שימוש ב-"שפת תינוקות" במכשירים אלקטרונים עשויה לתר - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • לוח אירועים mamy
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

שימוש ב"שפת תינוקות" בצעצועים עשויה לתרום להתפתחות

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 06.01.2014

ניתן להשתמש במוסיקה המתבססת על צלילים והברות הידועים גם כשפה אוניברסאלית של תינוק במכשירים אלקטרוניים ובכך גם לתרום להיבטים רבים בהתפתחות הילד, כמו גם לקשר הרגשי של ההורה עם ילדו. שימוש ב"שפת תינוקות" בצעצועים עשויה לתרום להתפתחות
ד"ר עידית סולקין, מהמחלקה לתקשורת וד"ר וורן ברודסקי, מהמחלקה לאומנויות באוניברסיטת בן-גוריון, מצאו כי ניתן להשתמש במוסיקה המתבססת על צלילים והברות הידועים גם כשפה אוניברסאלית של תינוק במכשירים אלקטרוניים ובכך גם לתרום להיבטים רבים בהתפתחות הילד, כמו גם לקשר הרגשי של ההורה עם ילדו. 
 
כיום, בכל בית בו יש עולל קטן, יש גם מרצדת, צעצוע שנתלה מעל למיטת התינוק, בעל דמויות מסתובבות והוא משמיע מוזיקה (מובייל). השימוש במכשיר האלקטרוני מגיע לרוב כתחליף לשירי הערש ששר ההורה לילד. לשירים אלו כאמור יש ערך התפתחותי עבור העוללים. כך שלמעשה השימוש במכשיר האלקטרוני גם מונע או מקצר את האינטראקציה בין המבוגר לילד, ולא פחות חשוב מכך, המוסיקה שבמכשיר אינה קשורה או מותאמות להתפתחות הילד ולכן אין לה שום תרומה עבורו. 
 
היות ובמציאות האלקטרונית כיום השימוש באביזרים אלקטרונים נפוץ כתחליף פרקטי לאינטראקציה בין מבוגרים וילדים יצרו החוקרים ז'אנר מוזיקלי חדש: "שירים פארא לינגוויסיטים". שירים אלו מאפשרים ביצוע בכל תרבות ללא הקשר לשפה המדוברת, שכן הם בנויים מהבהרות ועיצורים ראשוניים שמפיקים תינוקות ופעוטות בכל העולם באופן טבעי.
 
 
השירים בנויים בשפת התינוקות האוניברסאלית. הם קלים מאוד לביצוע גם בגיל מאוד צעיר. בנוסף, בכתיבתם ובהלחנתם נלקח בחשבון הצורך שהם יהיו מאוד נוחים לשירה וקליטים - ואכן התגובות שהתקבלו לאחר השמעתם היו שההורים חשבו לבצע אותם עם ילדיהם גם ללא השימוש במובייל. "באופן זה אנחנו מקנים להורה/למבוגר המטפל נכסים מוסיקליים שיכולים לשמש אותו באינטראקציות מוסיקליות עם ילדו הצעיר - שימוש שתורם להיבטים רבים בהתפתחות הילד וגם לקשר הרגשי של ההורה עם ילדו" קובעים החוקרים.
 
יחד עם זאת, ז'אנר זה אינו שולל את השימוש במכשיר אלקטרוני, אלא הופך את השימוש במכשיר ליותר מותאם להתפתחות הילד, כך שהסיטואציה היומית של השמעת מוזיקה דרך מובייל אוDVD  או כל אמצעי אלקטרוני אחר הופכת לפלטפורמה בעלת פוטנציאל לגרות את הילד להפיק מבעים קוליים ולבצע את השירים, דבר שלדעת החוקרים יכול לתמוך ולקדם את התפתחותו השפתית. 
 
המחקר, פורסם בגיליון אוקטובר של  Psychology of Music וניתן לקרוא אותו בגרסה האלקטרונית בקישור - http://pom.sagepub.com/content/early/2013/10/02/0305735613502375למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו