דיווח- ארה"ב תפסיק לסייע כלכלית למדינות שמעודדות הנקה!

ידיעה מסעירה מגיעה מארה"ב- הקרב בין חלב אם לתחליפי חלב לא נגמר אף פעם...


דיווח- ארה"ב תפסיק לסייע כלכלית למדינות שמעודדות הנקה!

היכוח הנצחי הנקה, חלב אם או תחליפי חלב, הופך גם הוא להיות שחקן ראשי בדיפלומטיה והפוליטיקה העולמית. לפי דיווח בניו יורק טיימס, ממשל טראמפ סיכל החלטה באו"ם הקוראת לקידום ההנקה. דווח כי ארה"ב מאיימת לבטל את הסיוע הצבאי שמעניקה למדינות, אם ימשיכו ויתמכו בהנקה.

זאת לאחר שלפני מספר חודשים, כמעט אושרה החלטה של אספת הבריאות העולמית של האו"ם לעודד הנקה טבעית של תינוקות, כהחלטה גורפת בכל רחבי עולם. נציגי רבים ממדינות שונות עמדו לתמוך בהצהרה שמאחוריה מאות אלפי מחקרים אשר תומכים בהנקה באופן חד משמעי, וקובעים כי הנקה עדיפה לתינוק על פני תחליפי חלב.

ממש "בשנייה האחרונה" הנציגים האמריקאיים, סיכלו את ההצעה והפעילו לחצים אדירים, זאת על מנת שתיפול לפני אישורה.
כנראה לחצים כלכליים, של חברות הפורמולות הענקיות ורצונו של הממשך לשמור על האינטרסים שלהן, הובילו לצעדים אלו. ממשל טראמפ הצליח להדהים עוד יותר את המדינות החברות באו"ם כשעבר לאיומים.
 
 
כעת, הממשל ממשיך לפעול כנגד קבלת ההצהרה ולפי דיווחים, אף איימה ארה"ב בהטלת סנקציות על ידי הפסקת הסיוע הצבאי!!!
בין היתר, איימה ארה"ב על אקוודור כי אם לא תתמוך בעמדתה - היא תטיל עליה סנקציות ותפסיק את הסיוע הצבאי שהיא מעניקה לה.
מדינות הגיבו בתדהמה על פעילות זאת ואחרות נכנעו ללחצים ונסוגו מההחלטה. למרות ניסיונותיהם של מומחי הבריאות מטעם האו"ם לגייס תמיכה להחלטה, 
נכון ליום זה, נסוגו 12 מדינות מוחלשות מאפריקה ודרום אמריקה. לבסוף מאמצי האמריקאים לא עלו יפה, מכיוון שהרוסים הובילו לאימוץ ההחלטה ועליהם האמריקאים כבר לא איימו.