7 דרכים לעודד התפתחות חשיבה מדעית מהלידה - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • לוח אירועים mamy
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

7 דרכים לעודד התפתחות חשיבה מדעית מהלידה

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 22.02.2019

בעם לידת תינוקך סביר להניח שלא תחשבי ישר על מסלול הקריירה העתידי שלו. אולם זה אף פעם לא מוקדם מידי להתחיל לחשוב על כך. אפשר להתחיל ללמד את התינוק כבר מהלידה מתמטיקה, מדע, טכנולוגיה והנדסה. איך עושים זאת? קראי...7 דרכים לעודד התפתחות חשיבה מדעית מהלידה
שיטת ה-STEM פירושה (science, technology, engineering and math ) מחייבת מיומנויות בסיסיות ללמידה כמו אומנות וקריאה וכתיבה.
 
העובדה היום היא שמשרות רבות בארה"ב קשורות למערכת ה-STEM ומבוססות על הבנה של תכונותיה, תינוקות שנהגו לשחק עם צעצועים מבוססי STEM סייעו לפתח מיומנות אלו כאשר התבגרו.  בנות ובנים אשר משתתפים בקורסים זהים עם אותו הידע אך 30% מהבנות מצליחות בלימודיהם. בנוסף גם ממוצע השכר בין המגדרים שונה ובפער של 12,600 $ בשנה. הבנות מושפעות המון מההורים במיוחד במקצוע המתמטיקה, במידה וההורה בעצמו מראה סימני חשש כלפי המקצוע הזה הן מקבלות את זה באופן ישיר. מה שמהווה מחסום להצלחה בעתיד. 
 
איך נעודד את הילדים שלנו לפתח מיומנות תואמות STEM? הנה מספר טיפים לעידוד החינוך דרך פעולות ביתיות פשוטות:
 

1# ספירה

התרגלו להשתמש במספרים כחלק משגרת חיי היום יום, כשהילד לובש מכנסיים אז אפשר ללוות זאת עם ספירה "רגל אחת...רגל שנייה…" כך לכל פעולה שיעשה. החזרה על הספירה עוזרת בחיזוי לתוצאות. אפשר לספור גם חיבוקים ונשיקות לפני שהולכים לישון, ממש בכל הזדמנות. 
 

2# לשיר שירים

נהגו לשיר שירים עם ביטוים חוזרים, כמו "לדוד משה הייתה חווה" משפטים שחוזרים על עצמם עוזרים לילד לתרגל את הביטוי ולחדד את דפוס הזיכרון.
להדגים סיבה ותוצאה: עוד דרך קלילה ופשוטה לפתח מיומנויות היא להראות את הסיבות לגרימת תוצאה בפעולות יום יומיות. לדוגמא אפשר לכבות את האור ולאחר מכן להראות כיצד בלחיצה על המתג האור נפתח.
מה יקרה אם עושים את זה, לשאול ולשתף אודות הטכנולוגיה. 
 

3# צורות שונות

גם באוכל יש צורות, אפשר ללמד את הילד שפרוסת גבינה צהובה היא בצורה של ריבוע ואילו ביצה היא עגולה. לבקש מהילד להשוות את הגדלים על ידי כך שתשמשו במידות של קטן, בינוני וגדול והוא יבטא את הצורות השונות של המזון. 
 

4# להסביר כיוונים ומקומות לפי הפעולות שלך

כאשר את מניחה את התינוק על משטח הפעילות הקפידי לשלב הסבר שכעת את מניחה אותו למטה, כך הוא מבין איפה הוא נמצא ויכול לקשר את הסביבה לעצמו. 
 

5# תפקידי מגדרים

הקפידו לאזן את התפקיד ביניכם כהורים במיוחד בנוכחות הילד. שהילד לא יראה שבכל פעם אמא מבשלת ומנקה ואבא מחליף את המנורות בבית. הסיבה היא שהילדים מתחילים לפרש את תפקידי המגדר בגיל צעיר מאוד ועלולים לאמץ זאת מוקדם מידי.
 

6# חולשות בלימודים

גם אם אתם לא מוכשרים במתמטיקה אל תראו את החולשה הזאת ותחששו לעזור לילדכם במקצועות שונים רק כי אינכם חזקים בהם בעצמכם. הילד מזהה את דפוס ההתנהגות שלכם וימנע מהמקצועות האלו בעצמו. להפך, הקפידו להדגים כיצד אתם משתמשים במיומנות אלו בחיי היום יום. 
 

7# הדגימו סיבה ותוצאה

כאשר אתם מכבים את האור הסבירו מה קורה: "כשאני מוריד את המתג, האור כבה יש חושך, כשאני מעלה את המתג האור נדלק""משחקים פשוטים כמו אלו יכולים ללמד את הילד על טכנולוגיה ולבנות מיומנויות עבור מדענים עתידיים.
 למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו