חדרי ילדים – העיקר הבריאות

מהם החיים הבריאים והטובים שכולנו שואפים אליהם? הרמוניה, שלווה, אוויר נקי ומזון בריא הם ודאי חלק מהמרכיבים. יתירה מכך, בבית, ובפרט בחדרי הילדים, שהם ה"חיים" שלנו, הבריאות היא מעל לכל. במקום בו אנחנו מגדלים את ילדינו ויכולים להתנתק מהעולם שבחוץ, להירגע ולנשום לרווחה אנחנו מבקשים סביבה בריאה.מאת: מילי עשור מנכ"ל ובעלים רשת האוס אין מעצבים חדרים בריאים לילדים

חדרי ילדים – העיקר הבריאות

התחלה בריאה

חשבתם על רכישת ריהוט חדש לחדרי הילדים? או ארגון מחדש של הקיים? אין ספק, מדובר בהחלטה החשובה ביותר (עם כל הכבוד לחדר המגורים...). חדר הילדים מבטא עבורם מקום בו יוכלו לנוח ולהירגע מיום עמוס מתחים ושם יחפשו את מקור החוזק והביטחון שלהם (כמובן, מכם בראש ובראשונה).

לסביבה בה הילדים מתגוררים ונמצאים יש זיקה ישירה למצב רוחם, לביטחונם, להתנהגותם וכן, אפילו להישגים שלהם חברתית ולימודית.

מדוע הדברים קשורים לחדר? ילד הגדל בסביבה בריאה (במלוא מובן המילה) מתחיל מנקודת פתיחה טובה. העץ הוא החומר הטבעי ביותר עליו תוכלו לחשוב, אינו מעובד, אינו מכיל חומרים זרים ומכאן שהוא גם הבריא ביותר להרכיב חדר ילדים.

בנוסף, עץ מלא המרכיב רהיטים בעל תקן pefc משקף יחס של כבוד ובריאות סביבתית. עץ מלא קרוליינה, לדוגמא, הוא בעל תקן pefc והוא נכרת מיערות שמנוהלים בצורה כזאת שמבטיחה שלא תהיה כריתה מוגזמת שעלולה לפגוע במערכת האקולוגית. מעולה לסביבה ולילד שלכם כאחד...

 

עולם צבעוני ובריא

אם נעבור לחלקת הצבעים ש"עושים את ההבדל" ומשרים אווירה בהתאם הרי שכאן באופן מפתיע חשופים הילדים לעיתים לרעלים, במידה ולא מקפידים על בחירה איכותית. חשבו כמה שעות מבלה הילד שלכם בחדרו. שעות השינה מהוות חלק נכבד מיומו. ומה לגבי שאר הזמן בו הוא מארח, צופה בטלוויזיה, מכין שיעורים או משחק?

לפיכך, חדר בריא חייב להקפיד על הכנסה של ריהוט הצבוע בצבעים על בסיס מים ללא תרכובות כימיות, דבקים בלתי רעילים או ברגים חשופים. החשיבה הירוקה הזו תורמת מעבר לנושא הבטיחות ומבטיחה שהחדר יהיה ירוק ומאוזן וישמש את הילדים לאורך זמן. חדר ירוק ובריא מבטא הרבה מעבר להיותו חדר – מדובר בהוויה בה נשמר האיזון והשלווה. האסטתיקה? העיצוב? אלה ערכים מוספים המוטמעים בתוך התפיסה של חדר כזה ומהווים נדבך לא פחות חשוב..

גולת הכותרת בעיצוב ובבניית קו רהיטים כיום הולכת יותר ויותר לכיוון של בריאות בחדרי הילדים. הדבר מתבטא, כאמור, בבחירת חומר הגלם של עץ מלא, חוסר שימוש בחומרים מעובדים ובחירת צבעים וגוונים בלתי רעילים.

 

עיצוב חדרי ילדים רומנטי

אין ספק, העץ המלא מסתדר נהדר עם סגנון עיצובי רומנטי... המבוגרים שבכם ודאי זוכרים את הסדרה הקסומה "בית קטן בערבה"...הפשטות והקסם של העץ והזמן הרומנטי הזה...אין כמוהם.

סגנון עיצובי זה בולט בחדרי הילדים בתקופה האחרונה. בעיקר בחדרי הבנות שם נעשה שימוש באלמנטים בהשראת עולם האגדות: מוטיבים פרובנסיאליים אירופאים כדוגמאת כותרות עליונות ותחתונות, עיטורים עדינים בקווי מעוגלים במראה עתיק, פריטי ריהוט שדומה ונלקחו מחדרי נסיכות כדוגמת מיטת אפריון או אחרת בעיטור קפיטונאז' וארון משולב זכוכית אליפטית, הם רק חלק מהם.

אצל הבנים מבנה הכותרות העליונות והתחתונות נשמר, הפעם בקווים גיאומטריים פחות מעוגלים ורכים.

 

חדרי ילדים – שינוי תפיסה טוטאלי

השינוי בתפיסה העיצובית משליך גם לשוני בתפיסת הצבעים בעיצוב חדרי  ילדים כיום. אם פעם עיצוב החדר היה שבלוני ובסיסי בגוונים של ירוק, תכלת או חום ובסגנון ילדותי מובהק, הרי שכיום חודרת אל חדר הילדים קשת צבעים פסטליים רחבה יותר שבכל גיל משרים אווירה נעימה ועשויים לשמש לשנים רבות וארוכות.

מבחינת החומרים, חדר ירוק ישאף לעבוד עם חומרים מעץ מלא ולא עם חומרים סינתטיים כמו סיבית או mdf שכל מגע עם מים עלול לפגוע באיכותם ובעמידותם ולכן לא ניתן להניחם באופן ישיר על הרצפה.

 

ולסיום – קבלו כמה טיפים בריאים

חג אורים שמח ורק בריאות!