדים אחרים אשר להם אחים גדולים וכבר רגילים להתנהלות חברתית עם ילדים אחרים.

יחד עם זאת יש לקחת בחשבון כי יתכן שמסגרת זו פחות מתאימה לך או לילדך, אתם תחושו זאת באינטראקציה שלכם ושל ילדכם במסגרת של "גן עם אימא", כל ילד וגם הורה הינם באופן טבעי בעלי צרכים שונים.

"גן עם אימא" כיצד תבחרי ?

 

לסיכום:

אם נשארת בבית עם התינוק ואת מתקשה ליצור באופן עצמאי את הסביבה החברתית האופטימאלית לך ולילדך, מסיבות שונות וטבעיות כגון : כל חברותייך רווקות או שחברותייך הן אימהות לילדים בוגרים, או שעברת לגור בסביבה חדשה לא מוכרת וכיו"ב, דעי כי קיים פתרון במיוחד עבור נשים כמוך שנועד לספק לך ולתינוקך את הסביבה להתפתחות מאושרת.

 

ערכנו עבורך רשימה חלקית של מסגרות "גן עם אימא " :

 

1.      קואלה - לישנסקי 3 ראשון לציון 03-9417444 שני וחמישי 09:00-12:00

2.      עננים – ההסתדרות 37 הרצליה 09-9569704

3.      קפיץ קפוץ – ללכת לגן עם אימא – רחוב התע"ש 14 סביר סנטר כפר סבא 052-3284413

4.      צעדים – בית אמרגד, שחם 32 פתח תקווה 03-9199190

5.      קטנים גדולים – התעשייה 21 רעננה 09-7409509 ג'ימבורי הפתוח משעה 10:00–20:00 וחוגים פעילים במשך כל השבוע.

6.      רגע קט – צה"ל 91 ב' כרמיאל 054-9391106

7.      בית ה"יולי" – גן עם אימא בקיבוץ שדות ים 052-8795375 – יתכן כי תפתח קבוצה ביולי.

8.      קואלה סניף ניר צבי מושב ניר צבי סטודיו סינרגיה 03-9417444.

9.      מ.י.ה מרכז ילדים והורים "הגן שלנו" רחוב מינץ 24 פתח תקווה 03-9099914

10.  ילדותא – גן עם אימא מרכז מסחרי השמורה קומה 2 זיכרון יעקב 04-9542252

11.  פעלוליה – השיח 7 אבן יהודה 09-8992514

 

שימי לב כי מדובר ברשימה חלקית, בהחלט תוכלי למצוא ברשת האינטרנט מרכזים נוספים המפעילים את התוכנית המשלבת גן עם אימא. בהצלחה!


המאמר נערך באדיבות אתר ערסלים ואתר טכנאי מחשבים