שיטת קונטקידס וקונטקט בייבי לזמן איכות הורה ילד

קונטקט בייבי, שיטה חדשה המחזקת את הקשר בין ההורה לתינוקשיטת קונטקידס וקונטקט בייבי לזמן איכות הורה ילד
איתי יטוב משדרג את שיטת המגע קונטקידס לכדי שיטת קונטקט בייבי! 
להעמקת הקשר בין ההורה לתינוק
 
קונטקידס הינה גישה חדשה הקיימת כ - 4 שנים, הקשורה למגע אותה פיתח איתי יטוב. 
קונטקידס היא פעילות תנועה של הורה וילד בה מתגלגלים, רוקדים ומשתחררים יחד ובעיקר מבלים זמן מפגש איכותי ומיוחד אחד עם השני.
 
 
 
השיטה התפתחה במקרה כאשר סרטון בו יטוב רוקד עם ביתו סופי במהלך פסטיבל קונטקט אימפרוביזציה באיביזה ספרד עלה לרשת והפך לוויראלי. את הסרטון תיעד אחד המתאמנים במקרה
 

ילדים שהשתתפו בסדנת קונטקידס התחילו בעקבותיה להיות חופשיים יותר בתנועה שלהם, לזוז עם בטחון עצמי גבוה יותר, לנסות יותר דברים חדשים ועוד. 
עוד מעניין, שהורים שהשתתפו בסדנה דיווחו על עצמם שהם מרגישים בטוחים יותר לאפשר לילדים לפעול ולנוע במרחב.
 
בימים אלה פיתח איתי את השיטה לכדי תת שיטה - קונטקט בייבי. שיטה חדשה המחזקת את הקשר בין ההורה לתינוק. 
 
המגע והקשר בין ההורים לתינוק ידע שינויים רבים במאה השנים האחרונות ומושפע גם מההקשר התרבותי. בעולם המערבי, בעיקר באירופה, התפיסה הייתה כי יש להרחיק את מיטת התינוק מההורה ולהאכיל ולגעת בתינוק בשעות קבועות. יש מקומות בהם המגע התקשר לפינוק התינוק ולהפיכתו לפחות רגוע. בתרבויות אפריקאיות המצב היה הפוך. האם נושאת את התינוק על גבה או על חזה במשך כל היום ומכירה את הסימנים המיוחדים שלו לרעב, כאבים או ליציאות. אם לפני 20 שנים כמעט לא היו מנשאים היום זו אחת המתנות האהובות לאחר לידה, להורים. 
 
למרות שבתרבות המערבית המגע בין ההורה לתינוק יכול להיחשב כמובן מאליו, בעומס של העידן המודרני כאשר כל פעילות שלנו נכנסת ומשובצת ביומן, כל מגע נוסף יכול רק לתרום ולהעשיר את הקשר. למשל, הארכת משך זמן ההחתלה בעזרת תרגילים קצרים וחביבים - 
 
 
2 תרגילים שיצר איתי יטוב עבור האגיס בשיטת קונטקט בייבי:

 

תרגיל ראשון: רוגלך-

מתאים לקבוצת גיל של  תינוקות בני שנה עד שנה וחודשיים - (תינוק על הרצפה מסובבים אותו ומגלגלים למעלה עד רגע שיא שבו יש נשיקה בפופיק ואז מגלגלים בחזרה למטה)
 
תועלת: התינוק נמצא בסוג של קאוס וחוסר יציבות תוך כדי גלגול עד לרגע השיא (נשיקה). תרגיל מאוד מצחיק ומהנה להורה ולתינוק. ההורה מקבל תגמול והנאה גדולה גם לעצמו וגם מההנאה של התינוק ומתרגל מגע מסוג אחר שלא רגיל לחוש עם התינוק שלו. 

 

תרגיל שני: עולם הפוך 

מתאים לקבוצת גיל של  תינוקות בני שנה וחצי
 
תועלת: התינוק נמצא הפוך- מתרגל לראות את העולם מזווית אחרת ושונה, (צריך ביסוס אולי מהתפתחות הילד משהו שמדבר על מרכת שיווי המשקל ופיזיולוגיה שיצדיק את התנוחה). ההיפוך מרחיב לתינוק את טווח תפישת המרחב ולהורה מרחיב את טווח התנועה והמגע עם התינוק. ההורה פחות מפחד לגעת ולהחזיק את התינוק במהלך משחק ובחיי היום יום וצובר ביטחון. התינוק מאוד נהנה וההורה פורץ גבולות ופותח אופקים במשחק עם התינוק. 
 
 
 
התרגילים מהנים ומשמחים וגורמים סיפוק מאוד גדול, צחוק וכיף להורה ולתינוק. התרגילים גורמים להורה לרדת לגובה העיניים של התינוק וגורמים לתחושת ביטחון גבוהה יותר אצל ההורה והתינוק במקביל.
 
הסדנאות הפכו ללהיט בארץ ובעולם וכיום ישנם מדריכים רבים המעבירים את הגישה להורים ולילדים.