התפתחות קוגניטיבית - mamy

כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

התפתחות קוגניטיבית

 • איך תינוקות לומדים?

  איך תינוקות לומדים?

  פורסם ב: 14.07.2013

  עד לא מזמן, שלטה הסברה כי הלמידה מתחילה בגיל צעיר של 4-5 חודשים. כיום יודעים כי תינוקות לומדים מהרגע הראשון. הרגע הראשון אינו רגע הלידה בהכרח. עוברים לומדים לזהות את קול הוריהם, ויזהו אף סיפור שהושמע להם באמצעות הקלטה בקרבת בטן אימם.

 • ילדים קטנים יכולים ללמוד לקרוא – חלק א'

  ילדים קטנים יכולים ללמוד לקרוא – חלק א'

  פורסם ב: 10.07.2013

  יום אחד, לפני זמן לא רב, מצאתי אותה יושבת על הרצפה בסלון ומדפדפת בספר בצרפתית. היא אמרה לי בפשטות, "אמא, את כל הספרים באנגלית שיש לנו בבית כבר קראתי".

 • יותר ממילים...על שפת התינוקות

  יותר ממילים...על שפת התינוקות

  פורסם ב: 09.07.2012

  תינוקות לומדים שפה ברחם. בעזרת ספקטוגרף המודד גלי קול גילו כי הקריאה הראשונה של התינוק במשקל 900 גרם הכילה כבר טון דיבור, קצב דיבור ותכונות אחרות שתאמו את קולה של האם. הדבר הוכיח כי בשבוע ה-26 של ההיריון התינוק רכש את מאפייני "שפת האם".

 • האם לחשוף את התינוק שלנו למחשב בגיל צעיר?

  האם לחשוף את התינוק שלנו למחשב בגיל צעיר?

  פורסם ב: 24.04.2011

  הורים רבים שואלים את עצמם האם חשיפה למחשב מזיקה או מועילה. מצד אחד, כולנו יודעים שלצרכי עבודה ולימודים בעתיד, שליטה במחשב היא יתרון עצום, עד שכיום כמעט אי אפשר לעבוד בלי לשלוט בעכבר. מצד שני, האם נכון לחשוף את ילדינו לטכנולוגיה או אולי כדאי להמתין?

 • צעדים ראשונים ברכישת השפה - חלק ב

  צעדים ראשונים ברכישת השפה - חלק ב

  פורסם ב: 31.01.2011

  מרגע היוולדו ועד גיל שלושה חודשים, היכולת של התינוק לשמוע ולהבחין בין צלילי שפה שונים מדהימה. מעבר לקנאה רבה, לנו המבוגרים נותר להעשיר את התינוק ככל האפשר ולתת לו את התנאים האופטימאליים למימוש הפוטנציאל הורבאלי שלו.

 • צעדים ראשונים ברכישת השפה - חלק א

  צעדים ראשונים ברכישת השפה - חלק א

  פורסם ב: 25.11.2010

  התינוק האנושי מבין שפה הרבה לפני שהוא הוגה אותה. יתרה מכך כיום יודעים שבכל נושא רכישת השפה על ידי התינוק, רב הנסתר על הגלוי. נתון ברור וידוע הוא שישנן דרכים בהן ניתן לקדם ולפתח את נושא התקשורת. להלן השלבים בסדר כרונולוגי של רכישת השפה ומה ניתן לעשות כדי להגיע לתוצאה הטובה ביותר האפשרית.

 • באיזה גיל מתפתח הטמפרמנט של תינוקך? וכיצד מתנהלים

  באיזה גיל מתפתח הטמפרמנט של תינוקך? וכיצד מתנהלים

  פורסם ב: 19.11.2010

  כשם שלאדם מבוגר ישנן תכונות והתנהגויות אשר מוטמעים ביולוגית ומשפיעים על ההתנהלות היומיומית שלו כך גם לתינוק יש מאפייני אישיות יציבים עוד מינקותו, מאפיינים אלו מוגדרים כטמפרמנט.

 • טמפרמנט והסביבה

  טמפרמנט והסביבה

  פורסם ב: 24.07.2010

  כפי שנכתב, טמפרמנט הוא מולד אך ניתן לוויסות ושינוי באמצעות גורמים סביבתיים. הגורמים הסביבתיים הראשונים עימם נפגש התינוק, הינם בדרך כלל ההורים או המטפלים העיקריים שלו (main care-giver). בכתבה הנוכחית נסקור מגוון תגובות ואירועים, הקשורים למפגש הטמפרמנטי ועלולים לעורר אי אלו קונפליקטים בין הילד לבין הוריו.

 • ילד נוח – ילד לא נוח, טיפוסי טמפרמנט

  ילד נוח – ילד לא נוח, טיפוסי טמפרמנט

  פורסם ב: 24.07.2010

  בחלק מטיולי העגלה שלי, בחופשות הלידה ובכלל, נגשו אליי אנשים (נשים בדרך כלל), חייכו אל תינוקי המביט מהעגלה ותמיד קינחו את המפגש באמרה: "הוא נראה ילד נוח" – או כל ניסוח אחר בסגנון. תמיד עניתי כן של אמא גאה, למרות שבנבכי ליבי מאוד התפתתי לענות "כן הוא ילד נוח, מאוד גמיש נכנס בקלות לכל מזוודה" ממש מזנון מתקפל של איקאה.

עמודים: 1 | 2 | 3 | 4